Олег Громадський: В політиці дуже багато лицемірства, подвійних стандартів і фальші
Уже колишній депутат міської ради Олег Громадський відверто розповідає інтернет-виданню fakty.cv.ua про непросту каденцію, яка «фінішувала», про резонансні рішення, маніпуляції, лицемірство, подвійні стандарти тощо, і пояснює, чому не балотувався на виборах 25 жовтня 2015 року.
Якби повернути час назад, проголосував би так само – за зняття мера
Не ображайтесь, ми не ділимо людей за партійною та іншими подібними ознаками, тому нагадайте, якщо не складно, від якої сили Ви були обрані…
Обраний був від ВО «Батьківщина». Але потім виключили за те, що проголосував за припинення повноважень тодішнього міського голови.
Не шкодуєте про те, що тоді проголосували фактично за зняття мера?
Не шкодую. Проголосував би ще раз, якби повернули час назад. Як мінімум, звільнили крісло мера для молодого покоління – з новими баченням, новим світоглядом, новими стереотипами. Того ж Каспрука, Михайлішина чи когось іншого… Не добре, коли чиновник комуністичних часів, старої «закалки» і по цей час сидить на керівній посаді, менталітет у нього залишається «радянський». Та й не тільки через це, є і інші причини. )) До речі, було і рішення обласної організації «Батьківщина» голосувати проти мера. Я, як людина команди, прийняв його)). А вже незадовго до сесії «передумали». Напевне, домовились…
Теза про «звернення проти студентів» – політичні маніпуляції
Ваша каденція пережила ще одну революцію…
Не знаю, як для нашої каденції, а для мене революція не була чимось «не моїм». 30 листопада розігнали студентів, а 1 грудня я вже був на Майдані. На першому Вічі. І те, що писали, ніби я підписував звернення проти студентів, – це все політичні маніпуляції. Щоби ви розуміли, 2 грудня я повернувся з Києва, і коли у нас відбулося блокування сесійної зали, мій син також був під міською радою. Те звернення апріорі не могло бути проти студентів. Якби воно було проти студентів, я б його не підписував – не буду ж я писати заяву проти свого сина. Мені було неприємно і прикро, що мене в цьому звинувачували, піддавшись чиїмсь політичним маніпуляціям. І вже ніхто не хотів читати саме звернення – просто повторювали неправдиві звинувачення. Комусь таке формулювання вигідне. Дехто досі спекулює цим, напевне, більше немає чим. )) До слова, я і в 2004 на Майдані практично жив…
Але Вас записали ледь не в «регіонали»…
Якщо рішення партії, від якої я балотувався, співпало з рішенням Партії регіонів, це не означає, що я регіонал. У Верховній раді не раз були спільні голосування регіоналів з тими політсилами, представники яких зараз дуже агресивно звинувачують інших в «співпраці з регіоналами». По всіх політичних питаннях я мав свою думку і відповідно голосував.
Загалом, важка каденція, так?..
Важка. Такої каденції, напевно, в міськраді не було і навряд чи ще буде.
Для Вас вона була першою?
У міській раді так. До цього був депутатом районної Першотравневої в місті Чернівцях ради, теж від «Батьківщини».
А партії Ви міняли?
Ні, «Батьківщина» – моя перша і єдина партія. Причому, коли нас виключали, були судові тяганини над Тимошенко. Вона, думаю, не в курсі була цих подій, не до цього їй було. Якби втрутилась, ситуація могла інакше розвинутися. Не дивлячись на виключення мене з «Батьківщини», моя політична позиція не змінилась. Я і надалі якийсь час на виборах підтримував цю партію. Багато друзів там залишились.
В політиці дуже багато лицемірства, подвійних стандартів і фальші
Чому не балотувалися цього року?
Прийняв рішення не балотуватися ще задовго до виборів.
Чому?
В політиці багато лицемірство, подвійних стандартів, фальші. Так, як у мене загострене відчуття справедливості, я болісно сприймав це, не розуміючи деякі речі. )) По-друге, більше року тому я очолив чернівецький провід Всеукраїнської організації «Золоті Леви Чорної Сотні». На з’їзді громадської організації було прийнято рішення – в місцевих виборах участі не брати. Ми незалежні від політики. Якщо чиновники, правоохоронці, їм подібні неправильно себе поведуть, будемо їм на це вказувати, не дивлячись на їхню політичну приналежність. Рішення з’їзду збіглось з моїм, тож я повністю віддаюсь роботі в цій громадській організації.
Ще є один момент. Коли робиш якусь благодійну справу (а я цим займався ще задовго до депутатства), будучи депутатом, постійно наражаєшся на некоректні коментарі, що, мовляв, це все «піар» і т.п. Тепер я можу висвітлювати свою діяльність без звинувачень, що я це роблю задля депутатства чи майбутнього депутатства. )).
Взагалі, якщо чесно, дивуюсь, що люди витрачають стільки сил, енергії, коштів, ризикують навіть втратити свободу, щоб стати місцевими депутатами, не розумію, чому така тяга. Амбіції, статус, надія збагатитись чи що… ))
Я взагалі не розумію, чому у нас ледь не найбільшою нагородою вважають статус народного депутата – роздягнув Беркут на Майдані, в АТО відзначився, все – в депутати!!! Є ж державні нагороди, звання, зрештою, квартири, машини, гроші, якими можна віддячити за героїзм, а не саме депутатством…
Нав’язані з центру політичні ігри роблять нас ворогами
Повернімось до міської ради. З колегами-депутатами Ви пробули в одному скликанні 5 років. Це ж немало. Приміром, в навчальному закладі цього вистачає, аби почуватися рідними або, як мінімум, не чужими людьми…
Коли я пішов в депутати міськради, багатьох вже знав до того багато років. З деякими познайомився. Всі колеги-депутати з цієї каденції, вважаю, є нормальними, хорошими людьми, кожен по-своєму. З кожним спілкувався. Але ці політичні ігри, нав’язані з центру політичними силами, – вони роблять нас, і не лише депутатів, а і мешканців міста, ворогами.
Політика і місцеве самоврядування – трохи різні речі. У нас в раді дуже все заполітизоване. Від цих політичних протистоянь в першу чергу страждають Чернівці і чернівчани…
Разом з тим, я знаю багатьох відомих політиків українського рівня, які є діючими депутатами Верховної ради або попередніх скликань, які представляють різні політичні сили, на ток-шоу і передачах «кидаються» один на одного, «воюють», а потім в закритих клубах чи ресторанах «п’ють по 50 грам», мають спільні бізнес-інтереси, стають кумами і дружать між собою… Грають ролі, народ сприймає, гризеться між собою. Це сумно…
Брав участь в АТО не заради майбутнього депутатства, бо й не планував балотуватись на наступних виборах
Багато хто не сумнівався, що Ваша участь в АТО була задля майбутнього збереження депутатства…
Маячня! Не знаю, хто цей «багато хто», я в свою адресу такого не чув. Я, коли йшов в АТО, у мене вже було прийняте рішення не балотуватися на наступних виборах. Тому для депутатства це точно не було зроблено. А пішов туди тому, що там служив підрозділ «Чорної Сотні», в якому були всі мої побратими, і я не міг не бути поруч з ними. Та й сам хотів на власні очі побачити, що там відбувається, почути думку місцевих мешканців, яких ми захищаємо. Не в моєму характері бути осторонь таких подій.
Відчули, побачили і що думаєте тепер?
Це безглузда війна. І вина в тому, що там відбувається, не лише однієї політичної сили, а всіх нас, які обирали владу протягом всіх років незалежності. Владу, представники якої своєю недолугою політикою, спекулюючи на мовних, територіальних та інших питаннях заради підняття свого рейтингу, зіштовхували схід і захід, «накалювали» обстановку та, зрештою, привели країну до цієї біди. На жаль. Тому я досить негативно, прискіпливо ставлюсь до звинувачень на адресу рядових, місцевих членів колишньої партії регіонів, що, мовляв, ця кров на їхніх руках. Чому тоді лиш на деяких? Інші і далі на керівних посадах при владі, яка саме і звинувачує тих інших, хто не з нею, хто не підтримує її… Звинувачувати персонально і вибірково місцевих політиків, вказуючи їм на минуле членство Партії регіонів, це аналогічно тому, що звинувачувати людину, яка у 1981-85 роках була першим секретарем чернівецького обкому комсомолу, або другим секретарем міському КПУ та інших, хто був ближче до влади, у причетності до введення радянських військ в Афганістан і смерті 2378 українців (з 14453 загиблих радянських солдатів) у тій війні. Все, що відбувається, – результат недолугої політики нашої влади, глобальної корупції та політиканства. Причому у всі часи незалежності і при різних кольорах партійних прапорів…
Новим депутатам – більше думати про інтереси громади
Що побажаєте депутатам нової каденції?
Я сьогодні змінив депутатський значок на своєму костюмі на тризуб – герб нашої організації «Золоті Леви Чорної Сотні». І не те, що не шкодую про це, а, навпаки, почуваюсь дуже щасливим. Тепер значно легше займатись справами організації. ))
Депутатам нової каденції хочу побажати витримки, мудрості, терпіння, поваги і взаєморозуміння – щоб було менше політичних чвар, які нав’язують лідери їхніх політичних сил, а більше продуктивної роботи на благо Чернівців.. Бажаю більше думати про інтереси громади, своїх виборців, здійснити всі свої обіцянки. Ну колись вже треба це зробити! ))))
за матеріалами fakty.cv.ua
Коментарі
Поважаю за те, що цей нардеп голосував проти
чиновника комуністичної закалки, який правив
Чернівцями 17 років.
” Політика і місцеве самоврядування – трохи різні речі.
У нас в раді дуже все заполітизоване.
Від цих політичних протистоянь страждають в першу чергу Чернівці та чернівчани.”
ЯКБИ ТО ВСІ ЗРОЗУМІЛИ, ЩО МІСТО ПОВИННО ЖИТИ
СВОЇМ ЖИТТЯМ.
У нас є надія на новий склад депутатів.
Якщо не ви, то хто?
Займіться нарешті містом.
Вы были хорошим депутатом. Очень жаль,что не пошли вновь. Рада потеряла хорошего депутата.
На жаль, така принципова людина, вийшла із
політики.
І почувається щасливою.
Вытираем Сеней жопу и интегрируем в Европу!
дебил прокопьев ты еще на Олега тявкаешь? иди работать тупица безмозглая
http://moygrad.kiev.ua/2015/11/06/novyj-kievsovet-biografii-i-svyazi-vseh-deputatov/ А когда у нас найдутся смелые журналисты и опубликуют что-то подобное?
Ай моська, знать она сильна, что лает на слона.
Громадський -ЛЮДИНА.
Як і хто може захищати тих, хто розбазарює
українські землі і довів народ до повного
зубожіння?