Щедрий бенефіс і скупа влада Чернівців(плюс фото)
автор: Альона Чорна
21 червня Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської завершив 84-й театральний сезон. Раніше, кажуть, у Чернівцях любили театр. Люблять і зараз. Але не всі…. Про це трошки згодом. Завершувався сезон бенефісом народної артистки України Тамари Кільчицької. Ювілярка у ліричній комедії за п’єсою американського драматурга Річарда Байєра «Тустеп і різний «мотлох» виконала головну роль разом із заслуженим артистом України Богданом Братком.
Тамара Кільчицька на сцені чернівецького театру з 15 РОКІВ . З 1965 року, якщо порахувати. До речі, тоді театр був у центрі культурного житття міста. Багато зіграних ролей, чимало пережитого, пройденого, відчутого. Півстоліття життя відданого артиста для глядача, для розвитку мистецтва. Не один артист покинув рідне місто заради більшої сцени, слави, чи навіть фінансового благополуччя. Але Тамара Кільчицька з року в рік жила мистецтвом заради мистецтва Чернівців. Часто в театр приходять не просто на виставу, а на артистів. І на п. Кільчицьку ходили. І з нею проживали ролі, забували про все, що залишилося за дверима театру.
Вистава вийшла вдалою, і мабуть могла задовільнити найвибагливішого глядача. Закінчилася танцями, співами і живим звучанням оркестру. Глядачі не приховували емоцій радості і захоплено аплодували артистам. Зі сцени звучали слова подяки від режисера Людмили Скрипки. А на сцену линули вдячні глядачі, серед яких… був лише один посадовець – головний спеціаліст управління культури обласної державної адміністрації Ігор Сорокоумов. ОДА у простоті та бідності спромоглася на букет і слова вдячності. Ратуша ж проігнорувала закриття театрального сезону у принципі. Такий крок можна списати на зайнятість Олексія Каспрука та його незацікавленість мистецьким життям міста. Але він у передвиборчих мріях щось про культуру говорив. А любиш про культуру говорити, люби і на вистави ходити)) Хоча, справа не у виставі. І не у мері, насправді. Його справа – куди ходити. Могли когось надіслати. Справа у людині. Людина віддає 50 років культурному життю міста. І на бенефіс приходить пан Сорокоумов із букетом. Вам вже захотілося віддати 50 років місту та його культурі? Взагалі притомні посадовці навряд чи пропустили б цей блискучий бенефіс. Навіть не з причин любові до театру, а від можливості попіаритися. Раніше, оглядаючись у ложу, можна було побачити багатьох людей з ОДА, взагалі чернівецьких політиків. Нині, може, не модно. Може, комусь не цікаво. Але якось прикро не від цього. 50 років і…
Поки що із цією функцією уваги чудово справляються тільки звичайні глядачі, а не влада та управління. А їхні подяки і овації – таки найвища нагорода для артистів!
Кільчицька грала у дуеті із чудовим артистом Братком. Вечір вдався, але не у посадовців та політиків… Пиво, раки, нудно, панове
Коментарі
Да спасибо, что лицемери не пришли!
Каспрук не любить театр. Він любить “Чічері”
Вот такое отношение к театру, к артистам говорит
нам о духовном мире наших руководителей.
Здесь нет ни денег, ни жрачки – зачем ходить.
Каспрук был в Одессе,а его зам по культуре в АТО. Это все знают.Перебор, у Вас тут с критикой, господа. Каспрука в театре вижу часто. Думаю, и Тамару Кульчицкую он уважил по случаю творческого юбилея без Вашей подсказки. Видно работа у Вас такая – слюной брызкать. А по тексту создаете впечатление культурного человека,хотя совком попахивает это нытье про отсутствие власти в ложе.Чем меньше власти в культуре,тем свободней и талантливей она дышит. Так что все у нас в Че хорошо,не брюзжите. Хороший был спектакль и Тамара сочно играла, со вкусом. Спасибо ей,спасибо Богдану, всей труппе за удовольствие.
но власть всегда стремилась быть обласканной культурой.
Катерина,культура не имеет отношения к власти, иначе это называется агитация.
Каспрука не было в Черновцах? Е-мое.Как неожиданно. Сороковая командировка туриста. Он один в Ратуше работает? Не было человека поздравить прилюдно артистку? Все будет тайно? Подпольно? Незаметно? Что за бред. Был бенефис, был юбилей и никто не пришел. Все
Из власти никто не пришел – имел ввиду
Можна подумати вона 50 років для Каспрука прцювала. Артисти працюють для людей. Я взагалі вважаю, що потрібно скасувати звання “заслужений”, “народний”, щоб нарешті не влада, а люди гривнею визначали, хто дійсно заслужив. Не принижуйте артистів тим, що вони буцім сидять і чекають подачок від влади. І взагалі після таких статей враження, що цей сайт спрямовано працює на когось.
правильно Ольга, скасовуйте звания. оставьте артистов на пенсию 1218 гривень. они это заслужили
Увага не подачка. Деякі діячі культури працюють на культуру міста, якраз ті, що тримаються подалі від політики та політиків. Міському керівництву такі не потрібні?
Та все ясно як білий день: міська влада теж люди, а отже – потенційні глядачі. А чому не прийшли?
Артисти це митці від Бога і влада має хоча б якось демонструвати, що вона це розуміє.
Працює не на когось , а цілеспрямовано – проти Каспрука.
пресса всегда оппозиционна к власти. критика власти заставляет власть работать в интересах народа
Оправданий не надо. Это бывает 1 РАЗ В 50 ЛЕТ,
Пусть будут гром и молния – ГРАМОТА, ЦЕННЫЙ ПОДАРУНОК НА СЦЕНУ, ЧТОБЫ ЗАПОМНИЛОСЬ НА ВСЮ
ОСТАВШУЮСЯ ЖИЗНЬ.
А зритель бы увидел – мэр с нами и в радости и в горе.
Ну причём тут сайт, хорош валить с больной
головы на здоровую.
Артисту, кроме денег, нужны аплодисменты, наши
ответные эмоции, внимание и любовь.
Это мировая практика, это знают все цивилизованные люди.
но дети этого не знают. молодежь глупа и информационный шум не способствует пониманию внешнего мира.
читать минстець,антошку геращенко не добавляет ума