Чернівецькі історії. Вибачати чи душити?

28.05.2015

7156FB4D-15E4-479B-9408-5B001A68077E_mw1024_s_nДосить дивні побіжні наслідки історії про статтю по чернівецьких хунвейбінів))) (хто ще не читав див. ТУТ) На днях історія набула несподіваного продовження.

Колись дисидент, а тепер відомий громадський діяч Йосип Зіссельс був на днях по справах у рідних Чернівцях. І його запросили за два дні аж в три телепередачі. Я з 2003 року працюю у буковинських медіа. Не пригадую жодного інтерв’ю Зісельса у Чернівцях за ці дванадцять років. Він не цікавився буковинськими газетами, вони не цікавилися ним. Запросили Йосифа Самуїловича “Чернівецький Промінь” і “ТВА”. Скінтей з “Проміню” оминула скандальну тему . Мені це чомусь сподобалося. Так правильно, мабуть.  На ТВА запросив Вадим Пелех. Я ще не дивився передачу, але казали мені друзі Зіссельса, що Вадим вибачився за статтю батька. І Зіссельс, майже не маю в тому сумніву, ці вибачення прийняв. І я думаю, що це було достатньо зворушливим. Хоча звісно, батько й син – це різні люди. Подекуди дуже різні. Тим не менш, це мабуть важливо. І зворушливо. Якесь дивне відчуття від того що поштовхом для цього послужила моя стаття.(вона була дещо про інше) Ну, правда ж, саме вона. А далі перейду до більш глобального.

пел3-605x342Коли читаєш книгу Зіссельса, звертаєш увагу, що людині, яка реально пішла всупереч течії, проти людського натовпу необхідно вибачати. Вибачати знайомих і друзів, яким страшно з тобою спілкуватися, працівників системи, яка тебе катує, людей, які зробили тобі  боляче, які руйнуть твою долю, і так далі. Вибачати треба. Це йде і від ясності душі і від розуміння людей і від розуміння того, що просто треба таки вибачати.

На противагу цьому у нашому теперішньому суспільстві переважає тенденція не вибачати, а “душити” ворогів. Так я і прочитав в деяких коментарях під обговоренням теми тих же хунвейбінів. пел1-605x430
І байдуже, що ворог у даному випадку був просто очевидний інвалід. І багато де ще я прочитав про “душити”. Зокрема, і навіть сам Вадим Пелех написав, що бачить своє завдання у тому, щоб “душити” ворогів . А я цю спрагу помітив ще з того репортажу. Не часта вона у Чернівцях.  Так ось з цього приводу думка: я не знаю жодної щасливої країни, де в звичайному ходу слово “душити”. Навпаки, ці країни страшенно нещасні. Як ми зараз. І я знаю велику кількість країн, де люди живуть гідно, в яких вважається нормальним вибачати. Там де вибачають, там набагато більше щастя. Чомусь.

Власне, не писав би. Бо якось холодом вже воно мені. Але досить багато молодих друзів Вадима Пелеха(навіть не він сам), які вважають, що осідлали істину (а не просто галасять захищаючи майно пройдоисвітів, які їх же самих і обкрутили ) і хочуть “душити”.  Хоча їм не зробив ніхто і маленької частки того зла, яке з легкістю вибачив той же Зіссельс. Можливо, набагато раніше вибачив. Десь ще у залі суду. Тридцять років тому.

Вибачати чи душити? Знаходити приводи для того чи для іншого? Можна спитати у Пелеха, можна спитати у Зісельса. І жити з тим далі.

П.С. І, до речі, колись вони дадуть однакову відповідь на ці запитання. Яку, Вадиме?)

Зрештою, такі відповіді стають не вибором, а звичкою.

Сергій Воронцов

 

Пояснення: до речі, є люди, навіть науковці університету, які роблять вигляд чи справді вважають, що у тій статті я порівняв Зіссельса і Баніта. Не порівнював. Там інше зовсім порівняння. Читайте уважно.

