“Фортеця» і Оксана Продан пропонує ввести 5-річний мораторій на внесення змін в спрощену систему оподаткування
Спрощена система оподаткування забезпечує робочі місця мільйонам українців. Тому її перегляд та демонтаж може спровокувати соціальний вибух. Так, як це було в 2010 році, коли десятки тисяч підприємців вийшли на Податковий майдан. Щоб не допустити посилення тиску на мале і середнє підприємництво, Всеукраїнське об’єднання «Фортеця» пропонує ввести 5-річний мораторій на внесення змін в спрощену систему оподаткування.
Така ініціатива – відповідь на збільшення кількості бажаючих ліквідувати спрощенку. Адже після того, як проти діючої системи єдиного податку виступило Міністерство фінансів, до них приєдналися депутати-автори проекту Податкового кодексу, зареєстрованого в парламенті 26 жовтня.
Зокрема, в документі пропонується заборонити працювати на спрощеній системі оподаткування цілим групам підприємців – власникам підприємств харчування, готелів, ювелірам, тим, хто займається виробництвом та продажом одягу зі шкіри та хутра та іншим.
«Фактично мова йде про ревізію спрощеної системи оподаткування. Але ми розуміємо, що це лише перший крок. За ними будуть наступні, після чого вже за кілька років спрощенка може бути повністю ліквідована. Це нагадує продовження політики Азарова, який за будь-що хотів скасувати систему єдиного податку», – вважає народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.
Однак є декілька вагомих причин цього не робити. Перш за все, це роль, яка виконує спрощена система оподаткування в Україні. Вона дає роботу декільком мільйонам українців і забезпечує соціальну стабільність. У разі скасування спрощенки, ми втратимо значну кількість робочих місць. Це обернеться додатковими витратами з бюджету, адже за підрахунками, аби забезпечити 1 млн. людей доходом у розмірі прожиткового мінімуму, треба витратити з бюджету більше 14 млрд. грн. Але найголовніше – це посилить напругу у суспільстві і може призвести до непередбачуваних наслідків.
Виходячи з цього, Президент України Петро Порошенко неодноразово попереджав, що відмовиться схвалювати податкову реформу, якщо вона не передбачатиме збереження єдиного податку для малого і середнього підприємництва.
«Спрощена система оподаткування повинна працювати в такому вигляді, як сьогодні доти, поки не запрацює нова система оподаткування і не почне відновлюватися економіка. Жодних змін і спроб вирішити проблеми чиновників та великого бізнесу за рахунок дрібних підприємців, оскільки це матиме серйозні негативні наслідки», – переконана Оксана Продан.
Всеукраїнське об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» створене в 2011 році ініціаторами та активними учасниками Податкового майдану. Основним завданням організації є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції. Членами «Фортеці» є майже 100 тис. чоловік по всій Україні.
Коментарі
Зараз втратити значну кількість робочих місць –
і нам капєц.
Все кричимо : риги, риги, а самі що зробили краще?
Правильно Оксана пропонує – зараз треба зберегти
робочі місця, щоб люди вижили.
.
Ми по бідності перші в Європі,
бо дурні.
Коли щось розумне пропонується то на заваді
стають якісь незрозумілі сили, які тільки думають про свій карман.
Допоки буде рулити кулявлоб, учень Азарова, який публічно цим тішиться, ні про які зміни на краще очікувати не приходиться.
Єдинний вихід Банду геть до прийняття бюджету на 2016 рік.
Допоки це зрозуміють люди, роса очі виїсть.