Олексій Каспрук про Калинівський, тарифи, транспорт, ремонти і плани для “Суті речей”

23.03.2015

Друкопис програми «Суть речей» на радіо Станція 103.2 ФМ від 19 березня 2015 року.

Запрошений гість: міський голова Олексій Каспрук.

Ведуча: Оксана Денисюк.

 ВЕДУЧА: Олексію Павловичу, ви на посаді міського голови 10 місяців. Які найбільші ваші труднощі в цій роботі?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: найбільша трудність для нас всіх – це військові дії на сході країни, тому що це нервує, відволікає, заважає нормально жити. Але, не дивлячись ні на що, місто працює, ми займаємось мирним життям, ми розвиваємо місто і будь-які труднощі можна подолати спільними зусиллями, як це прийнято у нашому місті.

 ВЕДУЧА: цьогоріч бюджет сформували по-новому – транспортний збір та акциз з тютюнових виробів, а це 5% надходять безпосередньо у міську скарбницю. Як виграє від цього місто і куди в першу чергу витрачаються ці кошти?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: бюджет прийнятий, він сформований, ми багато об’єктів запланували зробити. Сподіваюсь, що економічна ситуація в країні дозволить нам це зробити, адже всі розуміють, що з такими стрибками курсу долара, у країні яка дуже мало чого виробляє сама і залежна від імпорту, важко щось прогнозувати. Наприклад, ми плануємо купити одну кількість комп’ютерів, а долар скаче і це абсолютно інші цифри. Працюємо. Дуже багато змін у бюджетному законодавстві і ми поки не знаємо точно, треба попрацювати з цими податками, подивитись як вони вплинуть на наше життя. Гроші у нас є, поки що казначейство працювало без збоїв, зарплата у місті виплачена, комунальні підприємства працюють, сподіваємось, що так буде і надалі.

 ВЕДУЧА: які галузі найбільше потребують цих додаткових надходжень до бюджету?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: в першу чергу це інфраструктурні речі, якими ніхто не займався десятки років. Ми повинні фінансувати проекти з енергозбереження, з модернізування системи теплопостання – тих речей, де наші гроші вилітають в трубу. Ми повинні фінансувати розвиток міського електротранспорту, ремонт доріг.

 СЛУХАЧ: мене звати Жанар маю два питання. Оскільки збільшились тарифи на газ та світло, що ви робите для того, щоб допомогти малозабезпеченим чернівчанам? Чи співпрацюєте з міськими головами, вашими колегами, зі сходу, наприклад, з Кернесом та Лук’янченко?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: щодо першого питання – всі служби отримали доручення провести інформаційну роз’яснювальну кампанію серед населення. Я закликаю чернівчан, які планують оформляти субсидії, починати цей процес вже, вивчайте нормативну документацію, збирайте довідки, будьте готові, адже бажаючих отримати субсидії буде дуже багато, розмір субсидій буде великий і якщо в останні дні всі кинуться оформляти субсидії, то працівники, які цим займаються, фізично не зможуть всіх обслужити. Тому хочу, щоб мешканці міста відповідально до цього поставились і вже розпочали цю роботу. Щодо співпраці з іншими міськими радами, я намагаюсь, щоб не тільки я, але й інші чиновники, керівники управлінь, відділів також спілкувались зі своїми колегами. Кожне місто унікальне і перед кожним містом стоять одні і ті ж самі виклики, які кожне місто вирішує по-своєму. Я не знайомий ні з Кернесом, ні з Лук’янченко, знайомий з міським головою Луганська, але на сьогоднішній день він не здійснює свої повноваження, бо перебуває у Києві. Співпрацюємо з Краматорською міською радою, з міськими головами українських міст Донецької та Луганської областей. Сьогодні прийшло запрошення від нашого міста-побратима з Польщі – Коніна – у Варшаві поляки разом з американцями планують великий форум мерів, на якому будуть ділитись досвідом реформування місцевого самоврядування на прикладі Польщі. І однією з умов участі є те, що мер західноукраїнського міста запрошує колегу зі східної України. Я думаю, що на цей захід поїде наш секретар міської ради з секретарем міської ради Краматорська.

 ВЕДУЧА: очевидною є проблема з Калинівським ринком та відновленням на посаді колишніх керівників комунального підприємства. Прокоментуйте, будь ласка, що і як там відбувається.

