Чи буде світло в кінці тунелю? Міська влада нехтує роботою громадських активістів
У міськраді продовжують жалітись на брак кадрів, на нестачу коштів та техніки, натомість, по суті, нехтують громадськими активістами-волонтерами, які витрачають свій особистий час аби зробити наше місто кращим. Ще півтора місяці тому Артем Жук зробив мапу непрацюючих ліхтарів вуличного освітлення, але як виявилось, у «Міськсвітлі» прозвітували, що заявки виконані, а справа не рушила далі заміни пару лампочок.
«Півтора місяці тому я опублікував мапу непрацюючого вуличного освітлення у Чернівцях. Окрім того, що надіслав мапу в особисті повідомлення тим, хто може посприяти вирішенню цієї проблеми – передав весь список з адресами і кількістю ліхтарів в муніципальний контакт-центр 15-80, який відповідно передає заявки в ”Міськсвітло”. Зателефонував вчора в контакт-центр запитати, яка кількість заявок виконана, і які ще в роботі. Сказали, що всі заявки виконані виконавцем робіт. А по факту – 90% ліхтарів як не світили – так і не світять. Проблема актуальна, тому що відсотків 50 з мапи – це ліхтарі над пішохідними переходами. Створюється потенційна небезпека для пішоходів.
Олексій Каспрук, Володимир Середюк, Ирина Каримова я вже не прошу, я вимагаю взяти це питання на контроль, провести службове розслідування, вияснити, чому заявки не виконані і знаходяться в статусі закритих» – написав громадський активіст у мережі “Фейсбук”.
Радник мера Ірина Карімова в коментарях до посту пообіцяла розібратись, але щоб виправдати бездіяльність комунальних служб, загадала і за вітер, і за грозу, і за вічну проблему команди Каспрука – брак кадрів.
«Перед тим, як робити висновки, трохи цифр. У Чернівцях 19 тисяч світлоточок. Для їх обслуговування потрібно за нормативами понад 30 електромонтерів. В штаті КП “Міськсвітло” рахується 12 , а заповнено лише 4 посади. Зарплата 2900 грн. Навіть з центру зайнятості ніхто йти працювати не хоче. Тобто наразі 4 електромонтери обслуговують 19 світлоточок на двох старих машинах. У день бригада замінює 17-20 ламп. Улітку міськРЕМ замінює опори і одночасно має замінюватися зовнішнє освітлення. Такі роботи потребують ще більших людських ресурсів. Тому бажати завжди потрібно кращого ,але і на реалії варто зважати. Особливо, коли ще й погода не стабільна, вітер, грози і постійно виникають аварійні ситуації, які оперативно усуваються» – зазначила Ірина Карімова.
Досить дивна аргументація чиновниці про «кадровий голод» у «Міськсвітлі», адже саме мер та його радники, мають знайти шляхи вирішення цієї проблеми. Натомість проблему знову не вирішили, а «заговорили» у просторах соцмереж.
«За надання недостовірної інформації про виконання зазначеної заявки директору МКП “Міськсвітло” та заступнику директора департаменту ЖКГ, який відповідає за роботу цього підприємства, міський голова Олексій Каспрук оголосив догани» – переможно прозвітувала згодом Ірина Ігорівна і ніби закрила питання.
Тож, що маємо у залишку? Проблема вуличного освітлення не вирішена, проблема кадрів не вирішена, шляхи для вирішення цих проблем не визначені, працювати ніхто не хоче, натомість керівник та заступник «Міськсвітла» тепер мають догану. Місто справді може пишатись інноваційним стилем керування Олексія Каспрука.
Коментарі
Ще один яскравий приклад бездарної роботи комунальних підприємств міста. За це відповідаєвиконавча влада – Виконком на чолі з мером.
Коли вже чернівчани це зрозуміють?
Недостатньо бути сином авторитетного батька, аби стати ефективним міським головою.
Обирати треба головою, розумом. а не емоціями.