Чому у Чернівцях рубають «Берізку»?
Конфліктна історія довкола спроб замість магазину «Берізка» на вулиці О.Кобилянської, звести багатоповерхівку з офісами, квартирами та підземним паркінгом хоч і дещо вщухла, суспільного резонансу всеодно не втратила. Бо існує, більш ніж велика, ймовірність, що замість нової будівлі на вулиці, яка є окрасою Чернівців, ми отримаємо провалля надій у самісінькому центрі міста.
Прихильники та противники того, щоб стерти «Берізку» з лиця землі, наразі, поділилися приблизно порівну.
Перші апелюють до естетичного смаку чернівчан. Мовляв, «Берізка» не вписується у наявний архітектурний ансамбль. Ніде правди діти, «совковий хайтек» не надто личить вулиці Панській, яку за часів Франца-Йосифа трояндами підмітали. Хоча, спробуйте це пояснити людям для яких «Берізка» десятки років була чи не єдиним продовольчим магазином на весь район.
Але противниками появи на місці «Берізки» будівельного майданчику керує не стільки ностальгія, скільки страх того, що не встигне Каспрук перерізати стрічку на урочистому відкритті новобудови, як вона піде під землю, ще й сусідні будинки потягне за собою.
В принципі, ніхто не проти того, щоб на пішохідній вулиці Чернівців з’явилася нова будівля. Але людей справедливо турбує можлива наявність підземного паркінгу.
Такі самі паркінги свого часу, з легкої руки Федорука, хотіли облаштувати і на Центральній, і на Соборній площах, але депутатам міської ради ставало здорового глузду зупинити цей процес. І тільки тому, що центральна частина Чернівців є сейсмологічно нестійкою. Тож, чим тоді відрізняється вулиця Кобилянської? Мабуть, тим, що хтось заніс…
Розуміючи, що все грає не на їхню користь мешканці сусідніх будинків з «Берізкою» будинків зареєстрували на сайті міської ради петицію щодо заборони будівництва багатоповерхового житлового будинку з торговельно-офісними приміщеннями та ПІДЗЕМНИМ паркінгом по вул. Кобилянської, 41 (на місці магазину «Берізка»).
На яку, після отримання необхідних 250 голосів, отримали «чудову» відповідь від заступника Каспрука Георгія Леонтія, що нічого протизаконного у цьому будівництві не має. А забудовнику рекомендували усунути лише несуттєві недоліки.
У тому, що колишній регіонал Леонтій підписав цю «фількину грамоту» не має нічого дивного. Адже, як подейкують, за цим скандальним будівництвом стоїть ще один екс-регіонал, колишній депутат міської ради від “Партії регіонів” та нинішній начальник відділу торгівлі «Калинівського ринку» Володимир Ніконов. А колишніх регіоналів, як то кажуть, не буває…
Каспрук тим часом намагається дистанциюватися від цього скандального будівництва, та підставити саме Леонтія.
Логіка мера у цьому процесі відверто зрозуміла.
У 2002 році, коли завалився будинок на Кобилянській,19, і загинули дві людини, команда тодішнього мера Федорука спершу все намагалася списати на землетрус в Румунії. І лише під тиском неспростовних доказів, у Ратуші були змушені визнати, що закрили очі на незоконнне перепланування першого поверху, яке призвело до трагедії.
І хто зараз дасть гарантію, що при Каспруку подібне не повториться???…
Андрій Тисовський
Коментарі
цю совдепівску берйозку вже давно тре зрубати))))))) АЛЕ ТО НЕ ЗНАЧИТ ЩО НА ЇЇ МІСЦІ ТРЕБА ВИСАДИТИ ТОГОВО МОНСТРА ЯКИЙ ПОРТЕ ВСЮ КОБИЛЯНСКУ І АРХІТЕКТУРУ ЦЕНТТРА
вже купу років як зайду в берйозку так запахон як в туалеті
треба рубати з мозком а не калом
Опять дрыскаешь дерьмом, организм…
Псих говорит сам с собой…
Диалог в березке :вопрос: скажите а это свежее?ответ:а звiдкиля я знаю!?
Не переживайте. У нас подобные проекты заканчиваются пустынями или площадями. Как базар на площади филармонии, реконструкция домов на сборной площади, строительство гостиницы на Ивана франка. Идея построить новый культурный комплекс на месте кинотеатра миколайчука закончилось банальным капремонтом. Так что и на кобылянской есть шанс, для создания нового скверика.