Чернівецьким журналістам порадили ширше висвітлювати позицію тих, кого вони критикують
Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов мав лекцію в Чернівецькому університеті, а потім дав прес-конференцію. Він заявив, що область стала рекордсменом з судових справ проти журналістів. Останнім часом п’ять справ виграно і деякі перебувають на розгляді. Про це пише buknews.com.ua
Журналістів захищали юристи медіа-профспілки Олександр Тарасов і Олексій Ржанов разом з юристами Інституту розвитку регіональної преси Валентиною Соф’як та Тетяною Рудницькою.
Така кількість справ у Чернівцях може свідчити про те, що є в суспільстві прошарок, який сприймає журналістів як ворогів. Звісно, існує проблема наклепу, але в рамках існуючого законодавства вона цілком може бути вирішена без судових позовів. Зокрема, громадянин, який вважає себе ображеним, може оприлюднити свою точку зору через ЗМІ.
З іншого боку, і журналістам також у своїх публікаціях варто якомога ширше представляти точку зору тих, хто стає об’єктом для критики.
Голова НМПУ навів перелік справ, які розглядалися у Чернівцях.
1. Справа за позовом Бешевлі до Галини Єремиці. У квітні Буковинський громадський портал CitizenJournal опублікував статтю Галини Єремиці «Обласне Управління СБУ вкотре пікетували. Цього разу представники криміналітету та Партії регіонів?». У матеріалі у формі оціночних суджень піддавалась також критиці діяльність підприємця та місцевого громадського діяча Ігоря Бешевлі. Не погоджуючись з викладеним у статті, пан Бешевлі подав до Сторожинецького районного суду Чернівецької області позов про захист честі гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Він вимагав від журналістки публічних вибачень та спростування відомостей, які, на думку позивача, є недостовірними, завдають шкоди його честі та діловій репутації.Після більш ніж п’яти місяців судового розгляду та десятка судових засідань суддя А.Пташник винесла рішення про відмову у позові, визнавши вимоги про спростування недостовірної інформації необґрунтованими.
2. Агаларов проти газети Буковина – Агаларов Рустам Огли подав позов до газети “Буковина” про відшкодування шкоди завданої поширенням недостовірної інформації яка завдала шкоди його честі, гідності та діловій репутації. А також порушувала принцип презумпції невинуватості щодо нього. Інформацію було поширено у статті “Убивць з Азербадйжану випустили на волю”. Позивач вимагав 20 тис.грн. В апеляційній інстанції Агаларов відмовився від позову.
3.Агаларов проти редактора газети “Версії” Людмили Чередарик – спростування недостовірної інформації. У позові відмовлено.
4. Екс-перший заступник прокурора Банчук проти ТВА та журналіста Івана Гончарука – У червні місяці, тоді ще перший заступник прокурора Чернівецької області Станіслав Банчук подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації, проти телеканалу ТВА та журналіста Івана Гончарука. У своєму позові, заступник прокурора також вимагав від журналіста публічних вибачень. Підставою для звернення до суду, став телевізійний сюжет присвячений земельним оборудкам посадовців Сокирянської райдержадміністрації. В журналістському матеріалі, йшла також мова про звинувачення місцевою громадою у причетності до цих махінацій пана Банчука та Генеральної прокуратури України.Після п’яти місяців судового розгляду, суд погодився з доводами представників відповідачів, та у задоволенні позовних вимог Станіслава Банчука відмовив у повному обсязі.
5. Володимир Вакарюк проти журналіста Петра Кобевка та інтернет видання “Час”, Юрія Чорнея та інтернет видання “Букньюс”, Сергія Зарайського та інтернет видання “Букінфо” та ін. – Пан Вакарюк вимагав від журналістів сплатити йому 2 мільйони гривень моральної шкоди за образу його честі та гідності. Після більш ніж 8 місяців судового розгляду справу виграли. Як у першій, так і в апеляційній інстанції.
Зараз знаходиться в провадженні справа за позовом Юлії Сафтенко, до телеканалу ТВА – визнання наказу про звільнення незаконним, поновлення на роботі.
Юрій Луканов – діючий журналіст, автор чотирьох книжок, сценаріїв до десятка документальних фільмів, численних колонок в українських і зарубіжних ЗМІ. Він висвітлює події на Майдані, Криму, Донбасі. Очолює НМПУ з 2011 року. До того він з 2008 року він керував київською організацією НМПУ. Був піар-директором Першого фестивалю популярної пісні і музики «Червона рута» у Чернівцях. Тут же презентував свого часу свою першу книжку – «Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми».
Коментарі
Ганьба, що область стала рекордсменом з судових
справ проти журналістів.
В рамках існуючого законодавства, громадянин,
який вважає себе ображеним, може відповісти через ЗМІ.
Віват юристам, які захищали журналістів в суді і
виграли справи.
не журналісти, а не посміховиська ! я звернув увагу що одні і ті самі прізвища у скандалів . невже ці люди крім брехливого гавкання , більше нічого в житті не можуть зробити(((( Ганьба брехунам!
Если СМИ называют беспочвенно человека убийцей лишь потому что они так думают… это – позор СМИ!
Если СМИ радуется от того что написанную ложь суд (а мы все знаем что есть суд в Украине) называет ” оціночні судження”…это – позор СМИ!
Не есть ” оціночні судження” фактические данные которые подтверждаются доказательствами, также как не есть убийцей человек который не совершал убийства и нет тому доказательств.
Журналистов то в Черновицкой области очень мало, а жаль.
А когда журналиста Коцабу бросают за решетку только потому, что он высказал свое мнение по поводу мобилизации, это не позор суду или власти? Крыса ты, елена мудачная, за твое крысятничество тебя, мандеевна, здесь на сайте массово презирают.
Тьфу на тебя, ТПП. Иди отмывайся, дурепа.
Елена, как говорящая шкатулка, честно говоря, даже
реагировать на её коммент не хочется.
Ведь она всё знает и признаёт только своё мнение.
Причём в чужом глазу видит соринку, а в своём бревна не замечает.
Уважаемый, во-первых я вас не оскорбляла, во-вторых вы не по адресу. Ищите “мандеевну” в другом месте.
По Коцабе, так этот вопрос не ко мне (!), а к гостью. Не я же исключала журналиста Коцабу из членов профсоюза который возглавляет гость, а также не благодаря мне с него сделали блогера.
Кстати, от черновицких журналистов сегодня вопроса такого и не было. Вам не интересно было спросить почему гость или его профсоюз отказался от Коцабы?
Тут две Елены, вы какая из них: мандеевна-ТП, она же мудачная, или новая Елена?
С “мандеевной-ТП” к счастью незнакома.
Мои комментарии
02.03.2015 at 18:19
02.03.2015 at 18:38
02.03.2015 at 18:59
Она щас сидит, подсматривает, а потом втихаря шептуна пустит. Или перднет громко. А ход ваших мыслей вполне логичен.
То, что для гусеницы — трагедия смерти, для бабочки — чудо рождения. Это насчёт конца… который всегда есть началом чего-то нового.
Может ли новое не быть трагичным, также зависит от честности журналистов. Правда и ложь несовместимы.
Сегодня в интернете можно найти если не всё, то многое. В том числе и о всех вышеупомянутых “справах”.
Вспомним Ремарка… До чего же теперешние молодые люди все странные. Прошлое вы ненавидите, настоящее презираете, а будущее вам безразлично. Вряд ли это приведет к хорошему концу…
Это можно сказать и про укрожурналистов. И не только.
Вы человек с юмором и это хорошо. Я вот, искренне желаю журналистам быть достойными людьми.
Есть очень хорошая для всех нас поговорка: “Не обращай внимания на то, как к тебе относятся люди – обращай внимание на то, как ты относишься к ним”.
Предлогаю старушке ТПП подписывацца “вы все гамно”, а то она испортила прекрасное имя Елена. Зы, я когда слышу это имя, инстинктивно начинаю искать топор…
Аааа, верните ТПП ! Говорят – царь то ненастоящий…
Спасибо за понимание и юмор:)
Вот блин, даже срач устроить не с кем 🙁
И не говори. Скукота…