Нацбанк випустив пам’ятні монети до 120-річчя від дня народження Олександра Довженка

21.08.2014

Національний банк України випустив срібні пам’ятні монети до 120-річчя від дня народження Олександра Довженка, інформує прес-служба НБУ.

“Присвячена 120-річчю від дня народження Олександра Петровича Довженка, який увійшов в історію української та світової культури як фундатор української національної школи кінематографії, геніальний кінорежисер, самобутній письменник, художник, а його кінокартина ‘Земля’ – до 12 найкращих світових кінострічок”, – зазначається у повідомленні.

У НБУ поінформували, що на аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким праворуч – рік карбування монети 2014; стилізовану композицію: на кіноплівці – кадри з фільмів “Земля”, “Повість полум’яних літ”, “Звенигора”; унизу номінал – 20 ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети зображено: портрет Олександра Довженка (ліворуч), напис ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО (по діагоналі), на тлі кіноплівки роки життя – 1894/1956 (праворуч), угорі – стилізованих птахів, що уособлюють поетичні мрії художника.

За інформацією прес-служби, загальний тираж монет – 2000 штук і вони вводяться в обіг 22 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи