Помста за поновлення та подвійні стандарти чернівецьких ЗМІ

15.06.2018

БіликГоловною темою буковинського телебачення минулого тижня стало поновлення рішенням суду на посаді доцента в Чернівецькому національному університеті депутата міської ради Ростислава Білика. Повернення народного обранця, підозрюваного в підкупі виборців-студентів у жовтні 2015 р., до викладацького складу ЧНУ спричинило хвилю обговорень у місцевих медіа і, судячи з усього, стало неофіційною причиною перевірки харчувальних закладів університету нещодавно створеною Держпродспоживслужбою, яку очолює політичний опонент Ростислава Романовича, висуванець партії «Народний фронт» Сергій Лазарєв.

Обидві ці теми не обійшов увагою телеканал «Буковина» у програмі «Тема дня». В ролі гостя на одній із передач виступав координатор Громадянської мережі «Опора» у Чернівецькій області Тарас Прокоп, який вважає, що поновлення Ростислава Білика на кафедрі економічної теорії ЧНУ не відповідає принципам моралі. Однак сам активіст визнав, що ані Генпрокуратура, ані слідчі Національної поліції протягом трьох років так і не знайшли доказів підкупу виборців Ростиславом Біликом. У свою чергу, ректор університету Степан Мельничук, на адресу якого посипалися звинувачення з боку політичних опонентів депутата, заявив журналістам «Суспільного» про те, що не дає оцінку рішенню суду, а лише виконує його.

Політичні супротивники Ростислава Білика дії ректора не сприйняли: за дивним збігом обставин, уже наступного дня після поновлення депутата на викладацькій посаді в ЧНУ до студії «Теми дня» на телеканалі «Буковина» завітав екс-депутат Чернівецької міської ради, новоспечений начальник Держпродспоживслужби Чернівців Сергій Лазарєв. Посадовець прозвітував, що фахівці підвідомчої йому структури провели перевірку харчувальних закладів університету та дійшли невтішних висновків щодо їхньої роботи та санітарного стану. Характерно, що після переходу з державного формату на суспільне мовлення, ТРК «Буковина» позиціонується як аполітичне медіа. З огляду на це викликає подив, що після ефіру, головною темою якого було звинувачення Ростислава Білика в підкупі виборців, у програму «Теми дня» запросили члена «Народного фронту», який використав прямий ефір для політичної помсти ректору Чернівецького університету за поновлення депутата у статусі викладача.

Судячи з останніх теле-ефірів, представники міської влади болісно сприймають критику та заяви, що йдуть у розріз із політикою міського голови – вкрай болісно, коли альтернативна позиція висловлена представниками владної команди. 4 червня у програмі «Точка зору» на телеканалі ТВА депутат Чернівецької міської ради від Блоку Петра Порошенка Андрій Романчишин, фактичний представник «Народного фронту», поряд із критикою фракції «Рідне місто» та її лідера Василя Продана, завуальовано вказав на недоліки в роботі мера Олексія Каспрука. Зокрема, квотних кадрових призначень міського очільника.

«У мене є претензії до кандидатур деяких очільників департаментів – незрозуміло, як вони обійняли свої посади. Мер мав би ставитися жорсткіше до підлеглих, бо не завжди призначені ним керівники департаментів знають бодай яка робота покладена на них та їхній структурний підрозділ», – заявив Андрій Романчишин в ефірі «Точки зору» з Марією Костинян. Крім того, міський обранець не забарився згадати невміння мера домовлятися з депутатським корпусом, навіть попри те, що призначає на посади представників «Батьківщини», «Народного контролю» та «Самопомочі» та обділяє увагою своїх соратників із «Народного фронту».

Заяви Андрія Романчишина викликали помітне несприйняття у Ратуші. Через кілька днів на сайті лояльного до міського голови видання «Молодий буковинець» вийшов блог заступника головного редактора Олександра Мостіпаки під заголовком «Коли кожен Ростік – ректор, а кожен суслік – агроном», у якому автор ущент розкритикував виступ Андрія Анатолійовича в ефірі ТВА. Роль спраглого до посад та «бомбонів» «ховраха», який, до того ж, бачить себе «агрономом» (тобто людиною, здатною обійняти керівну посаду в міській раді), журналіст недвозначно відвів лідеру депутатської групи «Народного фронту».

Про ще одну жертву критики говорив Святослав Вишинський 8 червня у черговому випуску програми «Чорним по білому» на телеканалі «Чернівецький промінь». Тема передачі була присвячена подвійним стандартам – її героїнею стала студентка Єлизавета Дзюбак, яку виключили з громадської організації за критику дій міського голови на сесії Чернівецької міської ради 31 травня. Як відзначає ведучий, у мерії продовжують традиції попередників, нав’язуючи суспільству думку про неприпустимість критики міської влади. Будь-які зауваження на її адресу у провладних ЗМІ автоматично прирівнюються до «політизації» і деструктивної діяльності на шкоду громаді.

Такі ж подвійні стандарти діють у медійній сфері довкола депутата Ростислава Білика: відсутність вагомих доказів його вини не зупиняє ЗМІ від нападок на міського обранця. При цьому, за словами ведучого, чернівецькі журналісти знають і могли б назвати імена, щонайменше, 7 чинних депутатів, які купували голоси виборців під час виборів до міської ради у жовтні 2015 року. Проте ніхто не називає їхніх імен, не оголошує їм підозру та не вимагає їхнього звільнення з посад. Медійна змова, яка об’єднує більшість буковинські ЗМІ, не дає змоги адекватно оцінити масштаби порушень під час виборчої кампанії трирічної давнини.

Сергій Проценко — спеціально для БЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини