“Океан Ельзи” презентував кліп про життя, яке починається знов

24.09.2015

Святослав Вакарчук – лідер рок-групи Океан Ельзи, композитор, громадський діяч:

“Поки я працював над новим кліпом на пісню «Життя починається знов», мені на думку спала така класична порівняльна картина між тим, як поводять себе люди старшого віку в Україні та люди такого ж віку в західному світі. У нас старші люди, незалежно від соціального статусу, матеріального достатку, почуваються більш пригніченими, ніж на Заході, чи, наприклад, в Індії, де рівень життя подекуди значно нижчий, ніж у нас. Тобто є країни, в яких люди бідніші, є – в яких багатші, ніж в Україні, але і там, і там вони почуваються більш щасливими.

Отже, справа не стільки і не тільки в добробуті, матеріальному забезпечені, а в більш відкритому, щирому ставленні до життя, а також у таких базових цінностях, як особиста внутрішня свобода і взаємоповага незалежно від віку, статусу та поглядів.

Мені здається, що українцям часто не вистачає позитивної самооцінки: вважаємо, що ми, чомусь, найгірші, що нам не пощастило, що так добре, як у когось, у нас  не буде, що обставини завжди працюють проти нас й таке інше. Ми, як нація, захворіли на песимізм. На мою думку, це заганяє нас в замкнуте коло, бо песимізм не може народити нічого дієвого.

Ще раз наголошую, що матеріальний достаток не корелює з оптимізмом напряму. В світі є чимало суспільств, які живуть не лише не краще, але й гірше, ніж українці, але у яких люди почувають себе значно щасливішими і продовжують пізнавати світ і життя незалежно від віку. От і ідея кліпу на пісню «Життя починається знов» в тому, що потрібно кожного дня, прокинувшись, починати знов.

Звісно, бувають моменти, коли тобі здається, що краще вже не буде, що багато років тому ти припустився помилки, якої не виправити і впевнений, що нічого не змінити, не варто й намагатися.  І от це, як на мене, фундаментальна помилка: змінити можна все й завжди, при одній умові: потрібно знати, чого саме ти хочеш.

В цьому кліпі хотілось показати, що незалежно від того, як у нас складаються обставини – у кожного особисто, у суспільстві в цілому, в політиці, зокрема, – є над чим замислитись, що згадати, проаналізувати. І немає жодного приводу нічого не робити. Адже, на мою думку, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускає руки”. Пише “Новое время”

Коментарі
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини