Бурбак намагався знищити НАБУ

07.12.2017

БурбакСаме наш земляк, голова парламентської фракції «Народний фронт» Максим Бурбак став співавтором скандального законопроекту №7362, який давав право Верховній Раді одноосібно звільняти голову Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Після того, як законопроект був внесений до порядку денного серед багатьох народних депутатів та громадських активістів здійнялася хвиля обурення. На їх думку зміни запропоновані цим законом  роблять НАБУ контрольованим та залежним від Верховної Ради, збільшують ризики втручання у хід справ, сприятимуть витокам інформації. І як наслідок процес боротьби із корупцією в Україні буде суттєво послаблено. Відреагували на цей законопроект і у Євросоюзі.

Під тиском громадськості законопроект співавтором якого є Максим Бурбак був виключений з порядку денного сесії Верховної Ради.

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив народний депутат Мустафа Наєм.

«Вони відступили. Законопроект, який давав парламенту право одноосібного звільнення глави НАБУ, САП і членів НАЗК знято з порядку денного і не буде розглядатися Верховною Радою. Секретаріати парламентських фракцій вже отримали оновлену порядку денного, в якій немає проекту №7362.

Коли-небудь події цієї ночі увійдуть до підручників історії. Зараз просто повірте на слово: тверезість окремих політиків, реакція громадськості, ЗМІ та особисті контакти безлічі активістів в міжнародних організаціях зіграли не останню роль у цій історії.

Звичайно, це ще не перемога – атаки на антикорупційні органи продовжаться, але вже точно не зрада – тимчасово ми протрималися, і завдяки і в першу чергу, тому що нам не все одно ми повільно, але вчимося досягати результату не тільки вулицею. Хто програв і так очевидно – документ подавався за особистими підписами керівників двох фракцій – БПП і Народного фронту. Виграли всі ми», – йдеться у дописі нардепа.

Comments

comments

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Що стоїть за російським тавром?