Стародавній Перемишль укотре приймав студентів з Буковини

04.08.2014

Відповідно до навчальної програми та Угоди про співпрацю між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Вищою східноєвропейською державною школою і Південно-Східним інститутом у Перемишлі, група студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин ( 12 осіб) із керівником групи Оксаною Добржанською з 12 по 26 липня брали участь у польсько-українсько-білоруській літній школі польської мови та культури.

Група протягом двох тижнів вдосконалювала свої знання польської мови та відвідувала визначні місця Польщі. Курс навчання включав 80 годин занять, упродовж яких викладачі ( п. Малгожата Шибяк та п. Людмила Козловська) доступно пояснювали граматичні та стилістичні особливості польської мови, знайомили буковинців з польськими піснями і віршами. Багато уваги приділялося розмовним темам та читанню, що дозволило кожному студенту на практиці застосувати отримані теоретичні знання. Крім того, після занять або у вечірній час група переглядала фільми польською мовою, що позитивно сприяло освоєнню нової лексики.

За період практики студенти змогли побувати у гірському курортному містечку Закопане, на екскурсії у нацистському концтаборі в Освенцімі (Аушвіц), прогулятися історичною та культурною столицею Польщі – Краковом, відвідали замок у Красичині, що знаходиться поблизу Перемишля.

У вільний час група організовувала барбекю, їздила на озеро, до м. Жешів, оглядала культурні пам’ятки Перемишля, активно займалася спортом.

Оксана Добржанська, кандидат політичних наук, керівник групи: «Це була дуже хороша, насичена програма. Рівень організації був на «wysokim poziomie», що забезпечило максимальний результат. Група щиро дякує ректорату Вищої східноєвропейської державної школи та Південно-Східному інституту, зокрема проректору ВСДШ і одночасно директорові ПСІ др. Станіславу Стемпеню, а також деканату факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ в особі заступника декана з міжнародної співпраці доц. Владиславу Струтинському за організацію та проведення вже вчетверте потрібної для наших студентів польсько-українсько-білоруської літньої школи польської мови та культури у Перемишлі. Я впевнена, що всі без виключення студенти отримали по-перше знання, по-друге, новий досвід і по-третє, нові знайомства».

За матеріалом  Оксани ДОБРЖАНСЬКОЇ,

кандидата політичних наук, сайт ЧНУ

IMG_1017

 

Коментарі
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи