Чернівецькі хірурги врятували життя чоловіку з аневризмою: які симптоми хвороби

17.02.2025

Часто аневризми залишаються безсимптомними, аж до появи небезпечних для життя ускладнень

Кардіохірургічний напрям активно розвивають у Чернівецькій обласній лікарні. Нещодавно тут провели три успішні оперативні втручання на відкритому серці. Одне з них – екзопротезування висхідного відділу аорти. Таким чином медики врятували пацієнта від небезпечної патології – аневризми. Зробили це за допомогою сучасного методу через міні-доступ, що дозволяє недужому відновитися швидше. Про це повідомляє обласна рада, пише видання “Чернівецький промінь”.

Аорта – це головна артерія системи кровообігу, яка забезпечує постачання збагаченої на кисень крові до всіх органів і тканин. Аневризма аорти – захворювання, що характеризуються збільшенням діаметру, витонченням її стінки, і може призвести до загрозливого ускладнення – розшарування. Це небезпечний стан, що часто має летальні наслідки.

«Для стабілізації кореня аорти та кільця аортального клапана, вперше була виконана операція – процедура PEARS (Персоналізована Зовнішня Підтримка Кореня Аорти) через mini-J стернотомію, що дозволить максимально скоротити період післяопераційного відновлення. Дана процедура є консервативною, менш інвазивною альтернативою класичним підходам до корекції аневризм кореня та висхідної аорти. Щільно укутуючи розширену аорту судинним протезом, створюється додаткова опора для її стінки і зменшується ризик небажаних ускладнень», – пояснив кардіохірург Чернівецької обласної клінічної лікарні, співробітник Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Андрій Перепелюк.


На жаль, часто аневризми залишаються безсимптомними, аж до появи небезпечних для життя ускладнень. Лише регулярні, планові медичні огляди дозволяють вчасно виявити небезпеку та розробити план лікування для усунення всіх можливих ризиків, наголошують лікарі.

Запідозрити аневризму висхідного відділу аорти і своєчасно звернутися за медичною допомогою, можна у разі наявних симптомів:

  • Біль у щелепі, шиї або верхній частині спини.
  • Біль у грудях чи спині.
  • Свистяче дихання, кашель або задишка внаслідок тиску на трахею.
  • Захриплість голосу внаслідок тиску на голосові зв’язки.
  • Проблеми із ковтанням через тиск на стравохід.
  • Незвичайна пульсація у грудній клітині.

Отримати консультацію, повну діагностику та сучасну кардіохірургічну допомогу щодо даного захворювання можна в Чернівецькій обласній клінічній лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини