Як уникнути кримінальної відповідальності за напад на журналістів. «Лайфхак» від Заставнівських «князьків»
Сьогодні Заставнівський районний розглянув справу щодо нападу у селі Репужинці на знімальну групу телеканалу «Чернівецький промінь». Та як виявилось, засідання було суцільним фарсом, оскільки ще на стадії досудового слідства, потерпілі погодились на закриття кримінального провадження, обвинувачений вибачився і розкаявся, а прокурор та згодом суддя зраділи, що можна все швидко закінчити і особливо не напружуватись.
Нагадаємо, що пів року тому, під час зйомок в селі Репужинці Заставнівського району, на журналістів телеканалу «Чернівецький промінь» напав неадекватний чоловік, який погрожував журналістам фізичною розправою та намагався вибити камеру.
Незважаючи на те, що майже увесь конфлікт був відзнятий на дві камери розслідування тривало майже шість місяців. Кримінальне провадження відкрили лише за статтею 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Ні поліція, ні прокуратура не відкрила провадження за статтею 345-1 ККУ (Погроза або насильство щодо журналіста), яка передбачає більш жорстке покарання ніж стаття 171.
На бік нападника стала і Заставнівська районна влада. І голова райради Сергій Капіцький, і голова РДА Юрій Кітар підтримали дії «тітушки» Ревуцького і наказали журналістам більше без їх дозволу в район не заїжджати.
В цій ситуації лише боротьба журналістів за справедливий вирок могла стати відповіддю усім Ревуцьким, Капіцьким, Кітарам, поліцейським, прокурорам та іншим пережиткам радянської системи. Та, на жаль, вони не пішли до кінця підписавши, по суті, “мирову” з Ревуцьким.
Як йдеться в ухвалі суду, журналісти, як під час досудового розслідування, так і під час розгляду клопотання про закриття кримінального провадження в суді, дали згоду на закриття провадження та зазначили про відсутність будь-яких претензій з їх боку до обвинуваченого Ревуцького.
Завдяки цьому стало можливо закрити справу, тож суд набував чисто формального характеру. Але журналісти, один з яких на цей момент вже не працює, забули розповісти про це колегам, які підтримували їх ці пів року статтями, запитами, дзвінками прокурорам, поліцейським та їздили разом з ними на суд.
Суд не вагаючись сьогодні ухвалив рішення закрити кримінальне провадження щодо Ревуцького, а також звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України “у зв’язку з дієвим каяттям”.
Подібне рішення суду, по суті, легалізує на Буковині напади на журналістів з боку місцевих сільських-міських князьків, адже їх підтримує влада, поліція, прокуратура і є чіткий «лайфхак», як у таких випадках вийти «сухим із води». І схоже, що потерпілі журналісти, жаліючи Ревуцького, через страх, погрози, чи з якихось інших причин, так і не зрозуміли яку «ведмежу послугу» вони зробили для нього і як вони ганебно плюнули в бік усіх журналістів, і не лише тих, які їх підтримували.
Олексій Пономаренко
Залишити відповідь