Оксана Продан запропонувала шляхи вирішення проблеми автомобілів на єврономерах

10.09.2017

Оксана ПроданУкраїнське суспільство вчергове розділилося. Цього разу навколо питання авто на єврономерах.  Одні підтримують протестувальників, бо вважають, що громадяни України повинні мати можливість придбати та користуватись автомобілями не дорожче, ніж громадяни Євросоюзу. Інші категорично «проти» протестувальників, бо вони, мовляв, загрожують безпеці на дорогах і ставлять автомобілістів у нерівні умови.

Я теж водій. І я теж хочу, щоб на наших дорогах було безпечно їздити. Саме тому шукаю рішення питання, яке досить слушно поставили протестувальники.

Спочатку варто розібратися, чому виникло питання автівок на єврономерах, або на «бляхах».

По-перше, висока вартість митного оформлення авто. Пільгове оформлення для автомобілів екологічного класу Євро-5, вироблених не пізніше 2010 року, обійдеться в плюс 40% від його вартості. Так, це «пільгове». А на загальних умовах за митне оформлення потрібно заплатити більше, ніж за саме авто.

По-друге, після девальвації гривні і зниження реальних доходів автомобіль для переважної більшості людей в Україні – майже казкова розкіш. Нове авто середнього класу коштує як невелика квартира в районному центрі. А на вживані авто в хорошому стані потрібно працювати роками.

От і виходить, що люди шукають будь-яку можливість, щоб придбати надійний та доступний засіб пересування.

Маємо різні оцінки, скільки сьогодні в Україні автівок на єврономерах. Мабуть, близько півмільйона авто. І ми не можемо проігнорувати людей, громадян України, які вклали в них свої кошти.

Отже, питання має бути вирішене і якнайшвидше – для гарантування безпеки на дорогах; для уникнення оскаржень величезних штрафів, що почали застосовуватись.

євроЄ два шляхи, як це зробити.

Перший шлях – стратегія під умовною назвою «заборонити/покарати», тобто, застосувати всю силу державного апарату, щоб не дати людям їздити на доступних автомобілях.

Багато хто вже став на цей шлях. Вже є законодавчі ініціативи, в основі яких лежить ідея покарання. Та й дії поліції, яка у четвер відтіснила протестувальників з-під Верховної Ради, теж говорять про бажання деяких чиновників скоріше відмахнутися від людей, ніж зрозуміти, чому вони вийшли на вулицю.

Другий шлях – запровадити нові правила, які б змінили підхід, вирішили питання.

Я – за другий шлях. На мою думку, держава просто зобов’язана створити прозорі і зрозумілі правила гри та зменшити вартість митного оформлення для всіх автомобілів. Наголошую, для всіх автомобілів – і нових, і вживаних.

Одночасно слід легалізувати ввезені на момент прийняття закону автівки на єврономерах із реєстрацією їх власника чи користувача-громадянина України та знизити платежі для митного оформлення в майбутньому всіх автомобілів, що зробить непотрібною існуючу сьогодні схему їх ввезення.

Саме так кожен потенційний власник авто буде в рівних умовах, на дорогах підвищиться рівень безпеки, а ціни на автомобілі знизяться до європейського рівня.

Джерело: nv.ua

Коментарі
  • Якась дурня – спочатку держава два роки спостерігала, як завозять “бляхи” без мита. Створили проблему, яку не знають вирішити.
    Звичайно, що мито нереально високе і вигадали як його обійти по “сірому”. На цьому заробили велики гроші авто–продавці та різні хабарники (митники, податківуі, поліцейські)ю
    А у дурнях решта громадян, які мають легальні авто.
    Тепер ці “бляхарі” будуть у шоколаді, а решта автовласників?

    Якось все недолуго. Виходить що дурити державу вигідно. А платять тільки лохи!

  • Хватит танцев и попустительстве. Почему одни должны платить все налоги, а другие нет? Почему кто то покупает машины и платит все налоги. А кто то обходит их. Почему кто то должен платить НДС в заводской столовые за простой обед. А в ресторане нет. Хватит заниматься попустительстве. Пусть платят пошлины как все. А то и так пенсии и зарплаты платить бюджетникам нечем. Хватит дурью маиться.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини