Прощавай, «Самопоміч»! Усе буде Донбас

14.12.2016

Чернівецькі політичні та довколополітичні баталії стараннями місцевих нардепів перенеслися на вищий щабель влади – до Верховної Ради. З’ясування стосунків між групами впливу з «Народного фронту» та «Рідного міста» трансформувалося у звинувачення та викривальні заяви з боку Максима Бурбака й Миколи Федорука з парламентської трибуни.

Ворог децентралізації № 1

Микола Федорук з трибуни Верховної Ради звинуватив фракції «Батьківщина» та «Самопоміч» у перешкоджанні реформи із децентралізації. Приводом для такої заяви стало голосування за законопроект щодо змін меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад. Згадані фракції не дали достатньої кількості голосів за цей проект закону. У результаті голосування було провалене.

До слова, проблема є актуальною для Чернівецької області. Саме через недосконалість законодавства у цій царині досі не проведені вибори у Новодністровській ОТГ. Це й спричинює масу проблем, які доводиться долати тим населеним пунктам, що хотіли б об’єднатися з містом енергетиків, а не входити до громади імені Василя Козака у тому варіанті, який лобіюється районною й, очевидно, обласною виконавчою владою.

Аби добити ворогів децентралізації, ще один нардеп – партійний колега Миколи Федорука – Максим Бурбак звинуватив керівництво обласної ради, передовсім голову Івана Мунтяна, у «протискуванні» принципу «один район – одна громада». Варто зазначити, що саме на такому принципі неодноразово наполягав не голова обласної ради, а голова облдержадміністрації Олександр Фищук – креатура того ж Бурбака. Беручи до уваги несамостійність Фищука як політика, важко припустити, що голова ОДА виголосив свою позицію стосовно об’єднання громад без того, аби ця думка раніше не побувала у голові нардепа Бурбака.

Виходячи з неодноразових закидів Бурбака у бік керівництва обласної ради, можна припустити, що народний депутат вдається до словесної еквілібристики, аби дошкулити своїм колишнім однопартійцям з ВО «Батьківщина». Так як Іван Мунтян, маючи потужне столичне лобі, з яким не до снаги на часі впоратися «рішалам-фронтовикам», мав неодноразові голосні з’ясування стосунків із Максимом Бурбаком й не піддається впливу «сильної команди для складних часів», голові фракції «Народного фронту» не залишається нічого іншого, як критикувати Мунтяна з приводу і без, намагаючись перекласти на нього відповідальність за ситуацію в області.

Дошкульних заяв з вуст Бурбака зазнала й «Самопоміч». Нардеп заявив, що чернівецьких депутатів від цієї партії скупив «як худобу» Василь Продан. Така заява пролунала у відповідь на слова керівника фракції «Самопомочі» у Чернівецькій міській раді Віталія Гавриша щодо спроб підкупу народних депутатів Максимом Бурбаком.

«Самопоміч» пішла

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук та його партійні колеги-нардепи зробили усе можливе, аби вкрай зіпсувати стосунки з потенційними союзниками з партії Об’єднання «Самопоміч». Свіжий скандал за участі депутатів міськради від цієї політичної сили, роль у ньому оточення Бурбака та перманентне роздування конфліктів на всеукраїнському рівні, незалежно від результату внутрішньопартійного «розбору польотів», зробили з депутатів «Самопомочі» ворогів міського голови та команди «Народного фронту».

Цього тижня партійних підлеглих Андрія Садового, схоже, викликали до столиці «на килим». Для цього навіть довелося перенести на день сесію Чернівецької міської ради. Повернулися всі, без втрат. Поки що… Але й привезли трохи компромату на того ж Бурбака. Йдеться про заяву Гавриша щодо спроб підкупу Максимом Бурбаком нардепів від «Самопомочі». Наразі можна констатувати про відхід однопартійців Садового навіть від ймовірних, одноразових союзів з представниками «Народного фронту». На черзі, судячи з подій, що розгортаються у міській раді, публічні конфлікти з ВО «Свобода» та «Народним контролем».

А поки керівництво «фронтовиків» шукало з ким би ще побити горщики, депутати, силою обставин згуртовані в антимерську коаліцію, проголосували три земельних питання, які міський голова назвав «шкурняками». За результатами голосування, 3 депутати – 2 від «Самопомочі» й 1 від «Рідного міста» – отримали земельні ділянки для ведення бізнесу.

У цій ситуації, використовуючи слова Бальзака, можна побачити усю «розкіш та злидні» куртизанок міської ради VII скликання, де міський голова ставши ворогом більшості депутатів, дедалі більше перетворюється на «весільного генерала». А ті сили, які на початку каденції мали усі можливості перетворитися на політичних маргиналів, нині грають першу скрипку в Ратуші. У результаті цього «театру абсурду» потерпає місто, але, схоже, ні міському голові, ні депутатам до цього справи не має. Бо і той, і ті живуть у власному віртуальному світі й засліплені боротьбою за владу.

Все буде Донбас

Проблема теплопостачання у Чернівцях набуває актуальності й гостроти дедалі більше. Через те, що у нашому місті менше 50% будинків мають будинкові лічильники тепла, ми не підпадаємо під дію урядової постанови щодо нарахування рахунків за тепло на основі усередненого показника будинків з лічильником. Це означає, що мешканці багатоповерхівок, не обладнаних лічильником, будуть платити захмарні суми за тепло. Цю новину повідомив нардеп від «бессарабського» округу Максим Бурбак й запевнив, що у січні 2017 року «ми досягнемо цього рівня – 50% багатоквартирних будинків міста будуть оснащені лічильниками тепла». «Ми» – мається на увазі Чернівці, про свій округ депутат чомусь не згадує.

Тимчасом, депутати міськради проштовхнули питання, що ухвалює тариф на теплопостачання фірмі «Чернівецькі теплові мережі». Ця фірма забезпечує теплом кілька закладів охорони здоров’я у Чернівцях та області. Підприємство відоме своїм хвацьким підходом до «вирішування питань». Восени обласна рада, попри мляві заперечення голови ОДА Фищука, надала право «Чернівецьким тепловим мережам» забезпечувати теплом кілька медичних закладів обласного центру. Це викликало критику з боку представників «Народного фронту».

Але, попри критику, фірма, яка заснована мешканцем Донецька й має минуле, яке у адекватної людини викличе не одне питання, уперто торує свій шлях у царині теплопостачання. Ухвалене депутатами рішення викликало критику й міського голови Каспрука, що виявилася дещо жвавішою, аніж його партійного колеги Олександра Фищука.

Олексій Павлович наклав veto на це питання. Знаючи про те, що на його vetoзазвичай накладають депутати, мер пригрозив ще й судовим позовом. Ймовірно, що попри всі перипетії, згадана фірма, заснована загартованим нелегким донецьким життям громадянином, успішно проводитиме свою діяльність, незважаючи на несприйняття владними представниками «Народного фронту».

Володимир Звенигородський

Джерело: БукЦентр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини