Про попередження насильства в сім’ї
Насильство в сім’ї – надзвичайно серйозна проблема, яка суперечить всім постулатам гуманності та калічить фізичне й психологічне здоров’я, як особистості, яка постраждала, так і свідка події.
Сучасна ситуація в Україні, яку сформувало ряд негативних чинників: економічна криза, нагнітання соціальної та політичної напруженості, міжетнічні конфлікти, зростаюча матеріальна і соціальна поляризація суспільства, значно загострила проблеми сім’ї. У значної частини родин різко погіршилися умови реалізації основних соціальних і особистісних функцій, вони опинилися у складних життєвих обставинах. Зазначена ситуація викликає агресію, яка виливається в різні форми насилля.
Насильство складається з широкого кола порушень прав людини, зокрема жінок, включно з торгівлею жінками та дівчатами, згвалтуванням, подружнім насильством, сексуальним насильством проти дітей, культурними практиками і традиціями, спрямованими проти репродуктивного й сексуального здоров’я жінок та дівчат.
Під вчиненням насильства в сім’ї слід розуміти умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого.
За ці дії, а також за невиконання захисного припису особою, винесеного правоохоронними органами, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім’ї передбачається накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 5 діб. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, тягнуть за собою накладення штрафу від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 % заробітку. В разі якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, передбачається адміністративний арешт на строк до 15 діб. Якщо ви постраждали від насилля в сім’ї, перш за все, потрібно звернутись в міліцію. При наявності у вас тілесних ушкоджень, дільничний інспектор направить вас на проходження судово-медичної експертизи. Якщо це психологічне чи сексуальне насильство, то кваліфіковану допомогу вам нададуть в Чернівецькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у разі необхідності запропонують вам та вашим дітям тимчасове проживання у спеціалізованій установі. Якщо ви або ваші близькі постраждали від насильства в сім’ї, то потрібно звертатись за допомогою до наступних установ:
– Дільничні інспектори Першотравневого району м. Чернівців. Тел. – 6-12-12;
– Дільничні інспектори Шевченківського району м. Чернівців. Тел. 52-46-15;
– Дільничні інспектори Садгірського району м. Чернівців. Тел. 54-98-72;
– Відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради, вул. Червоноармійська, 44, тел.55-72-83;
– Чернівецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шептицького, 23, тел.. 52-64-34;
– Міська спеціалізована служба психологічної допомоги «Телефон довіри» – 57-15-15, мобільна лінія – 095-932-15-15. Консультації надаються цілодобово, анонімно, безкоштовно, крім вихідних.
Повідомляє відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради
Залишити відповідь