Тетяна Монтян: про особливості боротьби із чумою на Україні

21.03.2014

574540_337478056307542_1898657702_nЧомусь іноді здається, що усе, як не найкраще, то найщиріше пишеться на особистих сторінках. На своїй сторінці Фейсбук відомий адвокат Тетяна Монтян оцінила те, що відбувається у країні досить жорстко. Ми вирішили зробити з цього публікацію. Революціонерам  треба звикати до того, що з ними можна не погоджуватися, їх можна критикувати. ТОму що люди без критики, як правило, дуже швидко втрачають звязок із реальністю.  І це надзвичайно важливо. Текст Тетяни Монтян:

 

“Колись в дитинстві я читала в журналі “Наука и жизнь” історію, яку зараз пропоную вашій увазі.

…Видатний радянський мікробіолог Лев Зільбер, який керував в 1930 році придушенням спалаху чуми в азербайджанській частині Нагорного Карабаху, писав, що на місцевих кладовищах хтось регулярно розривав свіжі чумні поховання.

Розслідування показало, що це робили не диверсанти-самогубці, а… родичі похованих.

Виявилося, що, згідно місцевим повір’ям, якщо члени сім’ї вмирають один за іншим, потрібно викопати того, хто помер першим, вирізати певні частини внутрішніх органів (серця, печінки) і з’їсти їх, щоб небіжчик “не тягнув за собою живих” . Зайве казати, що в умовах епідемії чуми реальний результат цього звичаю був абсолютно протилежним.

ТАК ОСЬ.

Дивлячись на щирих, патріотичних людей на Майдані, які ризикували свободою та життям заради щастя України, я відчувала приблизно те ж саме, що відчував цей лікар, дивлячись на азербайджанців, які жерли печінку від трупів зі святою метою – врятувати своїх родичів від смерті.

Але доктор Зільбер мав повноваження вжити протиепідемічні заходи, виставити війська на кладовищах, спалити всі трупи, тощо…

…А я могла лише ридати та материтись у фейсбучику, спостерігаючи, як люди з найкращих спонукань перетворюють свою недолугу, але небезнадійну країну – у реальне Сомалі”.

ЗІ. Я не виправдовуюсь, я просто пояснюю.

Коментарі
  • > спостерігаючи, як люди з найкращих спонукань перетворюють свою недолугу, але небезнадійну країну – у реальне Сомалі”.

    Ай хорошо сказала..

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини