Вчені з’ясували, що головними довгожителями Європи є французи, при тому, що представники цієї нації рідко сидять на дієтах і люблять жирну їжу
Цей «французький парадокс», на думку дослідників, не в останню чергу пов’язаний з таким «національним» продуктом як сир з цвіллю типу рокфор.
Можливо, саме любов французів до сирів з пліснявою пояснюється той факт, що за період 2009-2012 років їх країна вийшла на третє місці в світі за найнижчим рівнем смертності від хвороб серця та інсульту. У тому, що такі сири надають позитивний ефект на стан серцево-судинної системи, переконалися вчені з Кембриджського університету і Європейської групи по боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.
За словами експертів, сири з блакитними і синіми прожилками володіють сильними протизапальними властивостями ― в них містяться речовини, що знімають набряки судинної стінки. Саме в своєму впливі на судини сири з пліснявою найбільш активно проявляли свої протизапальні властивості, особливо добре речовини з сирної цвілі впливали на ендотелій ― внутрішню оболонку кровоносних судин.
Крім того, дослідники виявили, що сири з пліснявою чудово пригнічують запальні процеси в слизовій оболонці шлунка.
Дієтологи нагадують, що сирна норма ― це 30-50 грамів на день. Люди, що страждають алергією на цвілеві гриби, повинні вживати такі сири з великою обережністю, пише medikforum.ru.
Залишити відповідь