Юлія Тимошенко: «Батьківщина» наполягає на продовженні мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення на п’ять років

20.12.2016

юлія тимошенкоФракція «Батьківщина» наполягає на продовженні мораторію на продаж сільськогосподарської землі на п’ять років.

Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко на Погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій та комітетів.

Юлія Тимошенко також вимагає відкликати законопроект №5535, внесений народними депутатами від фракції Блоку Петра Порошенка, який передбачає продаж сільськогосподарської землі всередині 2017 року. При цьому, тільки 2 місяці назад було прийнято продовження мораторію на 2017 рік.

Лідер партії «Батьківщина» також зауважила, що влада, розуміючи, що об’єднані громади – це сільськогосподарська земля, застосувала максимальний брудний адмінресурс на виборах 183 об’єднаних громад, які відбувались останні два тижні. Вона також повідомила, що у середу відбудуться парламентські слухання щодо продажу сільськогосподарської землі, на яких хотіли не допустити виступ керівника Асоціації фермерів, тому що фермери України виступають радикально проти продажу сільськогосподарської землі. Натомість, до виступів на слуханнях масово залучені «представники аграрних кланів, в тому числі президентського клану та різного роду ґрантоїди, які будуть промивати мозок щодо продажу сільськогосподарської землі».

 Юлія Тимошенко закликала всіх, кому не байдужа доля української землі, прийти у середу на парламентські слухання: або в зал, або поряд в Верховною Радою.

 «Батьківщина» ініціюватиме  проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання: «люди мають сказати «за» продаж сільськогосподарської землі вони чи «проти».

Нагадаємо, що нещодавно на десятитисячному аграрному форумі, проведеному за ініціативою «Батьківщини», було ухвалено  рішення про недопустимість розпродажу землі сільськогосподарського призначення. Після чого спільно з аграріями та фермерами фракція добилася ухвалення Закону про продовження мораторію до 1 січня 2018 року і запропонувала нову програму розвитку села.

Програмою визначені ключові кроки, які мають бути покладені в основу державної стратегії розвитку села:

 Формування селянина-господаря та розвиток сімейно-фермерського устрою господарювання;

Збереження та розвиток поселенської мережі;

Впровадження прозорих земельно-орендних відносин;

Ефективне землекористування, захист прав власників паїв;

Державна підтримка дрібних товаровиробників та поглибленої переробки;

Відшкодування відсотків на аграрні кредитні програми;

Стале оподаткування: єдиний податок з 1 га;

Підвищення рівня оплати праці в АПК;

Децентралізація податків і зборів на рівень громад;

Якісні освітні і медичні послуги;

Розвиток сільської інфраструктури, соціально-інженерних мереж.

Україна має 42 мільйони гектарів родючих чорноземів, які складають 72% всієї землі України. При правильному  господарюванні на своїй землі Україна може мінімум в 10 разів збільшити експорт сільгосппродукції – а це вже майже 180 млрд доларів США. І тоді Україні не потрібні будуть кредити МВФ та інші запозичення – ми самі зможемо стати на ноги. В Україні у державній власності залишилось 35% сільськогосподарської землі, яку влада хоче тишком-нишком розпродати серед своїх.

За словами Юлії Тимошенко питання землі неприпустимо вирішувати без згоди на це громадян України,  а як відомо, 91% українців виступає проти розпродажу землі.

Лідер партії «Батьківщина» повідомила, що продовжить консультації з представниками аграрних і фермерських асоціацій, профспілок та громадських організацій щодо недопущення злочину з розпродажу землі за спинами українців.

 

Коментарі
  • Та з такою злочинною і корупційною владою, як сьогодні, треба вводити довічний мараторій!!!

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини