У Чернівцях іноземні туристи півгодини стояли в черзі, щоб потрапити до Резиденції (фото)
Чернівчанам безумовно приємно коли наш університет показують на центральних телеканалах, коли ним захоплюються туристи, порівнюють з Хогвартсом, та не вірять, переглядаючи світлини, що це може бути в Україні. Але є й інший бік медалі, і він, на жаль, дуже сумний. Все частіше доводиться читати в соцмережах негативні відгуки про відвідини об’єкту Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Писали про це багато, і ледь не усі ЗМІ. Але, як то кажуть, говорили-балакали, сіли та заплакали…
Після проблем з потраплянням до університету з гостями з Києва, серед яких був і екс-міністр економіки Павло Шеремета, громадський активіст Віктор Гищук закликав у мережі «Фейсбук» прийти в університет і зустрітись з керівництвом небайдужих чернівчан, щоб вирішити проблемні питання.
Питання ніби й нескладні, і вирішити їх можна, якщо взятись за це, але на вході усіх відвідувачів продовжує зустрічати табличка: «Стороннім вхід заборонено!».
Для керівництва університету, звичайно ж, в пріоритеті студенти, а туристи схоже їм більше дошкуляють. За ними і дивитись потрібно, щоб бува чого не зламали, і панькатись з ними довго.
Мабуть саме тому проректор Тамара Марусик дещо надмірно емоційно зустріла активістів. Діалог відверто не клеївся, адже на самі прості запитання, слідували довгі монологи про здобутки, важкі часи, недосконале законодавство, відсутність кадрів та малі зарплати.
Звичайно, всі розуміють, що у країні зараз складна ситуація, але чи багато потрібно коштів, щоб при вході була інформація для туристів з вартістю послуг? Роздрукований листок у рамочці коштуватиме максимум 40 гривень. Натомість нібито виготовляють якісь таблички, які попередньо розроблять в жовтні, тобто через три (!!!) місяці. А поки інформації для туристів не буде.
Чи багато потрібно зусиль, щоб студентів факультету іноземних мов, у якості практики, по одній людині закріпити кожен день за охоронцем при вході, який би міг пояснити іноземним туристам і допомогти у разі необхідності? Це виходить, що один студент за 4 роки навчання аж два рази попрактикувався б у спілкуванні з іноземцями.
Також викликає нарікання у відвідувачів і сам процес оплати. Поки ми спілкувались з проректором, група з 20 іноземних туристів стояла на спеці в черзі до єдиного терміналу у приміщенні охоронця. Важко передати їх емоції та здивування, коли їх гід пояснював, що потрібно знайти 15 гривень без здачі, тому що термінал решту не повертає. Процедура оформлення іноземців тривала близько півгодини і ніхто не пояснив та не запропонував їм оформити груповий квиток, щоб не чекати у безглуздій черзі.
На відміну від Тамари Марусик, яка сприйняла візит активістів та журналістів як певну провокацію, Петро Фочук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, був більш конструктивним у діалозі. Ініціативна група домовилась з ним про зустріч після 5 серпня, коли закінчиться вступна кампанія, щоб вирішити проблемні питання доступу до ЧНУ для чернівчан та гостей нашого міста.
Олексій Пономаренко
Коментарі
Якщо депутати мыськради разом з мером ще не геть дурні та тупі, то мабуть їм варто зустрітись з ректором університету та обговорити як Резиденція має слугувати місту. Бо не тільки про калинку треба думати.