Трохи про книжкові пристрасті, Бурбака та Лібанову
Після тривалої боротьби «за книгарні», яка закінчилася передбачуваною поразкою, власне, ніхто не захотів і запитати себе – а чому поразкою? Не пригадую галасливого обговорення на шпальтах і у Фейсбуці: чому виграв Довганич. Одна з причин, мабуть, на поверхні. Причин – чому не обговорювали. Тому що задоволення приносив сам процес боротьби , а результат мало кого цікавив (за винятком деяких директорів книгарень).
Але хтось скаже: хіба цілковита поразка? Ось, плід перемоги: Лібанова працює у «Букініст». Безумовно, так і є. А в чому причини цієї перемоги – хтось обговорював? Так само – ні.
Ну так, давайте, трохи поговоримо про це. Моя точка зору: що вимога залишити Лібанову, була ЄДИНА КОНКРЕТНА ВИМОГА протестувальників. І влада її виконала, опосередковано, за допомогою Довганича. Більше жодних конкретних вимог протестувальники не висунули. І НЕ ЗБИРАЛИСЯ ВИСУВАТИ. Тому що книгарні для них, на жаль, виявилися чудовою нагодою для гри та самопіару, для приємного відчуття, що у досить безпечний спосіб можна відчути себе борцем. Вимог не було, так як вони могли отримати перемогу??? Я вже писав про те, що у протестувальників мав би бути адекватний альтернативний пророблений план. Ці мої думки хтось назвав тоді несвоєчасними, хтось – навіть розізлився, а хтось взагалі не зрозумів – про що це. Але пророблений план є у влади. На противагу, уся метушня громадських опозиціонерів підтвердила, що відповідальність за долю книгарень вони брати не збираються. І навіть не втілення, а просто план був відсутній.
Останній штрих, власне, безперешкодний похід на посаду – Віктора Довганича. Він зібрав необхідні документи, домовився з можливими кандидатами із середовища директорів і… без мітингів, без піару – переміг. Найбільше чого боялася влада – це конкурентів на посаду директора «Буковинської книги». І цих конкурентів не виявилося. Чомусь. При усіх мітингах, пікетах, концертах тощо. Навіть останній жест цієї боротьби – був театральним.
На запитання «Букньюс» до Михайло Гайничеру
Депутат Бурбак скористався Вашою пропозицією і вніс іншу кандидатуру на посаду генерального директора «Буковинської книги». Що буде з цією людиною?
Я з великою повагою ставлюся до всіх пропозицій, але з таким же успіхом шановний народний депутат міг подати кандидатуру Генерального секретаря ООН, – відповів Михайло Гайничеру. – Або начальника якогось ЖРЕПа. Тому що ні в першому, ні в другому випадку немає ні згоди Лібанової, ні згоди Пан Гі Муна. Тобто подавати можна, але без їхньої згоди… немає її згоди. Якщо би до цього була прикладена заява пані Лібанової, що вона хоче, то ми б обов’язково розглядали цю кандидатуру. А так юридичних наслідків цей піар хід немає. Бо немає заяви претендента, на якого вказав народний депутат».
Ця відповідь Гайничеру, яка чомусь зарахована до «чергових утисків» влади, насправді, є дуже точною. Не може подати, навіть народний депутат, кандидатуру людини, яка не подала своєї особистої заяви. Довганич же свою подав. Відносно легко влада отримала перемогу. Головна битва була програна без бою. Так би мовити суперник не з’явився. На що і на кого нарікати? Навіть підстав немає.
Тепер скажіть, що має висвітлювати преса? Шурхотіння настроїв людей, які хочуть відчувати себе шляхетними борцями, бути білими серед «сірих»(у трохи дешевий спосіб) . Або преса має висвітлювати рух фактів?А у фактах були: розмови і пікети з боку опозиції, і дії – з боку влади. Може тому вона – влада?
P.S. Додамо, що тут навіть тіні претензії до Лібанової немає. Вона зробила те, чого у Чернівцях зазвичай не робиться. Достояла до кінця. На що далеко не кожен наважився б. І це був елемент справжнього в цій боротьбі. Один з небагатьох
Сергій Воронцов
Коментарі
Шото в этом есть.
