Відома українська письменниця Оксана Забужко розкритикувала принцип присудження літературної премії Тараса Шевченка
При цьому вона зазначила, що ніколи не побачить свою кандидатуру в шот-листі державної літпремії. Про це Оксана Забужко сказала у коментарі УНН. За словами відомої письменниці, останні роки присудження Шевченківської премії нагадує Радянський Союз.
“Коли найпотужнішою літературною премією є держава, то це сталінські настанови, які дісталися нам від тієї тоталітарної епохи”, — зазначила Оксана Забужко.
Вона переконана, що останні роки присудження Шевченківської премії в Україні нагадує Радянський Союз.
“Це присудження виглядає як типовий махровий „совок“, коли держава приватизовує ім’я Тараса Григоровича Шевченка та роздає премії від імені поета. Відповідно, хоч два мільйони гривень признач за неї (Шевченківську премію — Ред.) — ціна її буде такою ж“, — переконана відома відома українська письменниця.
До того ж, вона вважає, що вже давно потрібно змінювати сам механізм присудження головної літературної премії країни.
“Я говорила багато разів, що даний механізм потрібно давно ламати. Не можуть чиновники, а цей Комітет перетворився саме на бюрократичний інститут, вирішувати долю письменника і поета. Будь-яка премія несе в собі елементи суб’єктивності, але експерти повинні бути незалежні”, – впевнена Оксана Забужко.
Підготувала Альона Чорна
Залишити відповідь