Іван Мунтян: Ви – жива пам’ять про злочини комуністичного режиму!
З такими словами голова Чернівецької обласної ради звернувся до учасників жалобного зібрання, що відбулося сьогодні, 13 червня, на території історико-культурного заповідника «Кладовище по вулиці зеленій» з нагоди 75 роковин масових депортацій буковинців до Сибіру.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх буковинців, яких більшовицька влада піддала репресіям лише за те, що вони любили свій рідний краю, свою Батьківщину. Ви – жива пам’ять про злочини комуністичного режиму, нескорені свідки найжахливіших та найтрагічніших сторінок історії України. Низько схилімо голови на знак пам’яті про жертв сталінського терору. Подібні злочини ніколи більше не мають повторитися на нашій землі!», – відзначив Іван Мунтян, відтак поклав квіти до пам’ятного знаку політв’язням та репресованим.
Відтак предстоятелі Української Православної Церкви Київського патріархату та Української Греко-Католицької Церкви на Буковині відслужили поминальну панахиду за всіма невинно убієнними радянською владою буковинцями, а також усіма учасниками визвольних змагань, які загинули у боротьбі на незалежність України.
Опісля Іван Мунтян долучився до обговорення, що відбулося в рамках засідання круглого столу «Масові репресії щодо мирних мешканців Буковини у червні 1941 року» за участі активістів Чернівецького обласного та міського товариств політв’язнів та репресованих.
Зокрема, йшлося про шляхи вирішення проблемних питань, з якими у повсякденному житті стикаються люди, долі яких свого часу були понівечені більшовицькою репресивною машиною. Наголошено на необхідності вжиття додаткових заходів, спрямованих на покращення медико-соціального супроводу та забезпечення лікарськими засобами відповідної категорії громадян, встановлення та благоустрою існуючих пам’ятних знаків, усунення наявних порушень у сфері реалізації їх права на пільговий проїзд, внесення змін до обласного бюджету з метою організації належного оздоровлення осіб, що мають статус політв’язнів та репресованих.
«Знаю, що нині держава приділяє вам недостатню увагу, втім від імені представницької влади краю обіцяю максимальне сприяння у розв’язанні тих проблемних питань, вирішення яких знаходиться у компетенції обласної ради», – підсумував Іван Мунтян.
Джерело: Прес-служба обласної ради
Коментарі
Последыш фашистской подстилки Антонеску рассказывает о том, как плохи победители фашизма в Европе. Весело, чо!
Мунтян, что об этом скажешь?
————
Румынская администрация все местные ресурсы, ранее являвшиеся государственной собственностью СССР, раздавала румынским кооперативам и предпринимателям для эксплуатации[41]. Проводилась мобилизация местного населения для обслуживания нужд румынской армии[42], что вело к ущербу для местного хозяйства из-за оттока рабочей силы. На занятых территориях активно использовался бесплатный труд местного населения[24]. Жителей Бессарабии и Буковины использовали для ремонта и строительства дорог и технических сооружений. Декретом-законом № 521 от 17 августа 1943 года румынской администрацией были введены телесные наказания рабочих. Также местные жители регионов вывозились в Третий рейх в качестве остарбайтеров. С подконтрольных Румынии территорий в Германию угнали около 47 200 человек[43].
—————-
Румынская администрация проводила политику румынизации в занятых регионах. Был принят ряд законов, вытеснявший русский, украинский и прочие языки не только из деловой сферы, но и из повседневной жизни. Так, из библиотек в обязательном порядке изымались все книги на русском языке, в том числе написанные на дореформенном русском. Также изымались книги на других языках Европы. С конфискованной литературой поступали по разному: часть сжигали на местах, часть вывозили в Румынию.[47].
———————
Для реализации желаний Антонеску при его содействии был разработан специальный план по ликвидации всех евреев Румынии. Согласно плану, первыми должны были быть уничтожены евреи Буковины, Бессарабии, Транснистрии. Вслед за репрессиями против евреев Украины и Молдавии с перерывом в 5 лет должно было начаться массовое выселение евреев из центральной части Румынии. Всего в Румынии (с Бессарабией и Буковиной) проживало около 600 000 евреев. Непосредственно исполнение плана началось 17 июля. Тогда Антонеску, находясь в Бельцах, отдал приказ создать на оккупированных территориях гетто и концентрационные лагеря.
——————————————
…