Курс на зростання доходів українців – це новий економічний курс Тимошенко

28.09.2018

тимошенкоКраїна скучила за професійним обговоренням ситуації в економіці. У своєму посланні до народу Порошенко присвятив економіці трохи більше двох хвилин розповіді. Зрозуміло, що йому просто нема про що звітувати в провальній економічній та соціальній політиці. Презентована з фанфарами на початку правління Порошенка програма «Україна-2020» провалена. 8 з 10 українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку і мають на увазі також і розвиток економіки.

21 вересня в Києві відбувся експертний форум, в якому взяли участь економісти, фінансові аналітики, фахівці різних секторів економіки, чий вагомий досвід дозволив спроектувати стратегічний план розвитку української економіки.

Серед претендентів на посаду Президента Юлія Тимошенко стала єдиною, хто публічно представила розроблену цією групою науковців комплексну економічну програму – Новий економічний курс. На думку лідера «Батьківщини» реформи мають давати чіткий позитивний результат для життя людини, для щоденної праці кожного.

Новий економічний курсвключає у себе п’ять напрямків.

Побудова соціальної ринкової економіки.

Роки йдуть, але наша економіка далека від характеристики соціальної. І в теперішніх умовах маємо невтішну статистику ООН: за межею бідності живе близько 60% українців.

Ще в умовах фінансової кризи прем’єр-міністр Тимошенко не допустиласитуації, подібної до цьогорічної, коли урядовці повідомили про касовий розрив надходжень від єдиного соціального внеску, що призвело до масової затримки пенсій. А для більшості пенсіонерів кожна така, хай і нетривала, затримка може обернутись трагедією, бо витрати у них розрахована у часі: на дорогі ліки та на дрібний продуктовий кошик.

Виплата компенсацій вкладів у колишньому Ощадбанку СРСР понад 6 млн громадян показала послідовність Тимошенко як політика у питанні виконання своїх обіцянок перед громадянами.

До слова, проект бюджету на 2019 р., поданий нинішньою владою, передбачає, що мінімальна пенсія буде складати з 1 липня наступного року 1564 грн, а з 1 грудня – 1638 грн. Без коментарів. Про яку соціальну економіку може йти мова?Тому лише новий курс країни може змінити докорінно ситуацію.

Нові сучасні технології промислового виробництва.

Зараз економічне зростання досягається за рахунок сировинних галузей промисловості. Частка послуг з високим інтелектуальним компонентом в структурі ВВП України складає 3% (для прикладу, Естонії – 68,8%, Ізраїлі – 69,5%, Сінгапурі – 75,2%).

Новий економічний курс передбачає впровадження у промислове виробництво нових технологій, а саме електронного урядування, електронних реєстрів, технологічних парків, технологіїBlockchain, інтернету речей тощо. Для впровадження нововведень Тимошенковже як новообраний Президент України планує створити Міністерство інноваційного розвитку тарозробитизакони, які будуть стимулювати використання нових технологій.

Боротьба за талановитих людей.

За рейтингом державної політики збереження талантів Україна посідає 129 місце серед 137 країн світу. Вирішення цієї проблеми полягає у покращенні якості життя, підвищенні привабливості вітчизняного ринку праці для власного населення, створенні нових робочих місць.

Згадайте, ще за часів свого прем’єрстваЮ.Тимошенко добилась додаткових доплат вчителям, медикам та бібліотекарям, значно збільшила допомогу при народженні дитини. Тобто вже тоді була закладена політика відновлення людського потенціалу України. Наразі це завдання стоїть з особливою гостротою.

Кредити під низькі відсотки.

Ю.Тимошенко пропонує нову фінансову політику, суть якої полягає у зменшенні вартості кредитів для економіки. Лише один приклад: ставки кредитування бізнесу на 2-5 років в Україні сягають 5%, у той час коли у Німеччині цей показник складає 2,5%, у Франції – 1,2%.

Нова владазабезпечить стабільну гривню, припинить спекулятивну інфляцію. Національний Банк має виконувати функції справжнього центробанку, тобто відповідати за стабільність національної грошової одиниці і спрямовувати фінансові ресурси країни на розвиток малого та дрібного бізнесу.

Скасування ПДВ.

На даний момент податкова система деградувала під впливом корупції та використання різноманітних офшорних схем. Обіцяна податкова реформа в Україні так і не була проведена. Податковий тягар українців перевищив 39% від номінального ВВП.

Ініціативи лідера «Батьківщини» полягають в заміні податку на прибуток на податок на розподілений капітал, збереженні спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу таповному скасуванні ПДВ, адже 50 країн світу не використовують цей податок, в тому числі США, Японія, Сінгапур, Австралія, Індія. Тимошенко пропонує спрощені податки замість теперішнього податкового терору.

В основі економічної стратегії Тимошенко лежитьтри базові принципи: підприємництво, креативність та інтелект нації. Ці речі створюють можливість для переходу від нинішньої сировинної моделі до інноваційної економіки, в якій головним є здібності і вміння людини. І важливо зрозуміти: процвітаючої економіки не буде без ефективної системи управління країною. Саме тому Тимошенко запропонувала вироблену експертами концепцію нової Конституції України, яка має на меті подолання корупції, наведення ладу в країні і утвердження справедливого суду. Це передумова швидких економічних змін.

Олег Постернак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини