Вадим Рабінович: Ми повинні перейти до системи тотальних референдумів – вони вирішать головні питання в Україні

25.05.2020

Партія «Опозиційна платформа – За життя» наполягала і наполягає на прийнятті двох основоположних законів, які б підтверджували народовладдя в Україні – це закон «Про референдум» і закон «Про опозицію».

Про це нагадав народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович.

«Не думаю, що керівники інших фракцій і спікер образяться на мене, якщо я трохи розповім про нашу розмову під час останньої закритої зустрічі. Тоді перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив про початок розробки закону «Про опозицію». Я ж дав тільки одну пораду: хлопці, «слуги», враховуючи, що у нас з вами дружні відносини, прошу вас, пишіть закон «Про опозицію» таким чином, нібито ви вже самі перебуваєте в опозиції! Трохи пізніше ви оціните мою пораду і зрозумієте, в чому її суть…», – розповів політик.

Вадим Рабінович впевнений, що «це зараз «слугам» здається, що вони прийшли назавжди, але незабаром все кардинально зміниться, і мені здається, що «слуги» мене зрозуміли!».

Співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» називає закон «Про референдум» – «потрібним, хорошим законом».

«Але я хочу дочекатися його прийняття. А все тому, що наша влада завжди пише такі закони, за якими результати референдуму буде трактувати сама влада. Давайте спочатку ознайомимося з запропонованим владою проектом закону, а потім його і покритикуємо», – запропонував народний депутат.

Сам же Вадим Рабінович хоче, щоб «нарешті запустили механізм волевиявлення народу, щоб нарешті всі усвідомили, що один із законодавчих гальм в Україні сьогодні – це відсутність закону про Тимчасові слідчі комісії».

«Без ТСК Верховна Рада в парламентсько-президентській республіці – це «істота без рук, ніг», це хірург без скальпеля! ТСК – це найважливіший інструмент демократії, який працює в усьому світі, який може стати стабілізатором і виступити проти монополії однієї гілки влади в державі. Закон «Про ТСК» повинен бути прийнятий, і «Опозиційна платформа – За життя» буде на ньому наполягати. А поки ж ми бачимо, що владі «Зе» року на його прийняття, на жаль, не вистачило!» – констатував політик.

Вадим Рабінович зізнався, що особисто він не знає, які смисли вкладе провладна команда в закон «Про референдум», але для нього «ідеальною системою в цьому сенсі є швейцарська».

«Я не дарма постійно говорю про Україну як «Швейцарію Східної Європи» – ми дві країни, які дуже схожі. Але нам – українцям – необхідно розглянути цю «схожість». Так, наприклад, мовне питання в Швейцарії вирішене унікальним чином: в Лугано розмовляють італійською, в Женеві – французькою, в Цюріху – німецькою. І нікому це не заважає, протиріч в суспільстві немає! Швейцарія – лідер за кількістю проведених в країні референдумів. І це важливо! Ми ж вважаємо: нехай цар вирішує за нас… Це помилка! Ми повинні перейти до системи тотальних референдумів, на яких вирішатимуться всі основні питання в нашій державі. Так, можливо, ми будемо якийсь час до цього звикати, але тоді ми зрозуміємо, що коли ми самі приймаємо рішення, коли ми будемо думати головою, а не дупою, тоді відбудуться кардинальні зміни в нашій рідній країні», – резюмував Вадим Рабінович.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Хто організував блокаду Хотина?