Хто отримає «відкат» за розміщення в «Ощадбанку» коштів міського бюджету?
Наприкінці минулого тижня у Чернівцях неабиякого резонансу набуло питання розміщення залишків коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках.
Зокрема, під час пленарного засідання сесії депутати зажадали від мера Олексія Каспрука пояснень чому кошти громади будуть розміщуватися у банках, які пропонували низьку відсоткову ставку.
З’ясувалося, що віднедавна державний «Приватбанк», який пропонував ставку 20%, не допустили до участі в конкурсі переможцями якого стали «Ощадбанк» та «Укргазбанк» зі ставкою 16%.
Таким чином громаді Чернівців будуть нанесені збитки на суму 12 мільйонів гривень, які бюджет міста недоотримає через різницю у відсотках. Тож, було б цікаво дізнатися, хто все ж таки повинен за це відповісти.
Тим більше, депутати припустили, що Каспрук навмисно протягує співпрацю саме з «Ощадбанком», адже цей банк очолює його однопартієць по «Народному фронту» Андрій Пишний.
У відповідь, Каспрук почав прикриватися конкурсною комісію, хоча створював він її своїм розпорядженням.
Чиновники в свою чергу плутано пояснювали, що недопуск «Приватбанку» пов’язаний із тим, що коли він був приватним то нетривалий час мав певні фінансові ускладнення.
Досить дивна «відмазка», особливо, якщо зважити на той факт, що під час його націоналізації і Президент України, і уряд давали гарантії його подальшої стабільної роботи. Тим більше на засіданні конкурсної комісії був присутнім голова Чернівецької філії Нацбанку, який підтвердив, що жодних ризиків при співпраці з «Приватбанком» не має.
Більше того, в Україні є обласні та районні центри, які вирішили зберігати свою бюджетні кошти саме в «Приватбанку»: Черкаси, Чернігів, Павлоград та декілька інших міст пристали на фінансово-вигідні умови найбільшого українського банку, і на відміну від Чернівців, саме йому довірили гроші своїх громад.
Аби приховати цей не надто приємний для себе факт, у Ратуші почали вихвалятися, що з «Ощадбанком» та «Укргазбанком» співпрацюють такі міста, як Вінниця, Суми, Київ, Житомир, Львів, Жмеринка, Конотоп.
Але й тут є цікавий нюанс – приміром, Львів та Вінниця розміщають свої кошти виключно в «Укргазбанку», тож про співпрацю цих великих міст з «Ощадбанком» мова не ведеться.
Все це вкотре наводить на роздуми, що «Приватбанк» викинули з конкурсу невипадково. Тим більше, що ніхто до цього часу не пояснив як будуть розподілені 199 мільйонів між банками-переможцями.
Є підозра, що левова частка цих коштів опиниться саме в «Ощадбанку», а «Укргазбанк» зробили переможцем лише для того, щоб не настільки явною виглядала зацікавленість Каспрука у співпраці з партійним банком «Народного фронту».
Окрім того, в «Ощадбанку» існує система комісійних (від 1% до 3%) за залучення депозитних коштів. Тому цікаво було б дізнатися, хто її в даному випадку отримав і чи не є це узаконеною корупцією та відкатом?
Андрій Тисовський
Коментарі
Кошти міського бюджету – копійки, в порівнянні з коштами ОДА. Там, лише дорожних грошей області з грошами Салагора – близько 700 мільйонів. І тримають їх також в Ощадбанку, І отримують добрячі відкати Фіщук з Пуршагою!!! А тому, дорожники вже останні десять років і не бачать дорожних коштів області.
А ви часом назви банків не сплутали? Хоч статистикою скористайтесь, якщо вже дурниці пишете
Откат за размещение денег в государственном банке? Откуда и кто берет этот откат? Не, ну это уже бред полный.
Коля! Ты Баран. Есть такое понятие, как комиссионные – 1-3%от вложенной суммы. В статье была расписана “технология”, но редакция “отредактировала”.
Ну- ну, цікаво скільки Приват платить за відкат, бо схема комісії описана саме їхня:) в держбанках відкатів нема
То не редактування, а прога захисту від спаму, коли розміщають ссилки, часто повідомлення потрапляє в спам, повернув його
Ну-ну відкати в держбанках ??? Це абсолютно неможливо