Де заблукали румунські тролейбуси?

12.07.2016

каспрук_300

Напередодні минулорічних місцевих виборів мер Чернівців Олексій Каспрук був щедрим на обіцянки. З поміж молочних річок та кисільних берегів Олексій Павлович ошелешив усіх новиною про те, що влада Бухаресту готова нам подарувати свої тролейбуси. Щоправда, спершу усі заплуталися у цифрах. Деякі мас-медіа поспішили розтиражувати інформацію, що нам безкоштовно дістанеться аж 300 тролейбусів. Згодом виявилося, що 300 – це увесь тролейбусний парк Бухаресту, який вони планують оновлювати за європейські кредитні кошти. А скільки одиниць  вже непотрібного румунам вживаного транспорту отримають Чернівці достеменно ніхто не знає. Спочатку називали цифру 150, потім 100. Зараз же ніяких цифр не називають. Тим більше не варто забувати, що тролейбуси ці зовсім не безкоштовні. Певну мінімальну плату за них сплатити таки доведеться. Додайте до цього доставку тролейбусів, розмитнення і вийде, що за сумнівні тролейбуси доведеться викласти чималу суму з міського бюджету.

Зрештою, на цьому ніхто і не робив акцент. Головне було донести позитивний передвиборчий заряд енергії до широких мас населення.

На фантомних румунських тролейбусах навіть встиг попіаритися і нардеп від «Народного фронту» Максим Бурбак, який двічі їздив до Румунії і навіть з кимось там зустрічався з цього приводу.

Однак кількість зустрічей та переможних реляцій аж ніяк не вплинула на те, щоб румунські тролейбуси хоча б на кілометр наблизилися до Чернівців.

А тут ще й Олексій Каспрук включив задню передачу, і на початку року повідомив, що через місцеві вибори у Румунії вирішення питання з тролейбусами відкладається на невизначений термін.

Вибори у сусідній державі відбулися 5 червня. Бухарест отримав нового мера і логічно, що тролейбуси мали знову з’явитися у порядку денному пріоритетів чернівецької влади. Але дещо насторожує зміна риторики Олексія Павловича.

«Очікуємо формування органів влади Бухаресту і тоді продовжимо процес. Коли очікувати тролейбусів сказати важко. Шанси є», – повідомив на своєму вчорашньому брифінгу міський голова Чернівців.

Тобто, якщо раніше нам говорили, що тролейбуси ми отримаємо, коли Бухарест розпочне оновлення власного парку, то тепер нам обережно розповідають про шанси.

З огляду на те, що майже за рік далі пустопорожніх балачок справа не просунулася, очікувати на вулицях Чернівців румунських тролейбусів найближчим часом не варто. Тим більше, що за весь цей час не було підписано жодного документу, який би свідчив про бажання румунської сторони ділитися з Чернівцями тролейбусами. А у Бухаресті ще й влада помінялася, і у неї можуть бути свої плани на цей транспорт.

Та якщо ці тролейбуси так і не з’являться у нашому місті, то навряд чи Олексій Каспрук сильно буде через це переживати. Місію солодкої передвиборчої обіцянки румунські тролейбуси виконали. А обіцянка тим добра, що від неї завжди можна відмовитися.

Андрій Тисовський   

 

 

 

 

 

Comments

comments

Коментарі
  • Навозный фронт привык пудрить людям мозги.Освежайте память.

  • Напишіть відгук

    Ваша пошт@ не публікуватиметься.

    Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Перші кроки нової влади в Чернівцях