Фото газети “Відідо” :На відкритті меморіальної дошки заслуженому журналісту Володимиру Пелеху

Фото Зісельса: Радіо СВобода

Коментарі
  • Что поделать, если Шариковых все больше и больше (“Вчера котов душили, душили…”), и все они у власти….

  • Насчет того, что пелехи жаждут душить назначенных властью врагов, сомнений нет. Украинский национализм всегда основывался исключительно на ненависти (понятно, к кому), и никогда на любви (хотя бы к своему). Поэтому он и принес всем известные сейчас результаты, он не созидателен, он разрушителен.
    Но вот насчет того, что зисельсы всех прощают еще на суде – очень не уверен. Прочел не одно его интервью и историю заключения в советские времена. Тогда он был диссидент, но боролся не совсем за высокую идею демократии, а всего лишь за право на репатриацию евреев, а если по простому – то за право советских евреев улучшить через эмиграцию свое материальное положение, обменяв в израильских банках родину на шекели. Я знаю, что именно двигало евреями, которые уезжали из СССР, среди них было немало знакомых, и про свободу или еще что-ты высокое речь не шла. Тогда Зисельс был диссидент, а кто Зисельс сейчас? Когда слушаешь его выступления, то такое ощущение, что он умеренный вариант того же Пелеха, такая же риторика, но без “удушающих” приемов. Из старого диссидента и антисоветчика он превратился в обычного подпевалу укровласти: абсолютно ничего своего – все слова банальны и предсказуемы, как будто написаны другими и присланы ему по электронке. Один раз даже было стыдно за него, когда он по ТВ морально “братался”с нациками, приглашенными в студию. И цена его нынешнего прощения, если оно и имело место быть, невелика. Он в смысле цены прощения своих палачей далеко не Бузина, который говорил “я не люблю, когда убивают людей”, и даже не Чечетов, который сам просил в предсмертной записке его простить.

    • Євреї виїжджали, бо в СРСР був побутовий і державний антисемітизм. А бажаючих виїхати в Ізраїль українців і росіян було, І Є ще більше. З цих позицій, Зісельс виглядає, як правозахисник.

      • Ваш пост выглядит как цитата из американской еврейской прессы периода холодной войны. Не надо лечить сказками про “побутовий і державний антисемітизм в СРСР” тех, кто жил тогда в Черновцах, имел массу знакомых евреев, и работал под их чутким руководством.

  • А хто такий цей засранець Воронцов, аби давати оцінки, чи вирішувати за Зісельса, мав він когось вибачати, чи не мав? І взагалі, яке моральне право мав цей автор ритися у багнюці й розкидати її на вентилятор під назвою “Таймс “???

    Дуже низько. ВРЦ ГМН!

    • Манолий, внимательно слежу за вашим творчеством на этом сайте.
      Вы бы в конце этого своего поста для куражу написали бы еще имя Леопольд.
      Касательно образа вентилятора, разбрасывающего дерьмо, придумано неплохо. Но вы уже второй раз его используете. Чередуйте его для разнообразия, например, с образом пульверизатором или, на крайняк, с кондитерским шприцом. Тем более, что кондитерская тема сейчас в моде).

  • Ні, саме ви “збірний Манолій”. По-перше, ви не прочитали нормально тексту, він у вас у голові не вкладається. Ви не можете його зрозуміти. Ваша інтерпретація реально ідіотична. По-друге, ви – хамло. І яких вам ще доказів?

  • зісельс приїхав аби сказати шо він є позаштатним радником премєра яйценюка))))))))))))

  • Послухайте розумних людей.

    Стефан Гарчинський:
    Тот, кто ОГОНЬ выжигает ОГНЁМ, обычно остаётся на
    ПЕПЕЛИЩЕ.

    Бернард Шоу
    Ненависть – это гнев слабых.

    Автор статті правий – треба вміти прощати, бо ворожнеча – це наш ворог № 1, і вона не іде
    нам на користь.

  • Зіссельс зрозумів життя – краще вибачити чим
    “душити”.
    Що ти дав людям, все повернеться до тебе.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини