Активісти “Правого сектора” передали в Національний художній музей України цінності з будинку колишнього генерального прокурора України Віктора Пшонки.
Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, в п’ятницю члени об’єднання в присутності міністра культури України Євгена Нищука передали на зберігання в музей ікони, картини, монети та інші предмети мистецтва, знайдені в особняку екс-генпрокурора в селі Гореничі Київської області.
“Після того, як ми перестали охороняти будинок Пшонки, цю функцію ніхто на себе не взяв, з’явилися мародери, які розграбували майно. Ми знайшли цих людей і передаємо ці предмети в руки міністра”, – сказав журналістам керівник інформаційного відділу “Правого сектора” Борислав Береза.
Глава Мінкульту зазначив, що деякі цінності у будинку В.Пшонки були вивезені з українських музеїв, і необхідно розібратися, яким чином це відбулося.
Серед переданого в Національний художній музей майна такі книги: “Тріодь цвітна” (видана в 1604 р. у Москві), “Твори Іоанна Златоуста” (18-те століття), Євангеліє Напрестольне (видано в 1862 р. у Москві), “Адміністративна юстиція в Росії” (видана у 1910 р. у Санкт-Петербурзі).
Заступник генерального директора музею Марина Скирда повідомила журналістам, що передані предмети разом із сотнями цінностей, знайдених у “Межигір’ї”, буду виставлені у вигляді експозиції. За її словами, Національний художній музей було обрано для тимчасового зберігання конфіскованого майна, тому що здатний забезпечити необхідні умови зберігання та безпека цих предметів.
Коментарі
А чо сразу не провели интервизацию и не передали
ценности музею?