«УДАР Віталія Кличка» пропонує три ключові кроки для покращення ситуації в країні
Країна вступає в черговий новий рік перед обличчям важливих і небезпечних викликів, відповісти на які життєво необхідно.
Владі, як і всій країні, важливо діяти злагоджено та проактивно. Саме тому «УДАР Віталія Кличка»пропонує три ключові кроки для покращення ситуації в країні.
Крок перший. Боротьба з коронакризою та її наслідками.
На жаль, дії центральної влади допоки не дозволяють казати, що ситуація з поширенням епідемії взята під контроль. Вакцинація в масштабах країни пробуксовує. Країна завмерла на порозі нової хвилі зростання захворюваності.
З огляду на такі обставини, «УДАР Віталія Кличка» розробив антикризовий план та запропонував владі чіткий алгоритм подолання згубних наслідків коронакризи, що дозволяють не лише дієво боротися з епідемією, але й пом’якшити соціальні та економічні наслідки. Зараз вже важливо не лише подолати епідемію, але й нарешті розпочати постковідне відновлення та розвиток економіки у наступний рік.
Протидія епідемії коронавірусу:
○ посилити підтримку медперсоналу та не допустити скорочення кількості фахівців;
○ посилити інформаційну кампанію з метою пришвидшення темпів вакцинування. До кінця весни в Україні має бути повністю вакциновано не менше 70% людей;
○ завершити за рік реформу медичної системи на вторинній і третинній ланці.
Для відновлення економіки країни ми маємо підтримати бізнес. А для цього:
○ спростити і розширити видачу доступних кредитів для бізнесу. Зокрема, на рефінансування раніше виданих кредитів;
○ зменшити орендну плату з відповідною компенсацією з бюджету для тих, хто не може вести бізнес через карантин;
○ запровадити мораторій на підвищення податків до завершення дії карантинних обмежень;
○ визначити медичну галузь пріоритетним напрямком державних інвестицій. Посилити контроль за ефективністю витрат у медичній галузі. Повернути всі закупівлі у медичній галузі у систему Прозорро;
○ на наступний рік необхідно передбачити додаткові інвестиції для відновлення галузей, що постраждали від коронакризи;
○ перезавантажити роботу експортно-кредитного агентства та посилити заходи з просування експорту у 2022 році за рахунок збільшення статутного капіталу агентства;
○ спрямувати банківське кредитування у реальний сектор економіки.
- Другий крок. Безпека та оборона.
Збройні Сили України – це основа оборони України. Саме ефективність та боєздатність армії визначає здатність країни захищати свою територіальну цілісність та суверенітет.
Попри красиві цифри на папері, особовий склад ЗСУ залишається недостатньо профінансованим та упродовж років спостерігається стагнація в питанні переозброєння нашої Армії.
Упродовж двох попередніх років головною проблемою є виконання оборонного замовлення для потреб Української Армії у забезпеченні новітніми зразками озброєння та підвищення обороноздатності України.
Експерти «УДАР Віталія Кличка» наполягають на тому, що державна оборонна стратегія має, у першу чергу, фокусуватися не на кількісному збільшенні ЗСУ, а на якісному перетворенні армії. А для цього:
○ необхідно нарешті провести комплексну реформу державного «Укроборонпрому» та модернізацію вітчизняного ВПК;
○ створити Оборонний фонд, який би гарантовано наповнювався з бюджету згідно з вимогами НАТО до бюджетів розвитку. Водночас до цього Фонду має направлятися 100% коштів від експорту військової техніки та озброєння, що виробляється в Україні. Кошти цього Фонду можуть використовуватися виключно на якісне переозброєння ЗСУ.
- Третій крок. Зміцнення енергобезпеки, втримання тарифів, безперебійне постачання енергоресурсів.
Україну чекає непроста зима. Ледь не щодня ми отримуємо тривожні повідомлення про брак вугілля для електростанцій, скорочення лімітів на газ для населення і підприємств теплокомуненерго.
В Україні є всі ознаки наближення енергетичної кризи, яка може проявитися не лише у вигляді планових, «віялових» відключень електроенергії, але й неконтрольованого виключення окремих складових об’єднаної енергетичної системи – т.зв. блекауту.
Уряд після неодноразових закликів партії УДАР нарешті скликав антикризовий енергетичний штаб, який востаннє збирався влітку, щоб скоординувати зусилля центральної і місцевої влади та представників енергокомпаній в напрямку вироблення узгоджених дій.
Партія УДАР закликає керівників міст організувати роботу місцевих антикризових штабів для інвентаризації наявних у містах ресурсів, необхідних для проходження опалювального сезону.
Головне завдання для місцевих енергетичних штабів – перевірити наявність та у разі відсутності забезпечити встановлення приладів автономної подачі електроенергії для об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, пологових будинків тощо), а також відпрацювати алгоритм дій усіх екстрених служб (ДСНС, поліція, технічні служби) під час надзвичайної ситуації.
На центральному рівні для недопущення енергетичної кризи, потрібно:
○ припинити політичні інтриги на цьому питанні. Варто чесно визнати, що зараз в країні є дефіцит вугілля для ТЕЦ, які є головними у балансуванні енергомережі країни в години пікового споживання електрики. Фактичні запаси вугілля в країні є меншими від планових у майже 4 рази. Уряд має реалістично оцінити ситуацію, провести повну інвентаризацію запасів вугілля та вжити заходів з нарощування видобутку власного вугілля, а також інтенсифікувати роботу з постачальниками вугілля за кордоном. І головне – відпрацювати чітку логістику з його розподілення по всім ТЕЦ країни;
○ газ українського виробництва, який значно дешевше імпортованого, потрібно використовувати на потреби населення та ТКЕ. Нам варто у першу чергу орієнтуватися на внутрішні ресурси;
○ у довгостроковій перспективі необхідно максимізувати зусилля зі збільшення видобутку природного газу на українських родовищах. При чому має йтися не лише про державні компанії, але й про приватні. Видобуток власного газу має стати пріоритетом державної політики в енергетичній галузі на найближчі 10 років. До співпраці мають бути залучені іноземні компанії, які володіють передовими технологіями видобутку, зокрема сланцевого газу, а також газу глибокого залягання;
○ приватні українські компанії мають отримати сприяння від держави у разі інвестицій у сучасні технології видобутку, а також на проведення геолого-розвідувальних, пошукових робіт та експериментальне буріння;
○ у попередні роки нестачу вугілля на ТЕС компенсували газом, але цього сезону це буде вкрай дорогим задоволенням. Тому газ в опалювальний сезон має використовуватися максимально ощадливо. Важливо, щоб посадові особи органів місцевого самоврядування налагодили ефективну комунікацію з представниками своїх громад, очільниками комунальних підприємств щодо необхідності впровадження енергоощадних заходів та регулювання подачі теплоносія відповідно до погодних умов;
○ для забезпечення енергонезалежності України від Росії важливо під час проходження опалювального сезону не втратити динаміки приєднання до європейської енергосистеми.
Ці три кроки дозволять країні та людям пройти складний етап. Ці кроки – це початок рішучого поступу у відновленні країни. Кожна криза – це нові можливості і наше спільне завдання скористатися шансом стати сильнішими!
Залишити відповідь