У Чернівцях презентували благодійний фотопроєкт Марти Левченко «З чистого листа»
Виставку разом з дружиною та донькою відвідав Віталій Михайлішин, який вважає, що люди не мають бути байдужими до допомоги дітям.
Благодійний фотопроєкт «З чистого листа» організувала Марта Левченко та фонд «Я Майбутнє України». Виставка складається із 46 фотографій, які знімала Даша Тендітна у дитячих будинках та у «Місті добра» Марти Левченко.
Ця виставка уже побувала у Києві та Львові, а після Чернівців її побачать мешканці Рівного. За словами організаторів, фотовиставка поділена на дві частини. На одній половині представлені фотографії дітей, які мають матерів, але змушені проживати в інтернатах та дитячих будинках через важкі соціальні умови у сім’ях. В іншій частині зображені діти зі своїми матерями, які були врятовані, яким допомогли благодійники і вони змогли продовжувати виховання своїх дітей, а не змушені були віддати їх у дитячі будинки.
«Зазвичай, ми звикли допомагати дітям у дитбудинках, в інтернатах. Але мало хто із нас знає, що 99% дітей, які перебувають там, мають батьків, мають своїх мам. Це таке соціальне сирітство, коли дитина змушена жити без мами, без її опіки, без нормального розуміння моделі сім’ї, без обмеження своїх творчих уподобань, без розвитку своїх талантів і найголовніше – без маминої любові. У той час, коли у дитини є мама. Наша держава звикла все ж таки втручатися у процес, коли вже відібрали дитину, коли вже не встигли допомогти сім’ї «стати на ноги», не допомогли мамі отримати професію, роботу, чи навести лад у домі, чи провести світло, газ, чи поремонтувати піч, чи придбати те ж ліжко. Але ж набагато простіше допомогти громаді у селі чи у місті, допомогти цій мамі справитися з боргами, «стати на ноги», підключити те світло, щоб дитина виховувалася в сім’ї», – розповіла благодійниця Марта Левченко.
За її словами, за три роки існування «Міста добра» благодійники допомогли понад 230 жінкам «стати на ноги» та не допустити, щоб їхні діти виховувались в інтернатах чи дитбудинках.
«Це означає, що завдяки благодійникам понад сім сотень дітей не потрапили до дитячих будинків. Фактично, три великі інтернати не наповнились дітьми, можна сказати, що ми їх зачинили. Якщо держава буде підтримувати таку модель, такий сценарій, тоді дійсно сиротинців не буде. Ми повинні іти у сім’ї, повинні іти до людей, повинні дивитися, хто живе поруч із нами, як допомогти своїм односельчанам, своїм містянам, людям, з якими живемо», – вважає благодійниця.
Депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин, який разом із дружиною та донькою відвідав виставку, також не раз долучався до благодійної допомоги фонду Марти Левченко.
«По-перше, хочу подякувати Марті Левченко і таким людям із великим серцем, які займаються такими сім’ями і такими дітьми, у яких багато проблем. Тому що дуже хочеться, щоб у кожної дитини була сім’я. І дуже хочеться, щоб наші діти були здоров та, росли щасливі. «Місто добра» – це будинок, в якому зараз проживає близько 50 дітей. Дуже хочеться, щоб люди не були байдужими і побільше допомагали», – сказав Віталій Михайлішин.
Депутат вважає, що такі проекти важливі, в першу чергу, для дітей, якими опікуються благодійники. Для них це певна надія бути почутими і можливість навчатися і жити в нормальних умовах.
«Моя дружина-підприємець допомагає Марті Левченко та її «Місту добра», чим може. Ми спілкуємося часто, дружимо з сім’єю Марти і готові й надалі допомагати. Хочеться, щоб люди не були байдужими та допомагали цим дітям. А ми, у свою чергу, разом з друзями, родичами будемо долучатися постійно до акцій, які вона проводить. Де потрібна буде наша допомога, ми будемо завжди допомагати», – додав депутат міськради.
Під час презентації фотовиставки Марта Левченко анонсувала відкриття у листопаді нової будівлі «Міста добра». Наразі ремонти у будівлі уже практично завершені, волонтери збирають гроші для придбання воріт перед будівлею.
Залишити відповідь