Відбулися урочисті заходи з нагоди 75-ї річниці від дня народження Івана Миколайчука
Участь у традиційному святкуванні дня народження знакового українського кіноактора та режисера разом з керівником представницької влади краю Іваном Мунтяном також взяли державний секретар для румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії Петре Гуран, Міністр культури України Євген Нищук та Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован.
Розпочалися урочистості яскравим театралізованим дійством на площі перед Чернівецьким академічним обласним українським музично-драматичним театром імені Ольги Кобилянської, де славетний митець свого часу розпочав свій творчий шлях.
«Сьогодні ім’я нашого направду геніального земляка – Івана Миколайчука – слугує своєрідною візитною карткою України у світі кіно. адже внесок митця до світової скарбниці кінематографу важко переоцінити. За життя цей талановитий актор та режисер не здобув гучних звань та високих відзнак, на які заслуговував більше від інших. Втім, завдяки своїй щирості та самобутності Іван Миколайчук став справжнім народним улюбленцем і здобув найвищу для митця нагороду – любов та повагу мільйонів людей», – наголосив Іван Мунтян, звертаючись до учасників святкового зібрання.
Відтак посадовці та дипломати взяли участь у церемонії погашення тематичної ювілейної марки та долучилися до традиційного етнофестивалю «На гостини до Івана», що як і зазвичай відбувся у с.Чортория Кіцманського району.
Коментарі
ВИСТУП МУНТЯНА ШОКУВАВ ПУБЛІКУ, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ,ЩО ПРО ІВАНА МИКОЛАЙЧУКА ЗА ЖИТТЯ НІХТО І НЕ ЗНАВ, А ПІСЛЯ СМЕРТІ ЛИШ ДО НЬОГО ПРИЙШЛА СЛАВА. ХТО ТАКІ ДУРНИЦІ ПИШЕ ГОЛОВІ ОБЛАСНОЇ РАДИ ? А МОЖЛИВО, ЦЕ ЙОГО ОСОБИСТА ДУМКА ? РОБІМО ВИСНОВОК ПРО ОСВІЧЕНІСТЬ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ !!!
Биография
Родился 15 июня 1941 года в селе Чорторыя (ныне Черновицкой области Украины).
В 1957 году окончил Черновицкое музыкальное училище, в 1961 году — театр-студию при Черновицком музыкально-драматическом театре имени О. Кобылянской.
В 1965 году окончил киноактёрский факультет КГИТИ имени И. К. Карпенко-Карого (мастерская В. И. Ивченко).
Роли молодого Тараса Шевченко в фильме «Сон» и Ивана Палийчука в «Тенях забытых предков» принесли ему всеобщее признание. В 1979 году ему удалось воплотить в жизнь свою давнюю мечту — снять фильм «Вавилон ХХ».
В 1983 году были написаны «Небылицы про Ивана», а в 1984 году режиссёр готовился к работе над фильмом по этому сценарию, но постановку «Небылиц…» разрешили только осенью 1986 года.
Умер от рака 3 августа 1987 года. Похоронен на Байковом кладбище в Киеве.
Награды и премии
заслуженный артист УССР (1968)
премия Ленинского комсомола Украины имени Н. А. Островского (1967)
Государственная премия УССР имени Т. Г. Шевченко (1988 — посмертно) — за исполнение ролей Тараса Шевченко, Ивана Палийчука, Давида Мотузки, Григория Громова, Петра Дзвонаря, Фабиана, Григора Корчака в фильмах «Сон», «Тени забытых предков», «Бурьян», «Комиссары», «Белая птица с чёрной отметиной», «Вавилон-ХХ», «Такая поздняя, такая тёплая осень»
ДАЙТЕ ПОЧИТАТИ МУНТЯНУ !