Все так і є панове
Сергію!
Ви або наївні, або дуже розумно намагаєтеся розмастити місцеву опозицію на догоду владі .
По-перше, що поганого в тому , що стільки людей, громадських активістів і опозиціонерів кинулися на захист прав смілової, порядної і гордої жінки, закоханої у свою справу – Лібанової ? Це ж плюс, що навіть задля однієї людини можуть так згуртуватися .
По-друге, опозиція, не готувала свій план реорганізації чи як там ще це назвати, бо виступала , Сергію, проти цієї реорганізації. Підготувавши свій план, опозиція апріорі визнала б необхідність такої реорганізації.
По-третє, завдання опозиції не підміняти владу ( тобто вживати замість влади якісь дії), а контролювати владу – тобто вказувати владі на те, що вона робить неправильно , зупиняти ці неправильні дії – що у цьому випадку і робила опозиція. Могла , звичайно, робити це і краще, але робила , як могла. Чи перемогла опозиція ? Так, перемогла. Бо тепер владі не вдасться у цьому питанні вирішити щось не публічно, зробити щось інше , ніж те , що заявляли очільники під тиском опозиції. А це і є перемога.
По-четверте, опозиція і не мала висувати свого представника на посаду директора « Буковинської книги», окрім Лібанової , звичайно, якби у неї було таке бажання. Бо дивно виглядав би представник опозиції на посаді , що підпорядковано провладній більшості в обласній раді. Це все рівно, що запропонувати Бурбака, Мунтяна або Каспрука у зами Папієва,щоб навести лад з дорогами чи ще у чомусь. Це нонсенс. Коли опозиція буде при владі, тоді і відповідатиме за кадри у « Буковинській книзі» і стан справ на цьому підприємстві. А зараз хай відповідає Довганич, якого влада обрала своїм «лицем» на цьому напрямку.
Гарно пишете Ви, Сергію, але якесь гнильце внутрішнє відчувається. Пробачте за нетактовність, не стримався.
А якщо опозиція до влади не прийде ще шість років? Олексій Каспрук в інтерв’ю на “ЧТ” нарікав, що влада тягне ковдру на себе. Не розподіляє посад між владою і опозицією. І це так би мовити, помилкова, або гидка позиція влади, яка хоче зайняти усі посади А ви зараз кажете, що не займати посади -це позиція опозиційних сил? Я ж так думаю ви опозицію представляєте, хоча не назвалися. Знайдіть – не полінуйтеся, почитайте це інтерв’ю. я зараз може посилання кину.Так що Ваш аргумент так собі.
Ну а ваш додаток про гнильцу, яку вловили. Неприємний, зрозуміло. А ви хотіли б, що наші думки співпадали – і це б і не була гнильця? І тут, до речі, не про те, що бунт не був потрібний. Він був потрібний. Про те, що бажано було б, щоб він був організований, з усвідомленою метою, конкретними вимогами тощо. А просте заперечення реорганізації приховувало, може погодитися, небажання думати над цим питанням. В цій статті про програш. Реальний програш. І не партійної опозиції, а громадськості. Це різні речі. Опозиція вийшла з виграшем.
Я, до речі, вважаю, що реорганізація не така надумана. Багато магазинів спало. І їхні керівники знущалися над здоровим глуздом. Може тому.. і карта так лягла
Уявляєте, якби Лібанова подала заяву після того,що вона до останнього була проти реорганізаціі та утворення “БК”?? Щоб ви тоді про неї тут писали,га? )) І хто саме мав би складати плани дій, може переполошені директори книгарень,які навіть свої вітрини скласти не можуть?
к не сканеру на: “Гарно пишете Ви, Сергію, але якесь гнильце внутрішнє відчувається.”
То, что вы назвали “внутрішнє гнильце” – это его работодатель.
І цей работодатєль – Сулима з Проданом. Не потрібно мої коменти витирати. Я нікого не ображаю
А хто Вас витирав?
А в чому програла громадськість ? Тепер всі дії Довганича будуть під контролем . Папієв &Продан не зможуть вдатися до оборудок з приміщеннями книгарень без галасу з цього приводу і відкритого бунту громади.
А щодо розподілу посад між владою та опозицією , то це відбувається лише тоді, коли створюється широка коаліція. Коли опозиція йде у владу, вона перестає бути опозицією. Ці ази Ви, Сергію, добре знаєте. Тож не прикидайтеся наївним хлопчиком. Гроші , Сергію, пахнуть, інколи навіть смердять. На жаль… Між совістю і грошима вибирати завжди важко.
Громадськість програла, тому що Довганич не мав конкурентів, тому що у нього є план, а у громадськості нема. ТОму що у громадськості сьогодні є настрій, а завтра… А у влади завжди настрій. Я послався на слова Каспрука, який вважає, що влада не може обіймати усі посади. А частину має займати опозиція. Ви послалися на якісь “ази” і на те, що не треба бути наївним. Так що один з лідерів опозиції не знає азів? Чи вдає із себе наївного? Чи опозиціябуде вести себе тотожньо. В чому тоді опозиційність? В чому різниця? До речі, це стаття не за гроші, повірте. Зізнаюся у своїй наївності. Це великодушний жест від бідного журналіста. Просто такий маленький холодний душ. Для хто надто захопився своєю громадянською позицією. і не дуже опікується результатами.
Вважаю Сергія дуже цікавим автором, але отут він так собі бігцем, спробував спаплюжити усіх тих людей, що виступали на захист Букініста., зрештою, й себе теж, бо він цим також займався… Казати тепер, що всі для піару, а він ні – або глупо, або підло… Це було конкретне завдання акції – захистити книгарню, в якій авторам комфортно. Лібанова не потребує нашого захисту, вона не пропаде, просто змінить заняття, якщо віднімуть Букініст. Чи потрібне об’єднання книгарень владі? Мабуть да, легше буде вмотивовувати “перепрофілювання приміщень”. Чи буде воно економічно ефективнішим? побачимо.
Скажу следующее: Все выходки опозиции заканчиватся ичем.
строительство по ул. Гонты. Михайдишин и депутаты преостановили строительтво, но суд -то проигран.Кинотеатр Черновцы. Что сделала опозиция? Трудоустроили бездаря Прокопьева?кинотеатр Еффект.
Кинотеатр Миколайчука? Поорали и что? Кто из народных депутатов проинициировал выделение средств на создание центра? 5-сектор калинки ЧТО? Подтолкнули лююдей к безпределу а какие конструктивные действия? Ведь 5-сектору далеко до Добробута по всем критериям. Можно продолжать……
Проигравших нет. Были протесты в защиту госпожи
Либановой, протест принят, Мария Львовна остается.
Свою кандидатуру на пост директора она не выдвигала.
” Букинист” работал хорошо, а многие магазины ,
как тут сказали, спали.
Возникла мысль о реорганизации. На то и влада,
чтобы принимать решения и действовать , и нести
ответственность. Насколько это правильно – ближайшее время покажет.
Хорошо , что в городе есть организованная оппозиция, которая поднялась на защиту человека.
Пиар это или не пиар, но есть силы, способные контролировать власть. Я уверен ,что эти силы
проследят за дальнейшим развитием событий,
за помещениями и так далее.
Сергей, как и многие черновчане, с большим уважением относится к Марине Львовне. И отстояли.
Но интересы дела требуют реорганизации.
Не вижу никакого противоречия между этими
фактами. Журналист всегда должен находиться в гуще событий.
Отлично, что вся эта борьба прошла цивилизованно, это большой плюс всем этим людям, что они сохранили человеческое лицо. Ведь все мы живем в одном городе.
Целиком и полностью поддерживаю УМНОГО.
Орать и протестовать может каждый, да
только от этого никакой пользы.
Получается для оппозиции: чем хуже, тем лучше.
Отвлекаете от нужных дел.
Правильно сделал Воронцов.
Талантливого человека поддержал.
И дело ,нужное для города, ТОже поддержал.
МОЛОДЕЦ.