Виробники горіхів просять в уряду зміни правил роботи на ринку

18.09.2015

Метою такої пропозиції є бажання вивести горіховий бізнес із тіні, а також ліквідувати корупцію в ході митного оформлення експортних партій.

Всеукраїнська горіхова асоціація спільно з Всеукраїнською аграрною радою виступила з ініціативою розробити і прийняти зміни в систему оподаткування закупівлі волоських горіхів у населення.

Про це сказано у відкритому листі асоціації до експортерів.

Метою такої пропозиції є бажання вивести горіховий бізнес із тіні, а також ліквідувати корупцію в ході митного оформлення експортних партій. “Ми пропонуємо всім зацікавленим особам і організаціям приєднатися до нашої ініціативи і взяти участь у відкритому обговоренні даної проблеми та розробці пропозицій щодо її законодавчого вирішення”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в листі описується важка ситуація, яка склалася в горіховій галузі та пропонуються варіанти її вирішення. Зокрема:

1. Закупівля горіха з приватних подвір’їв. Раніше вважалося, що горіхи, реалізовані населенням, вирощуються тільки на приватних подвір’ях і дачних ділянках. Так, чинним законодавством встановлено, що фізична особа-продавець горіхів з присадибної ділянки повинна мати документ про їх походження, що також звільняє його від сплати податку з доходів фізосіб від його продажу.

2. Самостійний збір горіхів. Діюча система оподаткування абсолютно не бере до уваги той факт, що в Україні величезна кількість горіха було висаджено раніше по лісозахисним смугах: і не тільки уздовж основних доріг, але і в лісозахисних смугах між полями. Також горіх росте в лісах і посадках. Статистика щодо обсягів такого збору не ведеться, а збір горіхів (і у величезній кількості) відбувається в основному особами, які не проживають на відповідній території, що веде як до зростання соціальної напруги, так і до поширення варварських методів збору, що гублять горіх й знижують його врожайність . В результаті виникає друга проблема: для легалізації даного горіха, в тому числі з точки зору джерела його походження, його реалізують через підставних осіб.

3. Втрати від корупції на митниці. За інформацією від членів Всеукраїнської горіховою асоціації та Всеукраїнського аграрного ради, розмір “відкату” за забезпечення безперешкодного митного оформлення та експорту горіхів становив близько $ 10 000- $ 15 000 за одну фуру (20 тонн горіха в шкаралупі), тобто $ 0,5-0,75 або приблизно 11,4-17,1 грн. за кілограм. У той час як його закупівельна ціна становить 10-20 грн за кг, таким чином корупційний податок перевищує податок з доходів фізичних осіб в 3-10 разів. У разі відмови від сплати названих сум, митні органи піднімають питання щодо походження відповідних горіхів, виявляють “мертві душі” або здавачів “рекордсменів” і, небезпідставно, заявляють про ухилення від сплати податків.

Профільна асоціація та ВАР пропонують обкласти закупівельників горіхів податком у розмірі 20% +1 від ціни закупівлі, при цьому надати КМУ право встановлювати індикативну ціну закупівлі для цілей визначення бази оподаткування. Інші податки відмінити.

Одночасно пропонується ввести обмеження, що така індикативна ціна не може перевищувати середній рівень закупівельних цін за минулий рік на 10% з індексацією на рівень інфляції.

Документами, які підтверджують походження горіха, має стати декларація скупника, в якій вказується на території будь сільради була проведена закупівля даної партії горіха, а також квитанція про сплату відповідного податкового зобов’язання. Про це пише “Агравері”.

Коментарі
  • Давно пора це зробити, тому що від хабарників у митниці впершу чергу страждають люди які ці горіхи збирають, через те що ті хто купує занижию ціну, пояснюючи це тим що йому ще хабара на митниці треба дати

  • Вже й бабцям якi мають вдома горiх будуть брати справку про походження , ще щоб не видумали…. Люди в селi тим i виживають , що здають тай мають трохи грошенят, дурдом….

  • Це повна несенитныця и бо це ще бильше загоне галузь в тинь и корупция ще бильше зросте!!!!

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини