Основа для досягнення переможного миру в Україні – формат переговорів «Будапешт плюс», – Юлія Тимошенко
Україна повинна нарешті визнати неефективність так званих мінських домовленостей та негайно розпочати переговори в новому поглибленому форматі «Будапешт плюс». Про це лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко написала на своїй сторінці у Facebook, згадуючи, що цього дня 24 роки тому було підписано Будапештський меморандум.
Юлія Тимошенко переконана, що нав’язувана «безальтернативність мінських угод», які чинна влада оголошувала як єдиний шлях до миру, стала головним здобутком Кремля у війні проти України.
Лідер партії «Батьківщина» впевнена в тому, що «це план Росії», який веде до остаточної втрати Донбасу. Вона нагадала, що питання повернення Криму взагалі не є предметом так званих мінських домовленостей. Про Крим всі учасники «мінського процесу» просто «забули». «Але ми нікому і ніколи не дамо забути Крим», – звернула увагу Голова партії.
Юлія Тимошенко наголосила на необхідності проведення переговорів у форматі «Будапешт плюс», до якого, окрім лідерів країн-підписантів, варто залучити Верховного комісара ЄС та керівництво Німеччини.
Прес-служба ВО “Батьківщина” нагадує, що з 4 до 7 грудня Юлія Тимошенко перебуває з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки. Під час робочого візиту до США лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко взяла участь у круглому столі Атлантичної Ради (Atlantic Council). У круглому столі також брали участь заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря та голова Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко. Учасники обговорили питання поточної безпекової ситуації в Україні. Зокрема йшлося про наслідки та кроки, зроблені в результаті ескалації в Азовському морі, та можливість посилення санкцій.
Також Юлія Тимошенко провела зустрічі зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером, сенатором від штату Арканзас, членом сенатських комітетів з питань збройних сил та розвідки Томом Коттоном.
Залишити відповідь