Чернівчанам стали надходити платіжки з шаленими цифрами за спожите у жовтні тепло
За опалення однокімнатної квартири у 36 квадратів, чернівчани за 19 днів жовтня сплатять майже 1200 гривень.
Днями у поштових скриньках городян з’являться платіжки за спожите тепло у жовтні, яких чернівчан чекають з острахом. Але ті хто платить за теплопостачання через систему «Приват 24», вже отримали нарахування від «Теплокомуненерго». І варто зазначити, що побоювання не тільки підтвердились, а навіть перевершили самі неприємні очікування. Адже за спожите тепло чернівчанам доведеться сплатити не тільки за новим тарифом, який підняли рівно на 100%, а ще й удвічі більше ніж того вимагає навіть новий тариф.
Мало того, що минулорічний тариф 13,74 грн. за квадратний метр цього року зріс фактично вдвічі (до 27,45 грн), так ще й ці космічні цифри будуть помножені на спеціальний коефіцієнт, який сягнув у жовтні 1,9644.
Цей коефіцієнт складається з декількох факторів: це і середньомісячна температура повітря, і фактичне надане тепло, та інші показники, на яких зазвичай дурять простий люд.
Так ось в розрахунках середня температура жовтня була запланована 8,7 градусів, а фактично, згідно даних «Гідрометеоцентру», температура була трохи нижчою (5,5 градусів). Ми ще, звичайно, перевіримо цю інформацію, адже не пригадуються люті морози впродовж жовтня, але саме ось ця різниця в три градуси призвела до того, що коефіцієнт на який множиться тариф склав 1,96. Тобто вартість і без того дорого опалення збільшиться майже вдічі.
Як наслідок за 19 днів жовтня власникам однокімнатних квартир площею 36 квадратних метрів нарахували 1199 гривень, а, до прикладу, мешканцям 3-кімнатної квартири площею 66 квадратних метрів, доведеться сплатити за жовтень 1803 гривні.
А для любителів математики ми розповімо як «Теплокомуненерго» складав тариф за жовтень. Тепло почало надходити 13-го жовтня, отже оплатять чернівчани 19 днів минулого місяця, а дехто 18 чи 17, в залежності від того коли подали тепло.
За 1 квадратний метр оновлений тариф складав 27,45 грн на місяць, а за 19 днів він складатиме відповідно 16,82 грн. Цю цифру множимо на квадратуру вашої квартири (наприклад 36,3) і результат множимо на згаданий нами коефіцієнт 1,9644. Отже виходить, що власники квартир квадратурою у 36,3 квадратних метри сплатять 1199,40 грн.
Як бачимо те, що не контролюється, а саме коефіцієнт на який множать тариф, складається з тих показників, які простому смертному не доступні, тож і поле для зловживань у «Теплокомуненерго» доволі таки широке. І як показує жовтень, навіть при цьому тарифному геноциді, заробити на чернівчанах можна вдвічі більше.
Свою забогованість можна дізнатись на сайті “Чернівцітеплокомуненерго“
Також на сайті “Чернівцітеплокомуненерго” є детальне роз’яснення формули за якою вираховується згаданий у статті коефіціент
Олексій Пономаренко
Коментарі
Мои поздравления свидомым идиотам. СУГС не забываем кричать.
пане Меленчук, чому в домах де єлічильники платять в 3рази меньше, ніж ті у кого в домах нема лічильників. Ганьба вашій роботі
Бо вони платять за реально спожите. А Ви платите за хотєлки меленчука.
Давно пора в шию цього діяча звідти гнати.
Судити їх треба. Олексій – ви розумна людина. Якщо зможете перевірити інформацію і знайти неточності, то засудити Теплоенерго можна буде. І вернути вкрадені гроші
Та не треба з ними судитися. Це безперспективно.
Треба просто перестати платити.
І чим більше таких людей буде (а їх і так думаю буде багато), тим краще.
У нас счктчик – 4-х комнатная 460 грн за октябрь. Морозов ведь не было. Посмотрим что будет за Ноябрь…
[…] ВИЖАТИ З ЛЮДЕЙ ДО КОПІЙКИ?! / За опалення однокімнатної квартири у 36 квадратів, чернівчани за 19 днів жовтня сплатять майже 1200 гривень, пише "Чернівці Таймс". […]
То за ЦЕ стояв майдан?
Ну и что. А с 1 января подымут минималку до 3200 и соответственно поднимут единый налог и ЕСВ . Предпринимателям единщикам нужно будет платить до 1800 грн. в месяц, плюс столько же за наёмных работников. А штраф от 17000 до 41000грн. Думаете кто-то сможет не платить? Ха ха. Проверки уже начали обкатывать.
Но никто не пикнет без команды. А если пикнет, то титушки, пардон активисты жёстко поламают, а нова полиция добавит и никто в газете не напишет и никто по ящику не покажет. Или покажет, но в разрезе “провокація проплачених агентів Путіна”.
И всё. Гиднисть и перемога. Свидомисть и гиднисть.
Витя , прости. Мы передумали. Вернись, но ключи от номера не сдавай, – пригодится Пете и Сене.
Не все майданутые доживут до Нового Года ))))))
Надо терпеть и платить. Иначе Путен нападёт!
Надо пиздить кулявлобов из-за которых все началось!
Хто не мерзне той москаль
сколько можна терпеть жуликов и воров
Чем вы недовольны, панове ?
Это же гиднисть та перемога !
Шановні юристи, підкажіть,будь ласка, чи можна ці “захмарні” суми оплати за центральне опалення заперечити? Чи є законні підстави у споживачів зробити це? Дякую.
Шановний Олексій. Я також пробувала аналізувати формули. В мене вийшло, що найбільший влив на остаточний коефіцієнт (1,96 за жовтень) справляє не різниця температур, а тривалість опалювального періоду. Вони розраховували опалювальний період з 19 жовтня (13 днів у жовтні) по 11 квітня – всього 175 днів. Так як фактично опалювали на 6 днів більше (по моїм підрахункам не на 6, а на 5, але це треба уточнювати в ЖеКу ), то відповідно і коефіцієнт вийшов великий. Я пораховувала на листопад, якщо різниця температур буде складати ті самі 3 градуси, то коефіцієнт буде лише 1,2, тому що він не залежатиме від кількості днів (30 із 30). Мене цікавить інше питання. Якщо в квітні буде тепло і опалення відключать 31 березня, то за 11 днів квітня мені повинні будуть зробити перерахунок і повернути гроші, тому, що ці дні заплановані, але не будуть опалюватись. Так? Але формула не передбачає такого перерахунку, за цією формулою за квітень отримується просто “нуль”. Чому формула враховує ранній старт опалювального періоду в жовтні, але не врахує можливе раннє завершення у квітні?! Атже я плачу за всі заплановані 175 днів, це враховується в кожній формулі! Я вважаю, що нас обманюють самою формулою облислення КОЕФІЦІЄНТУ. Ця формула НЕ повинна враховувати відхилення тривалості реального опалювального періоду від врахованого під час розрахунку тарифу, а повинна враховувати лише відхилення температур. Кількість опалювальних днів вже враховується в основній формулі обчислення суми платежу за місяць. Але це вже питання не до областних установ, а до Кабміну, який ввів цю формулу.
За 2-х кімнатну квартиру без будинкового лічильника оплата в 4 рази !!! більша , ніж за таку ж квартиру з лічильником. Виходить, в цю розрахункову формулу з самого початку закледено, щоб ті абоненти, котрі без лічильника, оплачували все і за всіх!!!!
Цікава арифметика в спальному районі: квартира з меншою площею, абонплата більша ніж за квартиру з більшою площею, це по якому цельсію Ви грамотії рахуєте