«Напрями використання вільного залишку бюджетних коштів Чернівців мають визначатись лише після громадського обговорення» – Наталія Якимчук
Як стало відомо постійній депутатській комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради у скарбниці нашого міста залишилась певна сума коштів, невикористаних у минулому 2015 році. Мова йде майже про 190 млн. гривень – це близько 15 % минулорічного бюджету міста.
В громаді йде багато дискусій щодо того, чому так сталось, що кошти міського бюджету залишились невикористаними, в той час як залишається безліч невирішених проблем, чому міські чиновники не змогли вчасно та ефективно їх використати, допустили їх знецінення у наслідок інфляції.
Це – окремі питання, на які посадові особи мають давати відповіді громаді міста, а депутати повинні дати об’єктивну оцінку цим фактам.
Хочемо наголосити: бюджет міста – це гроші громади, чернівчан, які передали зароблені гривні до місцевої казни – бюджету міста аби органи місцевого самоврядування, комунальні установи та підприємства, їх посадові та службові особи належно реалізовували покладені на них завдання із забезпечення потреб чернівчан, повертали їм мобілізовані кошти у вигляді доступних та якісних послуг, соціальної підтримки тих, хто цього потребує.
Справа посадових осіб місцевої влади спрямовувати кошти бюджету на вирішення потреб, які самі чернівчани вважають першочерговими та життєво необхідними аби забезпечити достойну якість та рівень життя городян.
У цей складний для нашої держави, громади міста час кожна копійка має використовуватись дбайливо та раціонально, спрямовуватись суто на фінансування потреб, які визначаються за участі громади.
Важливим досягненням бюджетного процесу 2016 року є запровадження громадського обговорення проекту рішення про місцевий бюджет на 2016 рік. Низку пропозицій та зауважень враховано при прийнятті рішення, окремі мають ще бути розглянуті при визначенні напрямів використання вільного залишку.
Відповідно, до прийняття змін до рішення про бюджет міста Чернівців на 2016 рік щодо визначення напрямів використання залишку коштів, що сформувався по завершенню бюджетного періоду 2016 року, має пройти наступний етап громадського обговорення в ході якого необхідно з’ясувати впровадження пропозицій та інших потреб чернівчан.
Чернівецька міська організація Партії «БПП «Солідарність» та її фракція у Чернівецькій міській раді вважає за необхідне затвердити Бюджетний регламент, в якому слід передбачити процедуру відкритого, прозорого, гласного обговорення та визначення, на які саме потреби мають спрямовуватися кошти бюджету міста, але за участі громади міста.
Кожен чернівчанин має право і повинен мати можливість висловити свою думку, зауваження та пропозиції з цього питання на сайті міської ради, інших визначених інтернет – ресурсах або шляхом письмових повідомлень тощо. Цей простий та доступний спосіб почути чернівчан мусить бути розроблений невідкладно. На основі рейтингування проблем мають бути визначені пріоритетні статті та обсяги фінансування, затверджені міською радою.
Потрібно заохочувати створення органів самоорганізації населення – вуличних, квартальних та будинкових комітетів, які мають приймати безпосередню участь в формуванні бюджету участі, виступати учасниками виконання бюджетних програм.
Віримо, що такий підхід до формування бюджету міста стане прикладом на подальше бюджетоутворення в інтересах чернівчан та разом з ними. А наше міське гасло «Спільними зусиллями!» не буде порожнім звуком та не- забезпеченою формальністю.
Повідомляємо, що від 1 березня розпочинається збір зауважень, побажань та настанов чернівчан щодо витрачання коштів бюджету та закликаємо інші політичні сили та громадські організації приєднуватись до спільної справи: зробити так аби бюджет став прозорим для громади, слугував людям, а не чиновникам.
Наталія Якимчук – голова депутатської комісії з питань бюджету та фінансів, голова Чернівецької міської організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»
джерело: “Букньюз”
Коментарі
якимчук щось заїкається непойму як вона викладає? щось розуму не видко одна біда