Буковинський фермер Олег Мельничук: «Корупція зводить нанівець будь-які реформи в Україні»

18.03.2015

10599310_1452153235059937_6193412516312359015_nСпілкувалася Альона Чорна
Вести в нинішніх умовах фермерське господарство, коли в рази зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, оренду землі – це щось схоже до поїзду, на даху якого рахуєш гроші. Потрібні неабиякі зусилля, аби втримати справу на високому рівні. Ясна річ – розвивати бізнес при інвестиціях, інша – вирулювати власними силами. Як в кризовий час живе мале фермерське господарство, де керівники шукають шляхи вирішення проблем і як оцінюють роботу влади, цікавлюся в директора фермерського господарства «Власта Люкс» (с. Несвоя), члена Асоціації виробників молока України Олега Мельничука.

Тому треба «відсікти» виробників фальсифікованих молокопродуктів з ринку

– Олеже Михайловичу, розкажіть як в нинішніх умовах функціонує ваше господарство? Яких зусиль доводиться докласти, аби утримувати власну справу на високому рівні?

В своїй діяльності я керуюся такими словами: «Якщо в бізнесі постійно думати про гроші, то в тебе нічого не вийде». Для мене тваринництво – це моя мрія.Я фактично живу на фермі. Періодично їжджу на виставки, конгреси, де з колегами обмінюємося досвідом та мізкуємо, як вирішити проблемні питання. Я повинен вийти в поле, засіяти, заготовити корма, нагодувати корів, видоїти і продати молоко. Це все тісно пов’язано. Зараз вартість молока в рази піднялася. Але! Закупівельна ціна молока майже не змінилася. Після VIII-го Міжнародного молочного конгресу нам вдалося підняти трохи ціну. Із влади 15 хв. була присутня на конгресі, розказала, що відкривають ринки і пішли. А ми – виробники і переробники залишилися сам на сам із усіма питаннями. І ми їх вирішуємо, але хотілося б, щоб влада брал у цьому участь. Адже сільгоспвиробники – це значна частина платників податків. Держава має зважати на нас.
Від нинішньої ситуації ми вже нікуди не дінемося. Цього року щоб обробити 1 га. землі треба буде вкласти вдвічі більше, ніж минулого року. Розумію, що замість мінеральних добрив буду застосувати органічні добрива. Далі – максимально економити електроенергію. Але якість кормів має залишатися незмінно високою.
Про що хотілося б сказати: більшість споживачів не має чіткого уявлення, що таке безпечне молоко та молокопродукти. Тому треба «відсікти» виробників фальсифікованих молокопродуктів з ринку. Як це зробити? Наприклад підняти митну плату на імпорт рослинних жирів. Тоді фальсифікат не вигідно буде виробляти. Зараз в роботі перебуває «Закон про молоковмістні продукти». Це одна з вимог ЄС. Зокрема, згідно цього закону на упаковці має бути зазначено великими літерами з чого виготовлено продукт. Якщо виготовлено з молоко замінника, то ці продукти мають бути на окремій полиці від натуральних молокопродуктів.
А основна проблема – це корупція. Але зараз вона набула вигляду корупції «нового типу». Незадоволення суспільства є, ланки є, реформи вони започатковують, але корупція нікуди не зникає. А це не сумісно з усіма намаганнями проводити реформи у сільському господарстві. І не тільки в сільському. Корупція зводить нанівець будь-які політичні, економічні, правові і моральні реформи в Україні.

Треба спрощувати процедури, скасувати це «кабінетне паломництво».

– На ваш погляд, які необхідно провести першочергові реформи у агропромисловій галузі?
Що гальмує розвиток АПК? Та ж корупція. Особливо коли мова йде про великі фермерські господарства. Приміром – використання води. Можна використовувати воду з свердловини не більше ніж 300 куб. м. Далі необхідно виготовляти проект водокористування. Потім ще один проект про використання надр. Цей ланцюжок починається з області, де пакет документів пролежує місяць. А потім його відправлять на Київ. Врешті решт він буде гуляти рік-півтора. Витрати величезні. А в цей час, поки фермер оформляє документи, до нього приходять з екології і починають начисляти божевільні штрафи. В стократному розмірі, за кожен день використання води, вище норми. Наприклад, в Харківській області накладено штраф на підприємство у розмірі 70 млн. грн.. Держава має задуматися над цією проблемою. Оскільки таким чином АПК не зможуть звести кінці з кінцями. Треба спрощувати процедури, скасувати це «кабінетне паломництво». Також необхідно працювати над законом «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Відтак надати право ветеринарним дільничним безкоштовно ставити худобі номера. Корови мають бути паспортизованими. Бо інакше селянин не зможе продавати молоко. Мають бути облаштовані й міні-бойні. Реформи треба проводи якісно і виважено. Вважаю, що роботу над законопроектами потрібно передавати профільним асоціаціям.

– З часу зміни влади, чи побачили ви європейські кроки на зустріч фермерам?
Так, звісно “побачив”! Підвищення ціни на паливно-мастильні матеріали, на рівні європейських. Підвищення цін на корма, добрива і т.д.
Нині спостерігаю ситуацію, коли управління сільського господарства зводять свою роботу практично лише на те, аби лише відзвітувати про нарощування показників, в тому числі і поголів’я худоби. А це є відсутність розуміння основ ринкової економіки. Вони рахують скільки у нас «голів»! А настільки виробництво молока є для селян прибутковим вони поняття не мають. Що можна зробити аби пропонували більшу ціну? Я пропонував звернути увагу на сприяння створення молочних кооперативів.
«Розумний уряд» підтримував би не показники – кількість голів, а надавав би доступ до технології, фінансування. Все це необхідно для того, аби забезпечити ефективне і прибуткове виробництво якісного молока та молокопродуктів. Це важливо для людей, для країни. Хіба ні?Також сприяти галузі у пошуках нових ринків збуту, щоб підтримувати виробництво молока і дати можливість і нам, і переробникам заробляти гроші. А отже – платити податки до бюджету та давати розвиток іншим галузям, які мають відношення до виробництва молока.
Треба розуміти, що в ЄС нас ніхто не чекає з неякісним молоком. Тому потрібно людей навчити до якісного молока. Це справа сільгоспуправлінь, уряду, мене як фермера. Я навчу. Знаю, як це робити. Люди мають усвідомити, що не все те молоко, що бабусі на ринку продають. Молоко оброблене з дотриманням технологій – це безпека для здоров’я, дотримання санітарних норм. Якщо ми хочемо розвивати тваринництво, необхідно створювати селянські міні-ферми. Цьому необхідно сприяти.

Якщо в ЄС вони коштують в районі 5 тис. євро, то в нас тягнуть під 12 тис. євро10959414_1534962750112318_8989786025836494335_n (1)


– Читаю ваші пости у Фейсбуці. Нещодавно ви заінтригували ідеєю по встановленню молокоматів…
У своєму дописі я сказав: «Вгадайте, що я надумав?». Це ідея, яку важко втілити в життя. Тому що молокомати дуже дорогі. Якщо в ЄС вони коштують в районі 5 тис. євро, то в нас тягнуть під 12 тис. євро. Також мені поки що не зрозуміло, чи готові люди до цього нововведення. Моє фермерське господарство готове надати якісне молоко. Інформативно також необхідно пояснити, яким чином молоко потрапляє в молокомат, що воно є високої якості і не засиджується. Люди й самі в цьому переконаються, якщо спробують.
– Чи плануєте йти в політику, щоб вже в статусі депутата долучитися до вирішення проблем АПК ?
Більшість представників політичних партій працюють тільки над рейтингами. Їм фермер-політик з такими поглядами як в мене навряд чи потрібний. Але в політику я обов’язково піду. Планую перемогти на виборах в облраду і відстоювати інтереси селян. Потрібно заохочувати людей створювати фермерські кооперативи. І найперше в депресивних населених пунктах. Таких, як с. Шишківці. Де люди виживають хто як може.
Новій владі треба зрозуміти, що не тільки є ті, хто хоче вкрасти, обдурити, отримати ґешефти. В Україні ще є розсудливі люди, які думають не тільки про себе, але й про розвиток сіл, міст, а відтак і економіки України.

Коментарі
  • Безмірно радує, що у нас є такі.
    Висококласний фермер, який перш за все думає
    про діло.
    Уряд повинен таким надавати льготи і всіляко
    допомагати.
    І там на базі фермерського господарства Олег
    може проводити різні навчання для інших фермерів.

    • Цікавий фермер. Міцний. З принципами і моральними якостями. В добрий час.

  • Мельничук жалуеться на корупцию ? ха-ха :))) А почему , он не расскажет , что он сын бывшего депутата-коммуниста , который разворовал Новоселицу (одних государственных квартир ,штук пять , которые он получал как депутат в городе, он присвоил и продал за валюту). Это как теперь называеться – не корупция ?:))) И теперь его дети на ворованных у Украины деньгах делают себе бизнес и…(кто бы мог подумать) жалуються на коррупцию……Смех и грех…

  • Син за батька не відповідає.
    Не кидайте брудом в таких фермерів,
    бо залишимось з носом.
    І на сонці є плями.
    Але головне, він тепер робить справу грамотно
    і не тільки думає про гроші.

  • Правильно сказано про Мельничука Новосельчанином !!! Нечего из себя делать святого и с умным видом тут интервью давать. Если бы Мельничуки взяли кредит в банке и на свой страх и риск вложили в бизнес – им бы слова никто не сказал. Дай любому студенту стартовый капитал , который Мельничукам отжал у государства их папа и он тоже станет успешным и будет с умным видом…жаловаться на корупцию :)))))))))) Пусть он такое интервью даст в любой новоселицкой газете …………и узнаете о нем много нового для себя :)))

  • Олег Мельничук – мудрий фермер. Знаю його вже роками. Вмілий господарник. Люди його поважають!

  • Народ із жовчю, ви тільки й знаєте, що родину обговорювати. І поняття не маєте, що для того аби утримати господарство треба голову розумну мати. Це перш за все. І добре, що Олег знає господарювати. Такий не дасть селам занепасти.

  • Дійсно , навіщо стільки галасу ??? У Януковича , Ахметова. Фірташа , Сімоненка, Тимошенко, Порошенко теж діти розумні , думали про народ, хороші господарники….А у дітей вчителів, інженерів, колгоспників діти ні нащо не здатні…так по вашому ??? ТОму ми так і живемо шо голосуємо не затих… Ви забули народну приказку шо “Яблуко від яблуні……” Зараз можно все що завгодно розповідати, бо “Не пойман не вор ” :))) . А новосельчани молодці ,що не мовчать.

  • Фермер цікавий тим,що закоханий у саою справу. Але автор інтерв’ю винен в тому,що в основу виніс питання корупціі. Але ж жодних ознак цієі корупціі фермер не назвав. Отримання дозволу на видобування і виробництво воли має чітко визначений часовий інтервал. Він був порушений? Чи фермер розпочав видобуток води без отримання цього дозволу? То це провина фермера,а не чиновників. За кордоном підприємець чітко дотримується усіх регламентів. Тож юридично фермер підготовлений слабенько. Хоча на низький рівень державного менеджменту у сфері АПК вказує правильно. Журнмліст,на жаль, також не зумів йому допомогти чітко визначити акценти проблеми.

  • Таких ділових треба вибирати у владу,
    що знають наші проблеми, а не тих, хто тільки бла -бла.

  • Як дратують коментарі людей, які палець о палець не вдарили, а ллють брудноту. Що за менталітет “якщо є гроші- вкрав”. Що за методи сказав у нього батька-комуняка, і частина повірили. Як в тому одеському анекдоті:

    -Вы слышали, все говорят, что у Рабиновича дочь проститутка?

    – Позвольте, но у него ж два сына и нет дочери! –

    – Ну и что?! Теперь пусть попробует отмыться перед всем Привозом..
    Люди схаменіться, почніть змінювати себе, радіти за успіхи сусідів і світ навколо Вас зміниться!

  • бачу знайомий стиль коментарів одного “знаменитого” борьця за справедливість з Новоселиці. Друже, у мого батька була службова квартира в якій живе здаеться працівник міліції і ніхто нічого не продавав і тм паче п”ять. А працюючи в СЕС в Новоселиці я з дружиною мешкав в орендованих квартирах. Не чипай покійного батька!!! я тобі сотні разів казав, я тебе виведу на чисту воду шахрай.

  • Спасибі, Ольго, стільки злісті , ненависті в деяких
    коментах, що жити не хочеться.
    І це ті в основному, хто не знає ціну праці.
    Хто працює, той ніколи так не напишить.

  • Згідний з Вами. Буковинці знають Олега як професіонала молочної галузі. Вмілого аграрія і всі лихі коменти не варті й секунди уваги.

  • У нас брехня тепер в моді.
    Більше нема чим крити.
    Ллють бруд на порядних І працьовитих людей.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини