Відвести душу. Зустріч з Богданом Ластівкою(вечірній Таймс)
Спілкувалася: Альона Чорна
“Чернівці Таймс” започатковує нову рубрику “Відвести душу”. Переважно це буде “Відвести душу з Альоною Чорною”)).Кожного тижня ми будемо запрошувати прогулятися чернівецькими вулицями цікаву особистість. Спілкуватимемося на різні життєві теми: спогади, успіх, гроші і не тільки).
Сьогодні запрошуємо до розмови відомого чернівчанина, автора та виконавця власних пісень, шоумена,ведучого радіостанції “Буковинська хвиля 100.0 FM”, Богдана Ластівку
- Ким ви хотіли бути в 20 років? Що планували тоді?
Я вчився у Чернівецькому музичному училищі по класу ударних інструментів і не бачив себе іншою людиною. Я грав на барабанах не тільки в естрадних колективах, а і симфонічному оркестрі, тому що вчився у спеціальному музичному закладі. Мені музика взагалі подобалася з дитинства. І в 20 років метою №1 для мене було потрапити в якийсь естрадний, гастролюючий колектив.
- Що для вас успіх?
Це звершення запланованого. Якщо я поставив якусь мету і я її досягнув . Поставив крапку: так це зроблено. Це уже є крок. І кожен такий крок для мене це успіх.
- Що для вас гроші?
Гроші для мене – це інструмент. Особливо гостро я це відчув під час організації фестивалю «LASTIVKA DANCE FEST». Там було дуже багато різних фінансових розрахунків. Для мене гроші – інструмент, як дриль, щоб просвердлити якусь дірку в стіні. Точно так і гроші – інструмент. Вважаю, що людині багато грошей не потрібно. Я не маю на увазі гроші на харчування, комунальні послуги, життя, дружині, дочці на кофточку, чи джинси. Одна справа – людина повинна отримувати заробітну плату – таку, яка дає їй можливість спокійно жити, без якихось божевільних шиків, без Балі. Великі гроші потрібні тільки для того, коли ти знаєш для чого вони тобі потрібні. Коли в тебе є якась мета. Так, мені потрібні гроші, я хочу побудувати концертний зал, наприклад. Чи мені потрібні гроші, щоб провести якийсь захід. Тому що це дорого. Як в драматичному театрі – по 3 тисячі гривень за годину. І за захід, який ми провели – 12 тисяч. Ці гроші треба десь брати. Хтось дає. І це вже завдання продюсера знайти ці гроші.
- Який найважчий період у вашому житті?
Найважчий період – коли пішли з життя батьки. Ти втрачаєш рідних і це є трагедія. Коли їх втрачаєш, починаєш розуміти, що вони для тебе означали. Відчуває, що тобі ніхто не порадить так, як порадив би батько,чи мати. Саме цей період був найважчий, а все решта не є якоюсь трагедією. Це є життя і це перебіг подій.
- А найщасливіший період?
Найщасливіший – це коли я написав якийсь влучний, цікавий текст, а потім вийшла гарна пісня. Така наприклад, як колись пісня «Маленький Париж». Я не очікував, що вона розкрутиться в той час. І взагалі, коли в мене в творчому плані щось вдається, і це кажуть мені оточуючі, я від цього отримую задоволення.
- В яких магазинах ви одягаєтеся?
Одягаюся в чернівецьких магазинах. Конкретних якихось немає. Можу йти вулицею і спонтанно зайти в магазин. Я не зловживаю шопінгом, як це роблять деякі жінки. Але жінкам потрібно, а чоловікам треба мати два-три піджака, декілька пар брюк, взуття і т.д. Сьогодні настільки багато речей різного ґатунку і дорогих і не дуже, що людина, яка має смак, вона може знайти достатньо недорогі речі. Необов’язково, щоб це були брендові речі.
Чим старше я стаю, тим консервативніше я відношуся до себе, в плані одягу і стилю. Людині не потрібно 150 піджаків і 20 пар чобіт. І шопінг може негативно впливати на людей. Це як зараза. Людина може купувати-купувати-купувати, а потім не знає куди дівати речі. Тобто це марне вкладання грошей, якщо це занадто. Все має бути в міру.
- Де ви зазвичай обідаєте?
Вдома. Я не обідаю в ресторанах, кафе. Хіба тільки в тому разі, якщо в мене якась зустріч за обідом, або я не можу просто не бути там, згідно якоїсь ситуації. Але в ресторанах я не відпочиваю. Тому що для мене, як для людини яка організовує і проводить різні заходи, вхід в ресторан є роботою. А їсти краще, і я це всім кажу, краще вдома. Ти знаєш, як ти готуєш, як ти це зробив і що ти їси.
- Які для вас ідеальні вихідні?
Ідеальні вихідні – це коли з дружиною і донькою йдемо кудись відпочивати. Вихідні – той час, коли можна приділити повністю увагу сім’ї.
- Хто ваші кумири?
Це треба обдумувати. Для мене це ті люди, хто штурмував це життя і досягли справжніх результатів від того, що вони хотіли. І не обов’язкового називати цих людей кумирами.
- Які ваші життєві принципи, яким ви не зрадите?
«Тише едешь – шире морда». Кажуть «Тише едешь – дальше будешь», а мій знайомий переробив це прислів’я. Це дуже влучно. Тому що жити треба поспішати, але не дуже. В міру.
- За чим шкодуєте?
Були в житті такі періоди, коли я марно витрачав час. Не цінував його. Але чим ти стаєш старшим, тим розумієш, що міг опанувати більше чогось і досягнути більшого. В мене був період в житті, коли я не працював певний час, були проблемні ситуації із-того в сім’ї. Бували і депресивні ситуації. Я думав, що це лікується часом, а треба було просто працювати. Тому що робота не дає можливості розслаблятися і думати про щось непотрібне. Алкоголь, наприклад. У мене був час, коли я зловживав алкоголем. Це був нетривалий час. Творчих людей це спіткало не одного. Але я спробував, що таке алкоголь, на собі знаю і я просто не роблю цього уже п’ятий рік.
- Кого ви вважаєте своїм ворогом?
В деякій мірі є конкуренти. Але знову ж таки, конкуренти в моїх справах фактично відсутні. В мене є колеги і є партнери, з якими я намагаюся підтримувати дружні, хороші стосунки. Тому що в кулаці сила.
- Чи відомо вам, хто вас вважає за ворога?
Не знаю. Може хтось і вважає, але він мені про це не скаже і не сказав поки що. Тобто я не можу сказати, що в мене є ворог.
- Як вважаєте, як вороги мають домовлятися?
Якщо вороги домовляються, то це вже не повністю вороги. Тут є вже корупційна якась складова і вони роблять так, як наприклад зараз відбувається на Сході країни. Іде війна, на якій заробляються шалені гроші і вони її не зупиняють тільки тому, що певні люди мають з цього зиск і дуже хороший куш.
- Чи доводилося вам колись красти?
Доводилося. В дитинстві я хотів купити собі літачок-конструктор. Батьки не давали мені гроші на цей літак. Коли тато приніс зарплату, поставив її в сервант – туди, де в нас завжди лежать гроші. А я поцупив звідти 10 карбованців. Вранці тато подивився і каже: «Тут не вистачає 10 карбованців». Питає в мами: «Ти брала?». Вона відповідає: «Ні». Тоді спитали мене: «Значить ти брав». Я зізнався, що хотів купити собі літак і віддав 10 карбованців. На що тато сказав: «Молодець, що зізнався і так більше не роби». В цей же день після обіду, коли я прийшов з школи, мама купила мені омріяний літак. Бо бачила, що я дуже хотів. Так от після цього я більше нічого не крав.
- Які книги мали вплив на вас?
Зараз мало читаю книг, оскільки не вистачає часу. А з тих, що мали вплив – це Артур Конан Дойль з Шерлоком Холмсом та інші книги. Загалом я надаю перевагу прозі, тій літературі, де нема чогось надуманого. Зріз життя, так би мовити. Це мене більш за все вражає. Не так давно сам почав писати спогади з свого життя, з видатними людьми, які пізніше хочу акумулювати у видання.
- Які фільми подобаються?
Люблю цікавий пригодницький фільм, мелодраму.. Тобто будь-який жанр, якщо він кінематографічно зроблений правильно і цікаво, він мені подобається. Плюс, якщо там правильно підібрані актори.
- Розкажіть свій улюблений анекдот
В мене тато знав багато анекдотів і коли він з кимось зустрічався, то завжди розповідав смішну історію. Мені це передалося в генах.
– Товарищ Рабинович, вы любите Родину?
– Конечно, люблю! От всей души.
– А вы готовы отдать за неё жизнь?
– То есть?
– Ну, умереть за неё вы готовы?
– Вы меня, конечно, извините, но кто же тогда будет любить Родину?
Коментарі
))))) Бодя – класс))
вопросы напомнили девичью анкету
О, Бодя!! Как всегда велеколепен!
Слухаю “Ластівчине гніздо”. Фактично ніколи не пропустив. Дякую!
Такі розмови потрібні особливо для тих хто починає своє самостійне життя.
люблю анекдоти особливо на ніч, весело засипати
Відвести душу такі треба, бо іноді дуже тяжко на
серці.
Треба домовлятись з людьми – іншого виходу немає.
Ай маладєц!
Интересно!
Привет с далекого прошлого и за тридевять земель.Недавно вспоминали про тебя и других наших сокурсников…и вот…явилось чудное мгновень и появился Бодя. .та ж е улыбка тот же взгляд.Очень рады за тебя!!!. Лиля
Такі рубрики потрібні особливо для молоді, якій важко
розібратись в нашому бурхливому житті.
Хай вибирають, з кого брати приклад.
Богдан завжди цікавий. Чи то на радіо, чи в ресторані. Наш Бодя! Пишаємося!