Таємничий “сусід” активно виживає трьох підприємців з міського пляжу Чернівців

27.06.2016
vimage1Підприємці, які торгують на міському пляжі Чернівців, здивовані сьогоднішньою вибірковістю в наданні права на торгівлю в зоні відпочинку. Як розповіли кореспондентові БукІнфо Віра Бауер та Валерій Найдиш, після декількох років безпроблемної роботи на пляжі цьогоріч раптом з’явилися бюрократичні нюанси, які не дозволяють їм розміщувати свої торгові приміщення там.
 
– Розкажіть, з чого все почалося.
Віра Бауер: У 2013 році рятувальна служба оголосила конкурс на прийняття підприємців на свій пляж. Ми з Валерієм Найдишем подали свої пропозиції й виграли конкурс. Третій підприємець, Медвєдєв, також виграв, але в нього був окремий договір. З того часу на пляжі працювали лише ми троє підприємців і більш-менш нормально уживалися. Ми прибирали пляж, доглядали за ним і здійснювали відповідну торгівлю. Спершу договір був на один рік, але потім його уклали вже на три роки, тобто до 2017 року. Окрім договору про розміщення ми також отримали відповідні паспорти прив’язки.
– Коли почалися проблеми?
Віра Бауер: Проблеми почалися 15 січня 2016 року, коли нам зателефонували і сказали, що спалили будинок.
Валерій Найдиш: Було спалено будівлі всіх трьох підприємців.
Віра Бауер: Так. Було видно корди шин, які зловмисники притягнули з пейнтбольного майданчику.
– Тобто це був умисний підпал? Зафіксували сліди підпалу?
Віра Бауер: Звичайно. Є відповідні висновки пожежних експертиз. В поліції також визнають, що це був підпал. Вони також зазначають, що оскільки було підпалено майно групи підприємців, то це вже є особливо важкий злочин, який повинен був би перебувати під пильним контролем постійно. Але, на жаль, воно не зовсім так.
Як виявилося, 21 вересня 2015 року було укладено договір оренди з четвертим підприємцем. Ми про це не знали.
– Тобто вас до відома не ставили, що маєте ще одного сусіда?
Валерій Найдиш: Ні, ми нічого не знали. Він сплачував платежі, але на пляжі ніяк не проявлявся. Ми його не бачили. І навіть не знали про ще одного підприємця там.
Віра Бауер: І так ось виходить, що восени новий підприємець укладає договір, взимку нас палять, а весною вони виходять на пляж. Ми теж починаємо відновлюватись. Я перед тим ходила до поліції питати за справу по підпалу, бо вже два місяці пройшло. І була непевність, чи таке не повториться ще раз. Але там тихо. Ходила в департамент містобудування, щоб з’ясувати ситуацію з договорами, цивільними відносинами, щоб я знала, можна працювати чи ні. Один раз мене вже спалили і я не уявляю, що там треба поставити, аби ці гроші відробити за рік, бо договір ще на один рік залишався підписаний. Але проблема в тому, що документа, а саме паспорта прив’язки в департаменті мені не дають відновити. І починається: «нам треба прийняти якесь рішення», «ми ще не в праві», «а давайте прийдіть через місяць». Головний архітектор мені сказала, що через зміну в законодавстві потрібно приймати відповідні рішення, підзаконні акти тощо.
– Але ж договір у вас до 17-го року є?
Віра Бауер: Розумієте, договір ми уклали з рятувальною службою про співпрацю. Про те, що ми можемо там розмістити торгову точку. А міська влада дає паспорт прив’язки на те, що ти там кладеш.
Валерій Найдиш: Скажемо так, три роки вони могли й давали паспорт, а зараз вже щось їм заважає. Починаються різні виляння.
В червні цього року я вирішив відновити все те, що на пляжі було знищено. Відніс в департамент відповідні документи на продовження паспорта прив’язки і почав реконструювати спалене. І в цей момент виникають в мене дивні проблеми. Я одразу стаю злочинцем для деяких ЗМІ, прибігає Обшанський (ред. – начальник інспекції з благоустрою Чернівців) і витребує зупинити будівництво. Але паралельно він не помічає, що позаду нього відбувається незаконна торгівля. Я ж не веду підприємницьку діяльність, а лишень відновлюю знищене і паралельно оформляю документи на право торгівлю, але ж не торгую. Тобто претензій не повинно би було бути, доки документи на розгляді. Так ось, Обшанський почав робити розгін, зупиняти всю роботу. Також з незаконного кафе бувало, що прибігали люди й вимагали зупинити відновлювальні роботи, інакше погрожували викликати ТВА. Це їхні прямі слова.
– А коли ж з’явилося ось те торгове місце?
Валерій Найдиш: Недавно. Доречі, у договорі в них зовсім інше зазначено, ніж те, що є зараз. Ось зазначено, що «на вулиці Донбасівській, 5 з метою використання кафе з облаштуванням літнього майданчика на даху будівлі», це аж там позаду. Насправді ж вони зайняли медпункт, «Малібу» його назвали. Це все є кримінальна відповідальність, бо класифікується як самоуправство.
Віра Бауер: Хочу також зазначити, що коли я звернулася до департаменту містобудування, мені дали номер телефону цього орендаря і сказали напряму з ним домовлятися, оскільки він готує план на весь пляж. Хоче накласти там будиночків. Плюс ще інвестор там заходить.
Валерій Найдиш: Додам, що чув вже, а в ресторанному бізнесі всі ми переплетені одне з одним, що на пляжі вже почали продавати місця. До одного чоловіка, не буду називати прізвища, зверталися і пропонували 250 доларів за місце. Але це вже повний безпорядок.
– Тобто ви без відома ось цього четвертого підприємця не маєте права повернутися на свої робочі місця?
Віра Бауер: Саме так. Вони вважають себе вже там господарями.
– Як же тоді це можна пояснити? Чи в міськраді пояснень не дають?
Валерій Найдиш: Якщо щось почнеш робити, одразу прибіжить Обшанський, одразу прибіжить ТВА. І все, нічого нікому з нас не можна.
– А іншому, виходить, можна.
Валерій Найдиш: Так, там зараз все стоїть, працює. Хоча жодного документа не мають.
Віра Бауер: А в нас усе є, однак ми працювати не можемо. І СЕС, і паспорт прив’язки, і договір.
Валерій Найдиш: Також цікавим є факт, що договір укладений з якимось Курущаком Андрієм Васильовичем, але в житті його там ще ніхто не бачив.
– А хто тоді займається усіма справами на пляжі?
Валерій Найдиш: Курущак – це є підставна особа. Здавна Тарас Унгурян (ред. – керівник МКП «Реклама») хоче «залізти» на пляж. Ще, коли там був один підприємець Дудник, з яким ми мали чимало цурисів, з’їв нам нервів багато, а він якраз мав справи з Тарасом Унгуряном.
Віра Бауер: Тоді вони нічого не робили, тільки гроші збирали. І за в’їзд, і за душ, які мають бути безкоштовними. Але тоді конфлікт закінчився.
Валерій Найдиш: Тепер же, щоб не світитися вони оформили документи на підставну особу. Хоча, повторюся, всіма справами займається Тарас, його там бачили неодноразово.
– Що зараз знаходиться на міському пляжі в цього четвертого підприємця?
міський пляж
Валерій Найдиш: По-перше, у них самовільно зайняти приміщення. По-друге, торгівлю проводять в палатках навпроти літніх майданчиків. По-третя, проводиться виносна торгівля на дерев’яній естакаді. І, по-четверте, батут. І на це все потрібно мати документи. Але нічого з дозвільного у них немає. Шкода, що контроль за благоустроєм відбувається у нас однобоко. Тобто Обшанський прибігає і наявних порушень не помічає, але чіпляється до того, чого ще нема. А це вже заангажованість керівника, який мав би слідувати чітким методам контролю. Він же має вплив, виписує штрафи, розганяє бабусь по місту. Я вважаю, що він працює на чиїсь інтереси.
– Щодо ситуація зі стрільбою на пляжі. Кажуть, що там замішані й ваші люди.
Валерій Найдиш: Чесно, не маю жодного уявлення, що там відбувалося. Знаю, що то були справжні злочинці. До нас там було всіляке, і ножові поранення, і побоїща, але за наш період такого не було. Я вважаю, що то внутрішні конфлікти кримінальних елементів. Як я читав у ЗМІ, поранений свого часу відсидів десять років у в’язниці. Інші ж прийшли щось від нього требувати.
– Якими будуть ваші наступні кроки щодо вирішення пляжного питання?
Валерій Найдиш: Ми будемо й далі продовжувати оформляти документи. Я хочу, щоб ми, як група підприємців, звернулися і нам дали можливість займатися бізнесом, як і раніше. І щоб нас звідти не вижили.
– А хто повинен поставити фінальну крапку в цьому питанні?
Валерій Найдиш: Не можу сказати. Спершу потрібно місту розібратися з тим підприємцем. Враховуючи всі наявні порушення з його боку, з ним варто було розірвати договір. Як мінімум через його самовільне захоплення приміщення, що є порушенням договору.
Віра Бауер: Думаю, що можна було б комісію відповідну створити. Сісти нормально й розібратися в ситуації.Чернівецькі підприємці, які роками торгували на міському пляжі, а сьогодні зіткнулися з бюрократичною тяганиною з документами й свавіллям новоприйшлого сусіда, хочуть нарешті розібратися в ситуації й продовжити далі працювати на колишніх своїх місцях. До слова, про умисний підпал у поліції досі нічого не з’ясували, кажуть Віра Бауер та Валерій Найдиш.
джерело: bukinfo.com.ua
Коментарі
  • Два дебила это сила.Полуграмотный рагуль решил что поймал Бога за бороду,второй убогий сморчок возомнил себя великим цабе )))
    Ребята предприниматели, не воспринимайте всерьез этих двух клоунов ))) у Обшанского комплекс на бабушек – в Шевченковской райраде с ними воевал,теперь отигрывается на старушках.что с гея взять?!)))) а унгурян двух слов связать не может.тупица безм)озглая с банды парубия))

  • обшанський лише робить вигляд щодо роботи, приклад -базар на зупинці біля хардроку, нікого не нагадує? Так само і кавомашини, а завтра кіоски назад появляться??? схема стара як мер в 17 років ……………..

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини