Прості запитання Бойченка: якої соборної матері ми взагалі там шукаємо?
Олександр Бойченко надрукував ессе про відому книгу Дж. Літтела “Les Bienveillantes». Але назвав він ессе не так вже літературно “Недомобілізація”. Частина допису Бойченка надто про літературу, тож подаємо частину тексту про те, що хвилює усіх нас. Без винятку. Цитата:
“Коротше, хорошу книжку написав Літтелл. Бо хорошими я називаю книжки, які дають можливість читачеві замислитися над тим, що мучить не так автора, як самого читача. Скажімо, над мобілізацією. Ясно, що з усіляких українських соцопитувань уже й сміятися гріх, але хай ще цей раз. Отже, якесь там опитування наприкінці січня – тобто якраз у дні оголошення чергової мобілізаційної хвилі – показало, що 88% громадян України виступають проти відокремлення Донбасу. Ліньки точно вираховувати, але теоретично це мало би означати, що у нас є мільйонів десять чоловіків, ладних воювати за «територіальну цілісність» і тому подібні словосполучення. На практиці однак ситуація виявилася трохи іншою. Настільки трохи іншою, що війсккоматам ледве вдалося назбирати кілька десятків тисяч. Причому, немало з них – обманом або силою. Як таке може бути?
Добре, будь-який народ значною мірою складається з ідіотів, і ми – не виняток. Тому можна припустити, що багато хто, відповідаючи на донбаське питання, просто його не зрозумів. Але ж не 88%. Тоді в чому річ? В елементарному боягузтві? Звичайно, і в ньому також. Але не лише. Візьмемо – щоб далеко не шукати – чоловіка, який давно розміняв п’ятий десяток, поставив на дорослі ноги дитину, сплатив кредит і, в принципі, досяг усього, чого мав досягти. Чому б такому чоловікові не спробувати загинути за ту ж, так би мовити, Батьківщину? Що його стримує?
Джонатан Літтелл знає причину, яка стримує бодай декого з нас. Відомо: громадянин на час війни втрачає одне з найпідставовіших своїх прав – право на життя. Рідше, зауважує Літтелл, говориться про те, що на час війни держава позбавляє громадянина не менш важливого права – права не вбивати. Кожен, даруйте за нагадування, хто народився, мусить померти. Але далеко не кожен мусить сам стати вбивцею. Війна ж вимагає від нас готовності й до цього.
Ось тільки наш випадок з морального погляду – ще гірший за війну. Бо війна принаймні стосується всіх і, відповідно, на всіх ділить загальну вину. Тим часом у нас офіційно війни немає. Зате є часткова мобілізація, що перетворює на офірних цапів нерідко цілком випадкових людей, які не встигли заховатися від Долі в особі сумнівного «воєнкома». І є воєнні дії, в процесі яких цілком випадкові люди часто не мають поняття, чи вони щойно здійснили подвиг, а чи скоїли злочин проти тих, хто не встиг заховатися від їхніх снарядів по той бік лінії відсутнього фронту.
Мало того. Ці воєнні дії без війни ведуться на території, яку наше головнокомандування вперто називає українською. Відтак постає дилема. Якщо – попри всі їхні референдумні вподобання – на Донбасі живуть наші брати-українці, то чому ми їх убиваємо, віддаючи своє сумління на довічну поталу ериніям? А якщо весь цей еленеродеенерівський електорат нашими братами не є, то якої соборної матері ми взагалі там шукаємо? Боюсь, що без чітких відповідей з боку головнокомандування на ці – зовсім не соціологічні – питання суттєве збільшення кількості бажаючих бути змитими наступною хвилею мобілізації Україні не світить”.
цілий текст Олександра Бойченка на “Збруч”
Коментарі
Первый текст Бойченко, который не вызвал негатива. А даже наоборот.
А эти слова Джонатана Літтелла надо повесить в военкоматах (для честности): “Громадянин на час війни втрачає одне з найпідставовіших своїх прав – право на життя. Також на час війни держава позбавляє громадянина не менш важливого права – права не вбивати”. И пусть каждый гражданин подумает, кто стоит за понятием “государство”, и почему эти люди, которые сами никогда не пойдут воевать, лишают его таких двух самых главных человеческих прав.
“якесь там опитування наприкінці січня – тобто якраз у дні оголошення чергової мобілізаційної хвилі – показало, що 88% громадян України виступають проти відокремлення Донбасу.” – а можно в студию подробные данные этого опроса, кто, когда, и где проводил, потому что выглядит не очень, вроде как автор сам себе придумал тезис и сам его опровергает.
