Павло Петренко «розвалив» справу проти його однопартійця по «Народному фронту» Мартиненка про розкрадання 695 мільйонів
Завдяки зусиллям чернівецького «фронтовика» його однопартієць може уникнути відповідальності за розкрадання 695 мільйонів з державних підприємств.
Мін’юст видав наказ, який допоміг екс-нардепу від “Народного фронту” Миколі Мартиненку нівелювати ключові економічні експертизи у справі про розкрадання 695 мільйонів з державних підприємств.
Про це йдеться у розслідуванні Валерії Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом“.
Журналісти з’ясували, що під час завершення досудового розслідування Національного антикорупційного бюро у справах про розкрадання на ДП “Енергоатом” і “СхідГЗК”, де основним обвинуваченим є Микола Мартиненко, Мін’юст змінив порядок рецензування судових експертиз.
Через три дні після появи наказу, підписаного керівником Мін’юсту “нарфронтівцем” Павлом Петренком, адвокати “нарфронтівця” Мартиненка попросили Мін’юст ініціювати перевірку експертиз. І міністерство погодилося.
Доручили рецензування київських експертів дніпровським, але не випадковим, а тим, у яких найчастіше замовляли свої власні експертизи захисники обвинувачених у справі Мартиненка (деякі з фігурантів тривалий час працювали у Дніпропетровську).
За висновками експертів Дніпропетровського інституту, розкрадання на державних підприємствах не встановлені, а урановий концентрат для “СхідГЗК” та обладнання для “Енергоатому” купували за ринковими цінами.
Нині ці висновки загрожують основоположному доказу у справі, на основі якого затримали фігурантів, а справу направили до суду.
Директор Київського інституту судових експертиз Олександр Рувін підтвердив, що, економічні експертизи у “Справі Мартиненка” – єдині експертизи його інституту, які були прорецензовані за дорученням Мін’юсту з часу появи наказу Петренка (у грудні 2017 року).
Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Мартиненка в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП “СхідГЗК” при закупівлі уранового концентрату.
За даними САП, з 2013-го до 2016 року злочинна організація, у яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 мільйона доларів збитку.
Обвинуваченим інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК), легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч.3 ст.209 КК) та створення злочинної організації (ч.1 ст.255 КК).
Джерело: “Українська правда“
Залишити відповідь