Хто робить «Meridian Czernowitz» політичним?

10.09.2013

Місцева преса,  зазвичай, із цілком пересічної події (на кшталт: переїхали кішку, зрубали ялинку) робить сенсацію космічного масштабу. Це зрозуміло. Зробити шоу із дурнички – це хліб медіа. Але три дні, поки відбувався фестиваль «MeridianCzernowitz»,  чернівецькі ЗМІ проявляли нечувану стриманість. Про фестиваль дали кілька скромних повідомлень. І все. Ніби наша преса не жовтіша  гепатиту, а балувані поціновувачі, яким ще треба пригледітися, перед тим, як промовити щось вагоме. Стиль поведінки газетярів такий: ну щось там відбувається. Приїхали якісь хлопці з Європи. Щось там  собі виступають… А в той же час у місті справжні події… — «альтфатер» ось недобре спрацював, залишив сміття на дорозі – це подія. Михайлішин прочитав промову із папірця, а не по пам’яті – також подія. У Чернівці приїхали відомі класики із кількох країн світу. Не подія. Матеріалів, кіт наплакав.

 Висвітлювався фестиваль у буквальному сенсі – на рівні сміття, яке випало з «Альтфатеру». При тому, що логотипів  інформаційних спонсорів на банерах фестивалю стільки, скільки орденів у Табачника нема.

І ось Петро Кобевко озвучив загальну не думку на прес-конференції: «як ви ставитеся до того, що  «Рідне місто» спонсорує фестиваль?», – спитав він у президента фестивалю. « Із вдячністю» , — відповів Святослав Померанцев і  засмутив журналіста-демократа настільки, що більше він на очі так і не з’явився.  Відправив сам себе в екзіль до Путили, очевидно. А хто, власне, заважав підтримати фестиваль комусь іншому? Хто заважав це зробити Яценюку, який відмовився від допомоги фестивалю на другий рік існування? Хто заважає це робити Кличкоприхильникам, чи іншим культурностурбованим громадянам. 

А щодо« Рідного міста»… Ця організація не є навіть політичною партією. А рахується громадською ініціативою. І,   в цьому випадку, справді нею є.

Боже, «який жах»(!) Хтось дав гроші, хтось справді хоче, щоб цей фестиваль жив. І не дуже багато про це говорив. Хтось хоче, щоб була нагода приїжджати послам європейських країн у наше місто. А на цьому фестивалі були присутні – посол Німеччини, посол Швейцарії, дипломатичні представники інших країн. Наші  борці за демократію(як вони її розуміють) і за європейський вибір(теж у своєму розумінні), себто,  наші борці за опозицію( а що таке нині опозиція?)– героїчно ігнорують європейський фестиваль. Вони патріотичніші за Андруховича, який відпрацював усі три дні для  того, щоб «MeridianCzernowitz» був на рівні кращих фестивалів. Наші демократи радикальніші, аніж Сергій Жадан. І політично цнотливі, як ленінський комсомол. Так хто робить «MeridianCzernowitz» політичним?

Андрій Струм

Коментарі
 • Дали гроші – та й слава богу! Не розумію, чого ми повинні відмовлятися від спонсорування (особливо анонімного) і гордо бити себе в груди, мовляв: “Ліпше в нас нічого не буде, ніж будуть гроші від всіляких “фірташів”!”, якщо є можливість і мистецьке дійство провести, і культурно край підтягнути, і міжнародні зв’язки підкріпити…

 • Висновки у автора статті на рівні учня 7-го класу.
  Може краще журналісти будуть займатися своєю роботою і описувати події, а не робити свої недолугі висновки?

 • Анчуйте, автори і спонсори сайту.
  Зробіть собі колонку блогів і всяку таку несусвітню туфту туда.
  З повагою, ваш постійний читач

 • Нема чого наїжати на Кобевка! Людина дійсно переймається, щиро і дорого… ой, тобто, сердешно

 • щоб не писав журналіст, навіть, якщо він прямо і безпосередньо позиціонує себе із якоюсь політичною силою-це його право, його думка, але, коли він починає дорікати, жаліти і вчити інших своїх колег-як і про що писати, він вже пропащий і не журналіст, а партійний агітатор і пропагандист, який обслуговує обрану ним партійно-політичну силу…успіхів, але вийміть партквиток і станьте у партійні ряди громадської сили чи ініціативи, яка звичайно ж за рідне місто

 • Кстати, очень удобно, что на этом сайте не надо никаких паролей заполнять перед тем как комментарий добавить )))

 • Жаль, что РМ и ФЗ ( а по факту Продан и Бурбак ) не могут общий язык найти, это так выгодно регионалам ((((

 • кобевкові краще з путили поіхати до яценюка,і в нього запитати чого нічого не робить для чернівців

 • Андрухович з Головноі ввімкніть свій розум ,чого ви того Продана кругом ліпите

 • Рідне місто – це політичний проект для тушок яких не візьмуть в жодну партію, для таких як зельоний,кедь,забродськи….і прочая публіка. Продан бізнесмен, він збере з них гроші, а лохи за них проголосують……

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Затягнути пояси і ходити пішки

  Останні новини