Вероятно, речь идет о явно заказном (в плане результатов) опросе, проведенном организацией, название которой трудно произнести без саркастической улыбки – “фонд Демократические инициативы имени Илька Кучерива”
Вот об чем и речь, очень легко соглашаться, (или не соглашаться)с тезисами, которые существуют только внутри своей головы и не имеют отношеия к реальности.
Хорошо, отдаём Донбасс, дальше что? Закончится мобилизация? А как вам такие заявочки?
Командир батальона боевиков «Восток», по совместительству «секретарь совета безопасности» самопровозглашенной «Донецкой народной республики» Александр Ходаковский заявил, что война закончится тогда, когда они захватят всю Украину. Об этом он сказал в интервью «Lenta.ru»
Вы знаете, это чистый наив рассуждать , что если Донбасс отдадим – закончится война (или если Путин умрёт)
Не закончится. России под боком нужно полностью марионеточное государство.
Рассуждения Бойченка можно было бы принять при условии, что жители Донбасса вдруг почувствовали себя “другими” и решили отделиться. А поскольку в реале конфликт инспирирован Россией, на благополучие местных жителей Путин чихать хотел и будет снабжать оружием боевиков пока не достигнет желаемого.
Так что война не закончится, отделяйте Донбасс или не отделяйте. Вам же ясно сказал ДНРовец Ходаковский.
Одна из ошибок руководства Украины в том, что оно не называет вещи своими именами.
Вот текст оригинала: «Наша война закончится тогда, когда южнее России будет пророссийское антифашистское государство. Иначе говоря, нам нужна вся Украина», — заявил Ходаковский.
Воинственных идиотов,которые говорили что война закончится только на развалинах Кремля, с украинским флагом над Кубанью и пр. как минимум не меньше. Но если обе стороны будут слушать толкьо их то она вообще никогда не закончится.
Так эти заявления никто, кроме елены-василисы, не слушает. Но ей нужен же какой-то материал для пропаганды, согласно курсу, указанного ее вождями, вот она и пишет…
елена-василиса, ваше частое упоминание Путина в контексте анализа эссе Бойченко, который о ВВП вообще не упоминал, можно диагностировать, как ярко выраженную путинофобию в хронической стадии, вам бы подлечиться немного, или, на крайняк, мужчинку себе для здоровья завести, а вы все пишите и пишите про Путина, признайтесь – он ваш секс-идол, и у вас с ним во сне происходит постоянный непроизвольный контакт…
Предыдущий комментарий – яркое подтвержение того, что на этом сайте нормального общения быть не может.
Главное, что давно поняла – редакцию это устраивает
«Лента.ру»: Может ли начаться очередной этап войны?
Александр Ходаковский: Здесь я могу высказывать только личное мнение. Конечно, противник может предпринять наступление. Ради повышения рейтингов, к примеру. Ведь удачное наступление, как известно, содействует росту популярности в обществе. У нас же другие задачи. Наша цель — спасти ДНР, а не набрать очки у электората. Мы не будем ставить под удар существование республики, которое далось нам с большим трудом.
Да, такая позиция вызывает массу нареканий — помнится, и Игорь Стрелков нас критиковал. Но я придерживаюсь своей позиции: наша задача не наступать, а сохранить. Иных уж нет, и те далече, а мы как держали оборону, так и держим, — это ли не лучшая характеристика?
Ходаковский не является лидером ДНР, к тому же, в этом интервью он несколько раз акцентирует, что фактически высказывает свое личное мнение, которое василиса-елена умышленно подает за общую позицию руководства ДНР, вот цитата: “Здесь я могу высказывать только личное мнение”, “я придерживаюсь своей позиции”, “я принимаю для себя существование ЛНР и ДНР…”
Достаточно зайти на страницу и прочитать. Перекручивание нашими СМИ любой информации уже всем понятно.
Нас запугивают войной отвлекают от нищеты
Василисе. Мы никого не ограничиваем. Пока что. НИКОГО. Ни тех, ни этих. Нам кажется, что лучше люди пусть обсудят, чем не будут иметь такой возможности.
Правда, просим не злоупотреблять. В милиции уже не одно заявление по поводу комментов. Но по-человечески хочется отсутствия хора. Уже почти советского образца. По-человечески, а выгодно ли это сайту – не уверенны. По-моему очень достойный, очень ОДИНОКИЙ текст Бойченко. Можно читать текст, а не комментарии. Но надо привыкать, что люди думают по-разному. И пока они не призывают к насилию – то очень важно дать возможность высказатся, и услышать что говрят. В суде и убийц не лишают слова. И убийц. А у нас?
А как же насчет предоставления “убийцам права на слово в суде”?
Я тот коммент дольше писал, чем елена-василиса сегодня за день думала… Или этот коммент стал бы поводом для очередного заявления недовольных в милицию?
Мне не нравится то,что бы я здесь не написала меня начинают оскорблять как женщину. Претензий к обсуждению статей у меня нет.
Такие Василисы зарабатывают на обнищании народа.слуги НФ без принципов и совести
Ха, три часа прошло и в ответ тишина. Приглошение к дискуссии воодушевления у Василисы не вызвало, желание общаться без оскорблений и переходов на личности тоже не наблюдается. Ну и то здесь бот?
Это старая его тема, но правильная: он еще 5 лет тому предупреждал…
Соборні граблі (Олександр БОЙЧЕНКО, фрагменти, 23-04-2010):
От я пишу ці слова і уявляю собі якогось свого антипода. Скажімо, донецького шахтаря. Він не винен, що з дитинства чув лише відносно російську мову, що має друзів у Ростові і родичів у Сиктивкарі, що знає Москву краще за Варшаву, що, дивлячись фільми про війну, каже на червоноармійців “наші” і має всю мою писанину глибоко в шурфі. Але ж і я не винен, що засинав під українські колискові, що маю друзів у Празі і родичів у Нью-Йорку, що почуваюся у Варшаві як вдома…
Чи випливає з усього сказаного, що ми з ним приречені на взаємну ворожнечу? Гадаю, ні. Ми від початку приречені бути чужими, це так. Але, наприклад, у мене мало спільного і з новозеландським фермером, однак ненависті між нами немає. Чому? Бо між нами немає політиків, які б намагалися зробити мене таким, як він, або навпаки. Українські ж політики, попри нібито різні ідеології і партійні кольори, є в основі своїй уніфікаторами. Одна сила хоче “українізувати” Схід, інша – “совєтизувати” Захід, і при цьому обидві розказують мені і моєму антиподові, яке це щастя, що наша соборна комуналка розкинулася від Краснодона до Ужгорода. Тим часом насправді для мене мої світоглядні переконання незрівнянно важливіші, ніж чуття єдиної родини з донецьким гірником. Не сумніваюся, що для нього так само. Звідси висновок: як чужі і цілком байдужі один до одного люди ми не будемо ворогувати, якщо тільки дати нам можливість залишатися самими собою: мені – в моїй країні, йому – в його…
Остап Дроздов тоже 2 года тому предупреждал…
«Всі спалахи національної свідомості – це рабство навиворіт» (Остап Дроздов, май 2013, фрагменты интервью)
Я не бачу жодних перспектив в унітарній Україні. Вона себе вичерпала. Ця країна існує тільки тому, що вона насильно утримується з центру. Саме тому істеблішмент панічно боїться найменшої децентралізації. Як тільки регіони отримають право на самовизначення – унітарна Україна перестане існувати.
Є різні форми співіснування різних регіонів: від локальних автономій до конфедерації. Вибирати є з чого.
Я дуже часто чую пафосні промови, що поділ на Схід і Захід – штучний. Нічого подібного! Регіони не знають одне одного, не розуміють і не хочуть розуміти. І не повинні. Ніхто нічого нікому не повинен! Соборна Україна нагадує мені комуналку. Сюди без зайвих запитань поселили всіх, хто був під рукою, і змусили жити разом. Хтось звик, хтось змирився – але все одно це комуналка, спільна для всіх і водночас – нічия. Ми вживаємося тільки тому, що мінімально контактуємо між собою. Як тільки західняки починають лізти зі своїм уставом на східні терени і навпаки – починаються бійки.
Схід і Захід я називаю дітьми від різних батьків. У нас спільне прізвище «Україна», але виростали ми в різних світах. Тому ми всі ніби й рідні, ніби й чужі. Різні світогляди, різні цивілізації, різні досвіди. Тому ті, хто пробує їх сумістити, насправді пропагує насильство. Треба не примиряти, а розрегулювати ці два світи – так як двоповерхова естакада не дозволяє перетинатися дорожнім потокам. Це називається федерація: єдина країна з єдиним центром, але самодостатніми регіонами, між якими панує дух поваги один до одного, конкурентності, невтручання. Як на мене, це дуже продуктивний і дуже європейський спосіб примирити в одній країні антагоністів без шкоди для них і для держави.
Логічно і правильно.