Для чого у Чернівцях електронні петиції перетворюють на клоунаду?

16.02.2017

петиція

Запроваджуючи у 2015 році в Чернівцях систему електронних петицій, мало хто думав, що за досить короткий час цей прогресивний засіб діалогу громади міста з владою перетвориться на відвертий цирк.

За задумом громадських активістів, які опікувалися цим питанням, електронні петиції мали стати безсумнівною перемогою прямої демократії. Будь-яка людина, замість того, щоб оббивати пороги кабінетів чиновників, могла зареєструвати петицію про необхідність вирішення певної нагальної проблеми. І якщо петиція набирала необхідні 250 підписів чернівчан, вона в обов’язковому порядку розглядалася, або виконавчими органами ради, або сесією, і по ній обов’язково приймалося якесь рішення.

Тож як тільки цей сервіс запрацював на сайті міської ради, чернівчани почали масово реєструвати петиції, які стосувалися багатьох важливих питань життєдіяльності міста: ремонт доріг, покращення якості послуг комунальних підприємств, забезпечення центральним водопостачанням віддалених районів міста, запровадження нових тролейбусних маршрутів та покрашення якості перевезень, відкриття нових закладів освіти, медицини, культури, облаштування спортивних і дитячих майданчиків, перейменування вулиць, тощо.

Звісно, що розгляд петицій додав роботи міським чиновникам, тож на більшість з них вони відповідали формальними відписками у кращих традиціях «совка» і таким чином блокували втілення у життя пропозиції чернівчан.

Зрозуміло, що це був далеко не той результат на який всі розраховували, коли запроваджувалася система петицій. Саме тому чернівецькі депутати неодноразово піднімали питання про те, щоб усі петиції, які набрали 250 голосів розглядалися відкрито і публічно на сесіях міської ради, а не кулуарно в кабінетах чиновників. І дивно, що така позиція міських обранців наразилася на рішучий спротив міського голови Олексія Каспрука, адже свого часу він сильно вихвалявся, що Чернівці були одним з перших обласних центрів де запрацювали електронні петиції.

Більше того, за дивним збігом обставин, як тільки депутати прийняли рішення про розгляд петицій на сесії, наближені до «Народного фронту» і команди Бурбака-Каспрука журналісти почали реєструвати абсолютно безглузді петиції, які, по суті, дискредитують саму ідею таких звернень, як дієвого механізму співпраці громади та міської влади.

Зокрема, були зареєстровані петиція про обстеження депутатів міськради у психіатра, петиція про закладання у проекті тунелю місце для проведення сесій Чернівецької міської та обласної рад та деякі інші подібного змісту.

Тож зі сторони ця ситуація виглядає так, що «Народний фронт» та його поплічники, які на словах сильно боряться за демократію та розвиток громад, роблять усе можливе для того, щоб перетворити реальний інструмент демократії на банальну беззмістовну клоунаду.

Андрій Тисовський

Коментарі
  • Згідна з автором. Клоунада повна. З цими петиціями, перейменуваннями і т. д., і т. п. місто вже перетворилося із Чернівців у Бидлоград

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини