Більшість будинків шкідливі для здоров’я
Більше 60 % житла в Україні екологічно небезпечне.
До такого висновку прийшла Українська федерація роботодавців охорони здоров’я.
Так, за їх даними, на якість повітря в приміщеннях впливають, в тому числі, матеріали, з яких побудований будинок і зроблений ремонт, побутова хімія та побутові прилади, пише Сегодня.
“Вся екологічність обробки квартири, меблів і т.д. може бути нівельована завдяки забудовнику, який зекономив під час будівництва і зводив будинок з неякісних будматеріалів” , – каже архітектор Ганна Іскіердо.
“Всередині житлових і офісних приміщень у повітрі виявляють формальдегід, фенол, солі важких металів, які виділяються меблями та обладнанням, миючими засобами, які осіли на одязі частинками вихлопних газів” , – розповідає головний алерголог Києва Лілія Романюк.
“Фахівці токсикологічної лабораторії при дослідженні ламінованих деревно-стружкової і дерево-волокнистої плит виявляли перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду в два -чотири рази“ , – зазначає лікар Харківської облСЕС Тетяна Рискіна .
Забудовники вкрай неохоче розповідають про якість використовуваних будівельних матеріалів. “Є спеціальні санітарні норми, яким повинні відповідати будматеріали, – сказав “Сегодня” заступник гендиректора зі стратегічного розвитку будівельної компанії Олексій Говорун. – Без відповідності нормам матеріали до нас не можуть надходити”.
Втім , як запевняють виробники матеріалів, той же азбест, що викликає рак давно не використовується.
“Це дуже важлива і дуже серйозна тема, про неї можна говорити довго , – сказала виданню Олена , представник однієї з компаній-виробників будматеріалів. – По-хорошому , всі матеріали повинні відповідати міжнародним стандартам. Ми нещодавно почали використовувати нові речовини при виробництві матеріалів, максимально безпечні для здоров’я”.
Використано повідомлення expres.ua
Коментарі
Всі матеріали повинні відповідати міжнародним стандартам,
щоб вони були максимально безпечні для людини.