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: Калинівський ринок унікальне підприємство на теренах України і мене дуже дивує позиція колишніх керівників, коли вони говорять, що вони дуже гонорові і готові піти, але всі через суди будь-якою ціною намагаються запхатись назад в ринок. Зараз у директора 4 чи 5 заступників, а я переконаний, що стільки не потрібно, але є суди, суди приймають рішення і ми мусимо їх виконувати, хоча це іноді може нам і не подобається. Переконаний, що Калинівський ринок чекають кадрові зміни в керівництві, тому що цей процес вдосконалення немає меж, а там до досконалості ще дуже далеко.

ВЕДУЧА: яким ви бачите керівника Калинівського ринку, адже підприємство велике, там крутяться великі гроші і, погодьтесь, спокуса там дуже велика?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: спокуси там будуть завжди, і саме тому я ініціював і ми створили наглядову раду, яка вже показала свою дієвість, яка дійсно бачить проблеми і публічно їх обговорює, а це суттєво звужує коло для зловживань посадовими особами ринку. Керівника ринку я бачу – це має бути досвідчена людина, яка має досвід роботи з великим колективом, це має бути відома людина, до репутації якої немає жодних зауважень. Це доволі складний процес, бо зараз багато речей відбувається з політичним підтекстом, і повірте, людину з репутацією, яка має досвід, яка відбулась, важко знайти. Далеко не кожен хоче йти в цей котел, варитись і брати в цьому участь. На цю посаду адекватну людину важко знайти…і не тільки на цю, на інші теж.

 ВЕДУЧА: воно й видно. І видно, що проблема з кадрами у міській раді є. Наприклад, досі немає керівника відділу туризму, а саме туризм, за вашими словами зокрема, є одним з пріоритетних напрямів розвитку Чернівців.

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: кадрові проблеми є не лише в міській раді, вони в усій Україні, в усіх міських радах. Що ми можемо сьогодні запропонувати чиновнику і що ми вимагаємо від нього? Щоб він працював за не дуже велику заробітну плату, щоб не брав хабарів, працював чесно, мав величезне навантаження, адже якщо ти справді хочеш щось змінити – неможливо сидіти на роботі з 9.00 до 18.00, робочий день стає ненормованим, забуваєш про родину, вихідні дні і не всі люди на це наважуються. І другий важливий момент – я б дуже хотів, щоб мене зараз почули люди, які дійсно прагнуть змін у Чернівцях. Шановні, я відкритий. Конкурс оголошено і якщо ви хочете щось змінити – візьміть у ньому участь, я побачу, я дивлюсь за усіма кандидатами і навіть якщо ви його не виграєте – ви вже буду у мене на «олівці», найдеться проект чи завдання, де ви можете бути корисними громаді. Проблема і з архітектором, конкурс відбувся у два етапи, на останній було подано дві заявки. Я вважаю, що у нас достойний архітектор, побачимо як вона зарекомендує себе в роботі, але 2 заявки, не 32 і не 42, а 2. І це трошки мене засмучує. Ми дійсно шукаємо і чекаємо активних, ініціативних, чесних, порядних чернівчан, які готові розвивати місто і себе.

 ВЕДУЧА: розумію, що це загальнодержавна проблема, втім, можливо, міська рада думає над якимись місцевими способами заохочення чернівчан працювати багато за малі гроші, такі собі локальні заохочення для молодих перспективних фахівців.

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: в першу чергу це розвиток і ми готові до цього. Ті посади, які є вакантними і на які можна претендувати – вони цікаві для розвитку, це величезний досвід, це відрядження за кордон, щоб навчитись чомусь новому, їздити у європейські міста.

 ВЕДУЧА: до речі, а які міста Європи чи України вас надихають, щоб до них підтягнулись Чернівці?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: Чернівці мене надихають, а ідеї черпаємо звідусіль тому що кожне місто унікальне. Наприклад, проблеми вуличного освітлення чи проблему з бездомними тваринами кожне місто вирішує унікально, тому іноді наше рішення цікаве для всіх, іноді чиєсь рішення цікаве для нас. Головне у цьому – не замикатись у собі, не пірнати в поточні справи, треба їздити, дивитись і розуміти в чому ми відстаємо, а в чому ми кращі.

 ВЕДУЧА: як складаються справи на ще двох не менш важливих комунальних підприємствах міста – теплокомуненерго та водоканал?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: ці підприємства зараз у дуже важкому стані і в такому стані вони були рік тому, і 5, і 7, тому що не було можливості кардинально щось змінити. Зараз завдяки підтримці наших земляків у Києві ми зможемо щось змінити. Підписана угода між урядами Німеччини та України про реконструкцію системи водопостачання та водовідведення. Мова йде про 20 мільйонів євро – це фантастичні гроші для України та Чернівців. Так само ми працюємо по реформуванню системи теплопостачання, мова йде про елементарне утеплення будинків, заміну мереж, реконструкцію котелень. Ми працюємо з двома партнерами – це НЕФКО, скандинавський фонд, який готовий нас профінансувати, дати грант і кредит, а також у понеділок прийшов проект передфінансової угоди від Європейського банку реконструкції та розвитку, який передбачає, що йому цікаво прокредитувати нас на суму 7 мільйонів євро, залучити 3 мільйони євро на екологію та 4 мільйони гранту – це 14 мільйонів євро також на реконструкцію системи теплопостачання. У нас немає і ніколи не буде таких грошей, ми їх не зберемо, але кожного дня ми гріємо вулиці замість того, щоб гріти наші домівки, ми витрачаємо наші кошти в нікуди, то тепер ми зробимо роботу, а за рахунок зекономлених коштів будемо розраховуватись. Це нормальна світова практика і я дуже тішусь, що ці проекти будуть реалізовуватись у Чернівцях.

ВЕДУЧА: коли буде остаточний результат по цим проектам?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: це тривалий процес, але він йде з позитивною динамікою. Якщо все буде добре, по водоканалу у кінці року ми почнемо проводити тендерні процедури. Це саме стосується модернізації теплових мереж шкіл та дитячих садочків. Австрійські спеціалісти зараз роблять всі необхідні розрахунки, підбирають обладнання, тому, думаю, найближчим часом по кожному об’єкту буде представлено проект і люди зможуть побачити як воно зміниться в цьому чи наступному році.

 ВЕДУЧА: ще одна болюча тема: вулиці міста та міжбудинкові проїзди, вулиця Богдана Хмельницького, Боярка, Ентузіастів – цей перелік можна продовжувати, які плани на цей рік?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: плани на цей рік перелік скорочувати і скорочувати. Вулицю Боярка, я думаю, ми урочисто відкриємо через кілька тижнів, роботи там ведуться. Це саме стосується вулиці Богдана Хмельницького. Я розумію, що люди втомлені, але, на жаль, ми маємо безглузде законодавство, яке стосується сфери державних закупівель. Я 10 років дотичний до державних закупівель, кожного року законодавство удосконалюють і удосконалюють, але це все одно не заважає грабувати країну, використовуючи це законодавство, але суттєво зв’язує руки там, де є нормальна адекватна логіка. Чернівецька громада має своє КП МіськШЕП, яке має всю техніку, чернівецька громада має свій асфальтний завод, тобто все це працює під контролем депутатів, громадськості, правоохоронних органів, але ми не можемо доручити виконання робіт по вулиці Б.Хмельницького нашому комунальному підприємству, керівника якого я призначаю і можу звільнити, якщо вулиця, наприклад, не буде вчасно зроблена. Ми вимушені оголошувати тендери, проходять місяці, допоки відбудеться закупівля, ще місяць підписується договір, а потім виявляється, що переможцем стала фірма з Києва, яка запропонувала найнижчу ціну. Ми чітко розуміємо, що вони не ті, хто може зробити цю роботу і так відбулось. Ми розірвали з ними договір, але знову вимушені оголосити новий тендер і я дуже хочу вірити, що його цього разу виграє підприємство, яке готове та здатне будувати вулицю. У нас немає проблем з фінансами, тому, думаю, що до осені вулицю можна закінчити. Робота з мережами там закінчена, треба лише облаштувати покриття. Насправді там роботи на кілька місяців. До речі, варто зазначити, що точно така сама проблема у нас була на вулиці Кобилянської.

СЛУХАЧ: мене звати Ірина і як раз слухаю про нашу вулицю Б.Хмельницького. Я проживаю у будинку №89 – це продовження вулиці і там роботи взагалі не робляться – ремонту там немає і не було. А коли таке буде?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: у нашому місті багато вулиць, які давно не ремонтувались. На жаль, немає можливості відремонтувати все. Буде – закінчимо Б.Хмельницького і займемось продовженням Б.Хмельницького. Беззаперечне завдання максимум – найближчим часом навести лад у районі Резиденції, адже це наше обличчя і ми зобов’язані зробити вулиці і вулички центральної частини міста гарними, не забуваючи про околиці і що в нас є взагалі не заасфальтовані вулиці, по яких рухається громадський транспорт, міжбудинкові проїзди. Є приклад: Львів брав кредити на ремонт доріг і багато вулиць вони зробили, але у них проблеми з віддачею цих кредитів. Зроблена дорога не дозволяє економити і не приносить на пряму коштів. Ми вибрали інші пріоритети – енергетика – економимо на подачі води, економно опалюємо, що може швидко дати власні гроші.

ВЕДУЧА: яка буде доля кінотеатру ім. Івана Миколайчука цього року?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: буде оголошено конкурс на архітектурне рішення. Великий культурний комплекс, який ми будемо робити, але треба розставляти пріоритети. Дуже хотілось би мені перерізати стрічку, організовувати великі культурні заходи, прославляти Чернівці…це буде, але трошки пізніше. Життя змінюється кожної миті і важко щось прогнозувати, треба швидко реагувати. Зараз такий час, що неможливо затвердити бюджет визначити перелік об’єктів і йти по цьому переліку цілий рік. Кожного місяця нові виклики.

ВЕДУЧА: з останнього.

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: сьогодні об’їжджали школи, у 22-ій ремонтується тир. Чи хтось думав раніше про те, що необхідно буде ремонтувати тир? Бомбосховища, за 25 років ніхто на них жодної копійки не витратив, а сьогодні їх треба приводити у порядок. Будемо сподіватись, що вони нам не знадобляться, але вони мають бути в елементарному санітарному стані.

ВЕДУЧА: коли у 2010 році ви стали депутатом міської ради, то досить часто у сесійній залі піднімали питання будівництва басейну у Чернівцях. Як справа зрушилась з того часу?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: розпочалось будівництво спортивного комплексу з басейном на розі вулиць Героїв Майдану та Гайдара. Це комерційний об’єкт, але коли ми давали дозвіл на будівництво, обговорювали з інвестором, що там обов’язково буде соціальна складова – безкоштовні заняття для дітей пільгових категорій. І зараз ми активно працюємо над початком робіт в 27 школі, але все одно це питання не закриє. Ми маємо мати свій комунальний басейн, який частково забезпечить потреби. Бо для того, щоб їх забезпечити повністю, треба мати басейни в Садгорі, на Гравітоні, на Південно-Кільцевій, але виходимо з того, що маємо на сьогоднішній день. Я сьогодні був в інтернаті на вулиці Винниченка – там є занедбаний басейн і треба вишукувати можливості, щоб і його привести до ладу. Я максимально сприяю будівництву комерційних басейнів, ми повинні розвивати цю інфраструктуру і, дай Бог, наші плани здійсняться. У мене була зустріч з головою Олімпійського комітету в області Іваном Гешко, де я сказав готувати тренерський склад для того, щоб підтягувати водні види спорту. Думаю, що скоро у Чернівцях це стане актуально.

ВЕДУЧА: не можу не згадати про аеропорт – коли і куди почнуть літати літаки з нашого аеропорту?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: завдяки великим зусиллям і терпінню, в першу чергу, працівників аеропорту, які всупереч усьому працюють, не отримуючи вчасно заробітну платню. І це дуже хороші фахівці і хто працює з персоналом, той розуміє, як важко знайти таких людей. Аеропорт працює, він має статус міжнародного і він приймає літаки. І літаки літають, після ремонту полоси було прийнято кілька десятків літаків, але немає регулярного сполучення. Ми у постійному пошуці і це дуже складно, тому що загальна ситуація в країні така, що багато авіакомпаній взагалі відмовились від роботи в Україні, у два рази зменшився пасажиропотік, перевезення вантажів. Але ми все одно маємо зробити все, щоб повітряні ворота Чернівців не захлопнулись. На жаль, наші колеги у сусідніх містах вже ліквідовують свої аеропорти і їм вже ніхто ніколи не побудує його – все. Немає аеропорту – це вже провінція. В сьогоднішній час інвесторами, політиками, бізнесменами і науковцями відстань міряється не кілометрами, а часом. Якщо я до Чернівців можу з європейської столиці добратись за 2-3 години, то я поїду, а якщо мені треба буде добиратись три дні – я не поїду і знайду інше місто. Ми працюємо, любою ціною аеропорт треба втримати, тому що його закриття змінить обличчя Чернівців на десятки, а то й сотні років.

ВЕДУЧА: як вирішується питання з підняттям тарифів на проїзд у маршрутках і в тролейбусах?

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: наша країна нічого не виробляє, у нас немає власних нафтопереробних заводів і тому майже все пальне імпортоване з Європи, запчастини до транспорту всі імпортні, і вони прив’язані до курсу долара, а ми маємо проблеми з доларом. Сьогодні були перемовини, завтра будуть перемовини, тиждень тому були перемовини – вони дуже складні. Перевізники мають свою правду, пасажири мають свою правду, влада має свою, міський голова за все відповідає, я готовий відповідати, приймати рішення, в тому числі рішення не популярні, тому що зараз такий час, що не можна бути і розумним, і красивим, і всім подобатись, і нічого не робити. У багатьох містах проїзд вже підняли, але для нас принциповим залишається питання не просто підняття тарифу, а реформування системи пасажирських перевезень. Згадайте, коли країна економічно почувала себе нормально – почав розвиватись пасажирський транспорт з’явились додаткові маршрути і майже в кожну вуличку можна було заїхати маршруткою, якщо до цього в 90-і маршрутів було дуже мало. І сьогодні це перенасичення призводить до того, що перевізники не мають наповненості, у нас суттєво скоротився парк комунального транспорту, яким мені, як міській владі, керувати простіше. Зараз на лінію щодня виходить трохи більше 60 тролейбусів, а свого часу виходило десь 150. Перевізники подали свої розрахунки і зрозуміло, що платити треба, інакше транспорт просто зупиниться, окрім цього вживаємо заходів зі зменшення інтервалу руху на деяких маршрутах.

ВЕДУЧА: то скільки буде коштувати проїзд у маршрутках і коли буде прийнято це рішення?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: я не знаю. Сьогодні була велика нарада, наступного тижня ще одна. Будемо максимально стримувати це зростання, тому що я розумію людей: ціни на ліки виросли, на все виросли.

СЛУХАЧ: мене звати Олександр. Скажіть, яким чином будуть підніматись макроекономічні показники у місті? Чи є у мера план дій по розвитку промисловості, реального сектору економіки. І яким чином будуть освоюватись кошти, отримані для водоканалу?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: неможливо збудувати рай в окремо взятому місті, коли в країні загальна ситуація несприятлива. Давайте будемо об’єктивними – на сьогоднішній день в країну, в якій йде війна, жоден інвестор не приїде і не буде вкладати гроші. Є певна категорія інвесторів, які вкладають, наприклад, в енергетику, вони ризикують, але у більшості випадків всі уважно придивляються. Навіть місцеві бізнесмени не готові сьогодні розширюватись і збільшуватись, навпаки – всі вичікують і завмерли, тому великий поштовх для нас – це кредитування Міжнародним валютним фондом. Я переконаний, що рішення Європейського банку реконструкції та розвитку про можливість співпраці з Чернівцями у галузі реконструкції системи теплопостачання, воно пов’язане, бо було після прийняття МВФ рішення про кредитування України. До того ж, мої колеги з Тернополя чи Хмельницького також мають завдання затягнути нові виробництва, інвесторів, нові робочі місця – і вони все для цього будуть робити і ми все для цього робимо. Це конкуренція. Але, наприклад, у Чернівцях міжнародний аеропорт є, а у Хмельницькому його немає, а це великий показник для серйозного інвестора. Щодо водоканалу, то кошти виділяються німецьким урядом і німецьким державним банком, процес освоєння коштів буде контролюватись і німецькою і нашою сторонами. Я зацікавлений в тому, щоб ми за ці кошти зробили максимум і залучили кращий європейський досвід. Чому? Тому що наші східноєвропейські колеги модернізувались і ми сьогодні за ці кошти можемо отримати краще технологічні рішення. Наприклад, австрійці модернізували систему водопостачання та водоочистки 20 років тому – їм сьогодні не вигідно її руйнувати та робити більш сучасну, але ми сьогодні будемо на 20 років модніші, ми можемо застосувати нові технології, які були випробувані рік-два тому. У польському Коніні завершують модернізацію системи водоочистки, там заходиш у диспетчерську і таке враження, що ти у центрі управління польотами, а не на очисних спорудах і воду можна пити з крана. І ці польські фахівці, які об’їздили всю Європу, набили гуль, вони готові допомогти нам.

ВЕДУЧА: у Фейсбуці є спільнота «Чернівчани», де небайдужі активісти долучаються до вирішення нагальних проблем міста. І домінуючими там є дві – парковки та встановлення стовпчиків у центральній частині міста, аби машини не паркувались на тротуарах. Як долучається міська влада до вирішення цих питань?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: я не хочу себе хвалити, але можу констатувати факт – такої доступності і реагування на конструктивну критику і виправлення помилок Чернівці ще не знали. Коли нам вказують, що ми десь прокололись, десь недопрацювали – ми намагаємось це виправити і ми над цим працюємо. Є речі, які досі в мене не вкладаються і та інерція, з якою вони змінюються. Так сталось, що на момент мого обрання, всі парковки були роздані у приватні руки, а для того щоб їх повернути – треба судитись. Одну паркову ми відсудили, але на це йдуть місяці. Що стосується стовпчиків, то і ця робота робиться. Хоча є такі приклади: все для водія зробили, стовпчики поклали, бордюр намалювали, зебру нанесли, знак поставили, а він все одно запаркувався там, де не можна, як, вибачте, чудак. І він, як чудак там став, бо йому там тре і він не думає, що там з коляскою не можна проїхати, чи тролейбус не зможе проїхати і буде корок. Тому тут все ж таки дуже важливо, щоб чернівчани мали один до одного повагу, без цього ніякі стовпчики, знаки чи працівники ДАІ нічого не змінять.

ВЕДУЧА: маємо запитання з Фейсбуку. Олександр Кушнір запитує: пам’ятаючи події 2011 розумієш, що стати мером замало – потрібна підтримка депутатів міської ради. У зв’язку з цим питання чи не плануєте ви скористатись «вінницьким» досвідом, де є місцева політсила, незалежно від фронтовиків?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: вислів про те, що каналізація немає політичного забарвлення мені дуже близький, тому що зараз про політику думаєш менше всього. Вибори будуть і на вибори будуть йти різні політичні партії, ніхто не знає за якою системою відбуватимуться вибори, бо законодавство про місцеві вибори буде змінено традиційно в останній момент. Наші місцеві кукловоди і смотрящі вже щось розкладають у різні кошики, пхають людей у різні партії, щоб потім зустрітись у міській раді і зняти мера. Думаю, що такого не буде і ближче до виборів все стане відомо і люди дадуть свою належну оцінку. І чесно кажучи, спілкуючись з різними народними депутатами, є ще питання чи взагалі вибори будуть восени, тому що ситуація така, що я поки нічого не бачу позитивного. Є затишшя, будемо сподіватись, що воно буде тривалим, але гарантій немає ніяких, до миру дуже далеко. Я працюю, виконую свою роботу, так, десь помиляюсь, але не помиляється той, хто нічого не робить, я готовий до конструктивної критики і завжди її схвалюю. Давайте будемо жити, будувати плани, а життя покаже хто і як буде працевлаштований після місцевих виборів.

СЛУХАЧ: у нас є випадки у Чернівцях, що водії виганяють з маршрутки пасажирів, які мають пільгові посвідчення. Що з цим робити?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: у таких речах саме головне – миттєва реакція. У багатьох маршрутках є телефони власників, пишіть скарги, не затягуйте, бажано, щоб був час і номер транспортного засобу, далі будемо розбиратись і карати винних. Було рішення виконавчого комітету, що перевізники возять по два пільговика, а чому в маршрутному таксі немає цього оголошення? От така була тема для сперечань на одній з останніх нарад з перевізниками. Так само, як люди скаржаться, що ось у дворі стільки сміття, куди дивиться влада? А влада насправді не сном не духом про те, що хтось накидав сміття чи десь прорив. Візьміть, подзвоніть, ми вже тоді можемо прибирати, ремонтувати, карати винних і все решту.

ВЕДУЧА: завтра, 20 березня, відзначається Всесвітній День щастя. Яке найбільше щастя для вас, як для міського голови, як для сім’янина, друга, та як для чернівчанина?

 ОЛЕКСІЙ КАСПРУК: сьогоднішній сніг – це точно не щастя, хоча діти були дуже раді і я побачив як в 22-ій школі діти ліпили цю снігову бабу з болотом – от вони були щасливі. Щастя – щоб було мирне небо над головою, щоб ми не переживали за своїх друзів, рідних, родичів, щоб ми не хвилювались, що з ними може статись щось нехороше. І тоді ми, я переконаний, здолаємо будь-які негаразди, труднощі, тому що ми змінились і прагнемо жити інакше, не дивлячись на те, що ще не все нам вдається і є люди, які заважають нам жити, але ж досконалість немає меж.

Коментарі
  • Щоб не було великої черги , дітям війни
    субсидії треба надавати автоматично.

  • ” На цю посаду важко знайти адекватну людину…
    і не тільки на цю.”
    Треба створювати нормальні умови для
    адекватних людей.
    В один прекрасний день їх зовсім тут не
    залишиться.
    Як в Детройті. Мешканців було більш 2 міліонів.
    Тепер біля 700 тисяч.
    Будинок новий з кірпіча, 2 поверхи, новий –
    не можуть продати за 3 тисячі доларів.

  • “Ініціатівні та порядні, чесні.”
    Були, а тепер шукайте їх в інших країнах.
    Бо їх цікавить чесна праця і гідна зарплата.

  • Чернівцям виділино великі кошти.
    Питання хоч щось маленьке зроблено вже?
    наприклад якийсь будинок утеплений і таке інше
    цікаво.

  • Планів дуже багато, і гроші є, але я так зрозумів,
    що нема спеціалістів, не вистачає профкадрів,
    тому ці безкінечні конкурси – а діла поки ще
    не їдуть.
    Кадри вирішують все, а їх треба вирощувати
    і берегти. І платити їм добре за добре зроблену роботу.

  • Правильно сказано, що чернівчани повинні мати один до одного повагу, бо без цього нічого не зробиш.

  • Где родился, там пригодился.
    Хорош тот руководитель, который для блага
    города может объединить и хороших и плохих.
    А если так – разделяй и властвуй –
    и результат будет никаким.

  • “…є люди, які заважають нам жити” –
    це реалії життя кожної країни, але це не заважає
    країнам рухатися вперед.

  • Каспруку не повезло стать в мэром в такое сложное время. Сейчас никому не позавидуешь.
    Очень тревожная ситуация с зарплатами. Цены взлетели. Гос банки на грани банкротства.
    Международное рейтинговое агентство Fitch понизило долгосрочные кредитные рейтинги в иностранной валюте украинских государственных “Укрэксимбанка” и “Ощадбанка” до “CC” (высокая вероятность дефолта)

  • Наші місцеві кукловоди і смотрящі вже щось розкладають у різні кошики, пхають людей у різні партії, щоб потім зустрітись у міській раді і зняти мера.

    Олексій Павлович, Вам немає за що переживати, мером Ви не станете, так що спіть спокійно)))

    До речі, замовляйте час від часу соціологію)))

    З повагою, Смотрящий

  • Який же ти смотрящий. якщо не знаєш прізвищ кукловодів. Це ті клоуни які працювали на втікший цирк, але ніяк не можуть змиритись зі звоєю незначущісттю. Вони таки думають, що вони красили місце.

  • Может это когда – нибудь и будет, но
    человек – не жвачное животное, ему нужен
    человеческий смысл жизни, настоящие ценности,
    а не блеск бриллиатов, ну посмотрел раз – два,
    а потом скукотища.
    Это всё построить надо как само собой разумеющее,
    но , если сам по себе человек будет уродлив
    в своей сути, то возврат к прошлой жизни
    неминуем.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини