Державний фаст-фуд для школярів у Чернівцях
Минулого тижня депутат Чернівецької міської ради Володимир Бешлей звинуватив керманічів Ратуші у тому, що в інтересах підприємства «Мега-Крокус» (яке виграло тендер на організацію харчування у 29 чернівецьких школах) на наступному засіданні міськовиконкому спробують узаконити сумнівне (на думку депутата) меню безкоштовних сніданків для учнів 1-4 класів.
Засідання виконкому відбудеться завтра. А сьогодні, аби хоч якось виправдати цю оборудку у стінах Ратуші відбувався брифінг начальника міського управління освіти Георгія Олійника. Аби Георгій Северінович не виглядав одним у полі воїном, йому на допомогу відрядили начальника міського управління держсанепідслужби Наталію Клімчук, депутата міської ради Ярослава Антоняка, директора ЗОШ №27 Віктора Томяка та голову батьківської ради Сергія Грекова.
Зміст їхніх виступів зводився до однієї тези – все робиться виключно в інтересах дітей.
З одного боку, з аргументами учасників брифінгу важко не погодитися: можливо, меню, яке розроблялося за часів розвиненого соціалізму дещо морально застаріло у наш час. Але якщо подивитись на те, що пропонують натомість, то реально незрозуміло в чому новація. Відчувається, що воно дешевше. А те, що краще, це точно не відчувається.
Минулого разу ми подавали інформацію, як саме має змінитися меню. Але зрештою, це йшло від депутат Бешлея. Сьогодні ЗМІ отримали можливість подивитися офіційний буклет. Інформація Бешлея виявилася точною.
Якщо поглянути на нове меню, то стало більше макаронів, і з’явилися бутерброд «Буковинський» та бутерброд «Гастрономічний» (гарячий). Можливо, що два останніх кулінарних «шедеври» припадуть до вподоби дітям. От тільки чи за рік-два, чи будуть тішитися від цього батьки (які за словами голови батьківської ради Сергія Грекова повністю підтримують нове меню), коли стоятимуть у чергах до гастроентеролога. Адже харчування бутербродами явно недитяче. Воно навіть не доросле, якщо чесно. Таке харчування не може бути системним. І тим більше, воно не може йти від держави. Хто скаже, що це “замовне” мочилово? Мочилово – це бутерброди щотижня.
Якщо абстрагуватися від пафосу та високих матерій, ситуація виглядає досить таки дивно.
Про необхідність “омакаронення” і “обутербродення” меню заговорили тоді, коли основним постачальником послуг з харчування дітей стала саме фірма «Мега-Крокус» – зареєстрована у Заставні, без будь-яких виробничих потужностей у Чернівцях, ще й свого часу, за позовом Антимонопольного комітету, оштрафована судом.
Вони на 700 тисяч занизило свою тендерну пропозицію. А тепер, шляхом зміни меню, намагається вписатися у кошторис, намагаючись замінити ті ж такі каші та котлети звичаним фаст-фудом з високою калорійністю… Але це, за великим рахунком – ДЕРЖАВНИЙ фаст-фуд. Дешевосердите варево для українських дітей. Зрозуміло, що грошей нема. Але має бути совість. Та й при чому до наших проблем дитячі шлунки? Чи не так? Дитяче здоров’я не повернеш.
А гроші треба шукати. Це той рідкісний випадок, коли не варто ганятися за дешевизною. Трохи дивно все це для країни , де перемогла революція гідності. Гідність, це мабуть і нормально нагодувати дітей.
Захар ПОДКИДИШЕВ
На перших сканах, приклади, як воно приблизно задумувалося
и
А тепер, як пропонують це змінити! Зрозуміло, що напряг із грошима. Ну так діти причому?
Коментарі
Тобто у вівторок першого тижня буде горячий бутерброд, а мала бути запіканка.
Захаре в чому шкандаль ?
Дітлахи кожен день після школи їдять гар.бутери, чіпси, сухарики й іншу …. .
Не там шукали, краще звернути увагу на консервовані овочі, які вироблені на шкідливих для дітей речовинах.
Не саме погане меню, не в кожній родині витримується такий баланс.
Консультантам, котрі підкинули цю тему, велика двійка.
Погане меню, насправді. Калорії рахували, оцінюючи цінність їжі, при Радянському Союзі. Це академик Покровський вигадав. А потім зясували, що це ж не вугілля закидати у топку. Усе складніше. Овочі, що тільки консервовані існують? Усі знають. що це абсолютно необхідна річ. І неконсервовані вони дешевше!!! І корисніше!!!А без салатів нормальні люди не їдять, а тим більше дітей не годують. Це азбука вже давно. Де тут салати? Немічна їжа. Без клітковини не може бути нормального травлення. Краще зменшити кількість обідів, але зробити їх повноцінними. Таке меню реально шкодить. Знайдіть хоч одного відповідального адекватного лікаря, який би порадив так харчуватися пацієнтам (окрім наших СЕСників)
Мы есть то, что едим.
Семье и государству нужны здоровые люди.
А это идёт из детства.
В меню детей должны быть – натуральные
овощи – тушёные, пареные , вареные, фрукты –
каждый день – яблоки хотя бы,
другие по возможности.
Соки – нераспечатанные, смотреть срок годности.
Молоко кипячёное каждый день..
Листовые и другие салаты.
Варёные яйца. Фасоль, кукуруза в разных
видах.
Мясо – курица, телятина. Рыба тушёная.
Пищевые привычки надо прививать с детства.
Все бутерброды – не годятся.
Неправильное питание в детстве – это
бомба замедленного действия.
Она взорвётся, когда надо будет
идти в армию, когда надо будет
девочкам вынашивать детей , рожать.
А эти бесконечные больничные на работах –
это всё из детства. Слабый иммунитет,
он передаётся от родителей, а также
формируется в нашем желудке – а желудки
то наши уже испорчены неправильным
питанием.
Да про колбасу и сосиски для детей –
забудьте.
Сочетание углеводов и жиров даёт взрыв роста
жировых клеток.
Пока дети бегают, прыгают – они в основном
это сбрасывают, хотя уже сейчас много детей
с лишним весом.
Привычка так питаться остаётся с детства –
и потом мы имеем ожиревшие тела и связанное
с этим качество жизни и болезни.
Хошь съесть кусок торта – плис, но не забудь после этого пробежать 2 километра.
Хлопчик, плюнь, це бяка.
Дети – это инвестиции, которые возвращаются.
кто это говорит о стране, которой нужны здоровые дети? ЭТОЙ – не нужны, чихать она на них (вас, нас) хотела. И чихает! И плевать на гастриты в 10 лет.
Одни легкоусвояемые углеводы – ни белков, ни клетчатки с витаминами. На такой диете гробят эндокринную систему и жиреют, а не растут и развиваются.