В зв’язку з важкими кліматичними умовами, внаслідок укриття водойм льодом, снігом – можливі явища задухи та загибелі риби

31.01.2014

Про це повідомиляють у прес-службі асоціації рибалок України. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг перешкоджає проникненню сонячного світла, яке потрібно для життя мікроскопічних водоростей, що в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Мінімум вмісту кисню (мг/л) в воді в зимовий період при нульовій температурі для виживання риби (початок заморів риби) – 1,5-1,2 мг/л.

Характерна ознака нестачі кисню у воді – це масове скупчення малька і водних комах біля просвердленої лунки, неприємний запах від води.

Щоб не допустити втрати рибних зграй через замори, Асоціація рибалок України звертається до кожного рибалки аматора, до всіх промисловиків, громадських організацій природоохоронного спрямування з проханням вести спостереження за станом зимівлі риб. При пониженні концентрації кисню в воді, різкому зниженню рівня води у водоймах необхідно забезпечити своєчасну аерацію (негайно робити ополонки), використовуючи для цього льодобури, бензопили.

“Про всі випадки ускладнення екологічного стану, появ ознаки задухи риби негайно інформуйте управління рибоохорони та інші уповноважені органи для вжиття заходів”, – звернулись в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини