Уроки Фірташа

01.05.2015

фирташВчора австрійський суд відмовив у екстрадиції Дмитра Фірташа у США. І надав йому дозвіл покидати Австрію. Тема близька Чернівцям. Власне, у Чернівцях Фірташ починав свою неймовірну  бізнес-кар’єру. Відомо, що фонд Фірташа підтримує ряд культурних заходів у Чернівцях, які  стали найбільш значущими: фестиваль “Мерідіан Черновіц”, “Маланка-фест”, новорічне містечко на Соборній для дітей. Відомо також, Фірташ пожертвував по мільйону доларів на реконструкцію будівлі Чернівецького театру та відновлення унікального даху університету (резиденції митрополита). Його довго полоскали у місцевій чернівецькій пресі, що він перерахував гроші не одразу. Але замовники цього “полоскання”, дуже заможні люди і нині впливові політики-“фронтовики”, як правило, не жертвують взагалі. Ні на що. Навіть на реставрацію скромного дивану Ольги Кобилянської якось так і не зібралися  Дуже заощадливі люди)))  Навіть компенсації не забувають отримати бюджетні та премії за ударний труд) Це так, між іншим. Що, неправда?

Отже після вчорашнього

Нарешті і ми дізналися, що юрисдикція великої США буває  політично вмотивованою. Такий висновок зробив австрійський суддя, який виніс рішення: “Суд ухвалив рішення, що екстрадиція до США неприпустима”.

З репортажу журналіста “Дойче Вєллє” ми дізнаємося, що Штати, виявляється, можуть вимагати затримання і екстрадиції будь-кого за показами анонімних свідків, чиї свідчення навіть не надсилають в Австрію.

Цитата з “Дойче Вєллє”:

Багато політики, мало доказів

Захисту Дмитра Фірташа вдалося переконати суд у тому, що підтримка бізнесменом союзу Віталія Кличка і Петра Порошенка, заважала Сполученим Штатам, які нібито зробили ставку на Юлію Тимошенко та Арсенія Яценюка. Але головним аргументом на користь версії про політичну мотивацію справи олігарха суддя назвав “дивні” дії представників американського правосуддя.

Виступ обвинувачення на суді тривав не більше 15 хвилинВиступ обвинувачення на суді тривав не більше 15 хвилин

“30 жовтня 2013 року Австрія вперше отримала ордер на арешт Фірташа. Але вже четвертого листопада ордер раптово відкликали без зрозумілого пояснення причин”, – повідомив суддя. Він зробив висновок, що відкликання ордера могло бути пов’язане з результатами зустрічі в Києві цього дня представниці Держдепартаменту США Вікторії Нуланд з Віктором Януковичем. Український президент на зустрічі, як повідомляли ЗМІ, пообіцяв звільнити Тимошенко і не звертати з проєвропейського курсу. Крім того, наступного дня було підписано угоду про видобуток сланцевого газу на сході України американською компанією Chevron.Але політика – не єдина причина, через яку Фірташ не поїде до США. Як виявилося, американські органи правосуддя більш ніж за рік, що минув з моменту арешту олігарха у Відні, так і не змогли надати австрійському суду достатню документальну базу, яка би обґрунтовувала підозри в дачі хабарів в Індії. Зокрема, так і не були передані протоколи допиту свідків

“. Кінець цитати

І тут про сланцевий газ, про зацікавленість США…у своїх, а не наших інтересах.

Нагадаємо, це Дойче Вєллє. Вже Дойче вєллє.

Коментарі
  • Фірташ недовго знаходився за гратами. Через тиждень після його затримання, 12 березня, за олігарха внесли рекордну суму застави – 125 мільйонів євро.

    Гроші перерахував російський міліардер Василь Анісімов. Анісімов – друг одного із наближених до Путіна людей Аркадія Ротенберга та керівник федерації дзюдо Росії – улюбленого виду спорту президента Росії.

  • На тому тижні Максим Бурбак дав ляпаса (кулаком) Каспруку – розбив обличчя. Люди, хто знає за що?

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини