Держземагенство хоче зробити персональні дані землекористувачів відкритими
Щоб зупинити рейдерство, корупцію та уникнути зловживань у сфері користування сільськогосподарськими землями, Державне агентство земельних ресурсів України пропонує зробити персональні дані про власників землі та землекористувачів відкритими. Про повідомляє «Агравері». Як розповів Євгеній Бердніков,заступник голови Державного агентства земельних ресурсів України, операції з сільськогосподарськими землями повинні бути абсолютно прозорими. Ми підемо шляхом країн північної Європи,де персональні дані про власників землі та землекористувачів є відкритими. Це буде кращий спосіб боротьби з рейдерством, зловживаннями, корупцією», ― сказав пан Бердніков. Він зауважив, що обіг земель сільськогосподарського призначення історично болючий для України. «Я можу з впевненістю зазначити, що Україна сьогодні не потребує земельних революцій, ― сказав заступник голови Держземагенства. ― Більш того, як свідчать соціологічні опитування, будь-який радикальний підхід щодо змін відносин у сфері сільськогосподарського землекористування не підтримується і не може бути підтриманий суспільством.»
За його словами, законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення вже надіслано на розгляд Кабінету Міністрів.
«Розробляючи цей проект, ми вивчали та намагалися реалізувати потреби, які є у різних верств, учасників земельних відносин у сфері сільського господарського користування в Україні. Ми опрацювали декілька моделей землекористування. Вони вже знаходять безпосереднє відображення в тих проектах, що реєструються у Верховній раді. Головну ідею, на якій ми побудували цей законопроект, підхопило практично все українське суспільство», ― додав Євгеній Бердніков.
Питання земельних відносин, на думку заступника голови Держземагенства, можна вирішувати виключно на засадах громадської згоди. Він переконаний, що текст закону повинен задовольнити учасників цього процесу, селян, територіальні громади, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, агровиробників та суспільство в цілому.
Залишити відповідь