На тендерних закупівлях Департамент ЖКГ переплатив майже два мільйони гривень?

03.07.2017

дорога_гроші

Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради є одним з лідерів по Україні серед бюджетних установ та організацій, які на допорогових закупівлях не проводять аукціонів, укладаючи угоди на пряму, і тим самим свідомо відмовляються від економії бюджетних коштів. 

Видання liga.net проаналізувало допорогові закупівлі за I квартал 2017 року. Статистика чітко показує, що за три місяці ті замовники, які провели конкурентні допорогові тендери (тобто через Prozorro), змогли заощадити 11,6% бюджетів або, сумарно, 872 млн. грн. Цифра досить велика і визначається як різниця між заявленими замовниками бюджетами закупівель та сумами укладених договорів після проведення тендерів. Економія стала можлива завдяки аукціону на пониження, на якому учасники змагаються за право отримати контракт. Якби ці замовники знехтували можливістю провести тендер, а просто уклали напряму договір, то економії б не було і держава переплатило б 872 млн. грн. за товари / послуги / роботи, – повідомляє liga.net .

Варто сказати, що є міністерства та облдержадміністрації, які всіляко заохочують своїх замовників раціонально використовувати державні бюджети. У закупівлях таких міністерств і регіонів ми бачимо економію і високий рівень прозорості на держтендерах.

На жаль, в системі є і такі замовники, які 99% своїх закупівель на допорогові суми досі проводять, укладаючи договори безпосередньо з постачальником, а в системі ProZorro відображаються тільки звіти про укладений договір. Припускаємо, що керуючим органам таких замовників (міністерств, ОДА та міських рад) не вистачає ресурсів простежити за всіма своїми замовниками, тому аналітики ProZorro зробили роботу за них і підсвітили тих замовників, які вперто ігнорують можливість заощадити гроші платників податків і, що навіть важливіше, розкрити громадськості, як вони вибирають постачальника товарів або послуг.

До ТОП-15 зі знаком мінус потрапили ті органи влади, замовники яких проводять 99% закупівель без застосування конкурентної процедури. Їх замовники укладають договори поза системою, а в ProZorro викладають тільки звіти.

допороги_1

Загалом, цими замовниками було проведено 935 допорогових закупівель, з яких близько 99% пройшли з підписанням прямого договору. Загальна сума контрактів за звітами цих замовників за перші три місяці 2017 року склала понад 361 млн. грн. Беручи до уваги, що середня економія в I кварталі 2017 року на допорогових тендерах становила 11,6%, то легко порахувати що недоотриманий економія може досягати 42 млн. грн.

Примітно, що у трійку установ, які відверто ігнорують конкурентні засади при визначені переможців на тендерах потрапив і Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради.

За перший квартал цього року він провів 76 допорогових закупівель і лише одна з них пройшла з проведенням аукціону. У 75 випадках договори укладалися напряму, а в системі  ProZorro відображалися лише звіти. Всього таких договорів було укладено на суму 15,7 млн.грн. і за цим показником наш Департамент ЖКг посідає не надто почесне 5 місце.

Якщо ж зважити, що в середньому, економія при проведенні аукціонів на допорогових закупівлях становила 11,6%, то виходить що з міського бюджету різним підрядникам було переплачено майже 2 мільйони гривень, які можна було використати на вирішення різних питань життєдіяльності міста.

Також нагадаємо, що саме за обіцянку не проводити аукціон, а укласти угоду напряму на хабрарі був затриманий заступник директора Департаменту ЖКГ Чернівецької міськради Олег Пилип’як.

допороги_2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини